Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel İnternetten Para Kazanma Yolları 2 - Hosting Firması Açmak

İnternetten Para Kazanma Yolları 2 – Hosting Firması Açmak

Hosting Firması Açarak İnternetten Para Kazanmak

Sitesini başarıya götüremeyen çoğu webmaster arkadaşın amacı hosting firması açmak olmaya başladı. Sadece kiralayacağınız 3 data center ile ayda 10 bin lira civarında para kazanmanız çok rahat aslında hosting firmaları sektöründe.

Hosting nedir?
internetten-hosting-kurarak-para-kazanma-yollari-1Hosting’i bilmeyenlerin anlayacağı şekilde anlatacak olursak. Bir web sitenin dosyalarının bulunduğu harici bilgisayardır. Yani global olarak bu kutuların ismi data center olarak geçmektedir.

Yurt dışından 500 gb alana sahip 1 terabayt aylık trafiğe sahip data center’ı aylık 40 dolar yani 80 TL civarında bir ücrete kiralayabilirsiniz. Ve bu data center’ı 300 adet site için bölerek site başına müşterilerinizden yıllık 120 TL civarında ücretle müşterilerinize kiralayabilirsiniz.

Aslında bu bahsettiğim olayı bir çok sektörde yapabilirsiniz. Fakat internetten para kazanmak isteyen webmasterların genelde kullandığı yöntem budur. Sizde web site açarken her seferinde hosting almamak istiyorsanız yur dışından vps olarak adlandırdığımız kendinize özel kutu kiralayabilir bütün sitelerinizi bu kutu içinde barındırabilirsiniz. 5 siteden fazla web sitesine sahip olan bir çok webmasterın kullandığı yöntem budur.

Peki hosting firması açmak için neler yapmalısınız; öncelikle şirket ismi olarak kullanacağınız ismin patentini almalısınız ve domaini yani alana adının boş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu iki işlemi tamamladıktan sonra yurt dışındaki büyük data center firmalarından en az 3 adet data center kutusu kiralamalısınız. Ve kullanacağınız sitenizin tasarımı göze hoş ve sade olması sizin avatajınıza olur. Türk telekomdan gerekli izinleri aldıktan sonra reklam verme aşamasına geçersiniz bu aşamada web sitenize seo yaparak hosting kelimesinde ilk sayfada çıkmanızı sağlayabilirsiniz. Yada Google‘nin Adwords servisini kullanarak  hosting kiralama, en ucuz hosting, en iyi hosting gibi bazı kelimelerde Google reklam vermenizi öneririm.

Yada hosting firmanıza satış ortaklığı bölümü ekleyerek hosting paketinizi satan kullanıcılara komisyon verebilirsiniz. Örnek veriyorum linux paket 1 i 50 TL üzerinden satıyorsanız satış ortakları bölümünde bu paketi satanların komisyonları %10 olarak duyurabilirsiniz. Bu şekilde hem sizi tavsiye ederek kullanıcılar para kazanır hemde siz ne kadar fazla hosting paketi satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bu son anlattığım satış ortaklığı yöntemi internetten para kazanma yolları arasında en çok kullanılan yöntem diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...