Pazarlama Yöntemleri ile İnternetten Para Kazanma Yolları

 Pazarlama Yöntemleri ile İnternetten Para Kazanma Yolları

Ürün satışı ile internetten para kazanma yolları

urun-satarak-internetten-kolay-para-kazanma-yollari-2İnternet üzerinden ürün pazarlayanların aylık kaç para kazandıklarını düşündünüz mü? En basit bir şekilde internetten ürün pazarlayarak ne kadar para kazanacağınızı hesaplayalım. En basitinden diş beyazlatıcı ürün satarak ne kadar para kazanacağınızı hesaplayalım.

Toptancılardan diş beyazlatıcı lazer ürününü 9 TL ye aldığınızı hesap edelim. 100 adet diş beyazlatıcı 900 TL geliş maliyeti olur. Diş beyazlatıcı ürün için güzel bir web site tasarımı 500 TL ye yaptırdığınızı düşünürsek. Sadece ürünü pazarlama aşaması kalır bu aşamada da ilk etapta aylık 500 TL reklam bütçesi ayırarak toplamda 1900 TL karşılığında ticaret yapmaya başlayabilirsiniz. Genelde diş beyazlatıcı ürünler kırk dokuz türk lirasından satılmaktadır. Siz bu ürünü otuz dokuz türk lirası olarak ilk aylarda satış yapmaya başlasanız bile ilk ayınızda 3900 TL para kazanırsınız. Yani sadece 500 liralık reklam ile sektörün potansiyelini deneyerek bir ayda bin türk lirası kar etmeniz mümkün. Önemli olan noktalar satacağınız ürünü alacak olan hedef kitleyi iyi belirlemelisiniz. Örneğin diş sararması sorunu neredeyse insanların %80 inde var. Bu yüzden bu tarzda bir ürün satışı yapmalısınız ki ürünü alacak hedef kitleyi geniş tutmalıyız. Bunun yanında ürünün web sitesi ürünün güvenilirliğini gösterir kendiniz o ürüne alıcı gözü ile bakarak web sayfasını yatırınız.

Kazancınızı bir kaç ay sonra katdığınızda reklam verme derdi ile uğraşmadan web sitenize seo dediğimiz arama motoru optimizasyonu yaptırarak belirlediğiniz hedef kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkabilirsiniz. Örneğin; diş beyazlatma, diş beyazlatıcı, dişlerimi nasıl beyazlatırım gibi kelimeler için arama motoru optimizasyonu yaptırarak web sitenizi bu kelimelerde ilk sıraya çıkartabilirsiniz. Bu sayede aylık reklam verme gideriniz de cebinize kalır hem daha çok para kazanmış olursunuz hemde her gün reklam giderlerini takip edip boşa zaman kaybetmemiş olursunuz. Eğer sizinde aklınızda bir ticaret projesi varsa hiç beklemeden bu sektöre girmenizi tavsiye ederim. Geçen sene bu tarzda farklı bir ürün satıcam diye sektöre giren arkadaşımın 8 ay sonra kazancını görünce bende internetten ticaret yapmaya karar verdim ve hiçte pişman değilim. 🙂 Sizde internetten boşa zaman harcamak yerine binlerce kişiye kaliteli hizmet sunarak internetten para kazanabilirsiniz. Eğer internetten para kazanma yolları hakkında iş yapmak istiyor ama ürün kargolama vs dertlerle uğraşmak istemiyorsanız. İnternet üzerinden dijital ürün pazarlayarak para kazanmanız mümkün. Dijital ürün pazarlayarak para kazanmaya başlamak için “Evinizden Çalışarak İnternetten Para Kazanma Yollarıbaşlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Hepinze bol kazançlar ve kazandıracak fikirler dilerim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.