Çevirmenlik Yaparak Ek Gelir Sağlama

ceviri-ile-para-kazanma-1Ülkemizde henüz yeterince popüler olmayan bir para kazanma sistemidir. Herhangi bir dili ileri dercede biliyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Globalleşen dünya da her dilin önemi çok büyüktür ve en iyi şekilde değerlendirip kazanca dönüştürebilirsiniz.

Profesyonel çeviri yapabilmeniz için bir site önereceğiz http://www.onehourtranslation.com bu siteye ücretsiz üye olup çevireceğiniz dili seçerek kazanç elde edebilirsiniz. Sözü geçen bu site dünya çapında çeviri hizmeti sağlamaktadır. Hangi dili bildiğinizin de önemi yok, dünya çapında her dil geçerlidir. Aynı dilde çeviri yapan yapan kişi sayısı ne kadar azsa iş alma olanağınız o kadar çoktur. Siteye kayıt yaptırdıktan sonra müşteri çevirisini istediği dokümanı giriyor ve bu doküman çeviri yapacak kişiye ulaştırılıyor. Doküman çeviri için iletildikten sonra en kısa sürede ve en doğru tercüme yapılmış olmalıdır. Böyle çalıştığınız taktirde site size daha çok doküman gönderecektir. Sitenin özelliği hızlı ve güvenilir olması diğer çeviri siteleri içinde aynı özellikler geçerlidir. Çeviri kelime başına ücretlendiriliyor. Online çeviri yaparak kazanç elde etmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz tarzda sitelere üye olabilirsiniz. İnternetten para kazanmanın yollarından biri de online çeviri yapmaktır ve gün geçtikçe gelişmektedir. Yukarda bahsettiğimiz site ve benzerlerine Afilliate marketing de ( satış ortağı ) olabilirsiniz. Böylelikle referans olduğunuz müşteri ödemelerinden yüzde alabilirsiniz. Yaklaşık 100 kelime başına 3 dolar veriyorlar. ceviri-ek-gelir-1Ödemeyi de çoğu sitede 250 kelimeyi geçince alıyorsunuz. Proje ortalama 500 kelime olduğunda ödemeyi günlük almanız mümkündür. Yaklaşık olarak ayda 80 ila 100 sayfa çevirerek 5000 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu da günümüz şartlarında bir ek gelir için oldukça iyi bir rakamdır. Hızlı klavye kullanmak da işinizi kolaylaştıracak unsurlardan biridir.

One hour translation ödemenizi pay pal ile yapmaktadır. Çeviri büroları dışında bu tarz siteleri kullanarak internet üzerinden evde çalışabilirsiniz. Bu siteler çeviri yapmak isteyen ve çeviri yaptırmak isteyen milyonlarca kişiyi buluşturmaktadır. İnternetten para kazanmak son yıllarda oldukça güncel ve çok fazla seçenek var. Online çevirmenlik de bunlardan biridir.