Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Bilgi Arşivi Kısıtlı Bütçe İle Güzel Paralar Kazanma Rehberi

Kısıtlı Bütçe İle Güzel Paralar Kazanma Rehberi

İnternetle ilk kez tanışan, web sitelerine , tasarımlarına ilgi duyan bir bireyin , hiç şüphe yokki kendi kendine soracağı ilk soru “İnternetten para kazanabilir miyim ?” şeklinde olmuştur. Bu dönemlerden hepimiz geçtik ve şimdi edindiğimiz tecrübeleri size aktarma zamanı olduğunu düşünüyoruz. Kısıtlı bütçe ile (Daha çok öğrencilere hitaben) nasıl para kazanabiliriz sorusuna bu yazımızda cevap arayacağız. Dilerseniz ilk olarak olmazsa olmazlarımızla başlayalım.

1- Güzel Bir Alan adı ( Domain )

Birinci maddemiz en çok üzerinde durmamız gereken konulardan biridir. Çünkü seçeceğimiz bu alan adımızı 1 kere almış olacağız ve değiştirme imkanımız bulunmayacaktır. Öncelikle seçeceğimiz alan adının jenerik diye adlandırabileceğimiz fazla ek bulundurmayan bir isim olmasına dikkat etmeliyiz. Bunun nedeni de insanların akıllarında tutabilmeleri , bir kez girdikleri siteye daha sonraki günlerde de hafızalarında yer ettiği için girmek istemelerini sağlamaktır.
Günümüz kurları baz alındığında alacağımız alan adı fiyatı ortalama 15 TL civarında olacaktır. Para kazanmaya başlamadan önce yatırım olarak yapacağımız ilk ve son fiyat budur arkadaşlar. Kısıtlı bütçe derken bunu kastetmiştim. Yani 15 liralık bir yatırım ile sizlere hatrı sayılır miktarlar nasıl kazanılır onu göstereceğiz. Devam Edelim.

2- Sitemizin barınacağı Host

host
host

Alan adımızı seçtikten sonra dosyalarımızın barınması gereken bir hosta ihtiyacımız olacak. Şunu belirtmeliyim ki hosta para vermek zorunda değilsiniz.
Eğer bütçeniz çok kısıtlı ise, google aracılığıyla bir arama yaparak ücretsiz host sağlayan firmalara üye olup kendinize ücretsiz host servisi alabilirsiniz. Çoğunlukla bunlar yabancı firmalar olacaktır. Ancak şöyle ki bu sponsorların çoğu yabancı siteler olacağından yeni başlayan birisi olarak zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden gelin Türk firmalarla ilgilenelim.
Birçok webmaster forumlarında hosting firmalarının temsilcileri bulunmaktadır. Ve bu temsilciler host firmalarının yapmış olduğu kampanyaları forumlarda duyurmaktadır. Hemen şimdi bir webmaster forumuna üye olup bu kampanyalardan yararlanabiliriz. Bu şekilde host servisini ücretsiz bir şekilde temin etmiş oluruz.
Benim hosta ayıracak bütçem var diyenler içinde sadece 20 TL ödeyerek kendinize uygun sizi 1 sene idare edebilecek host alabilirsiniz. Kararı siz vericeksiniz ancak sponsor hosting firması bulmakta pek zorlanmayacağınızı bilmenizde fayda var.

3- Sitemizi Kurmaya başlayalım

Domain ve host işlemlerimizden sonra artık para kokusu almaya başlamıştırsınız diye umuyorum. Şimdi yapacağımız ilk iş bir sistem kurduktan sonra özgün yazılar girmek olacak. Şöyle ki günümüz koşullarında eğer web sitesinden para kazanmak istiyorsak tamamen özgün yazılar girmek zorundayız. Nasıl ki biz bu web sitesi için sizlere tamamen özgün makaleler oluşturuyorsak sizler de bu şekilde yapmak zorundasınız. İlgi alanlarınız dahilinde web sitenize günde sadece 1 defa özgün makale girmeniz siteniz için başlangıçta yeterli olacaktır. Makalenizde aşırıya kaçmamaya dikkat ediniz. Makalaleri önceden hazırlayıp zamanlama yaparak da günde 1 tane yayınlamasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sitemizi yavaş yavaş Google arama motoruna tanıtmış olacağız ve insanların reklam vermek istedikleri bir site oluşturmayı başarmış olacağız.
Yavaş yavaş kazanca doğru ilerliyoruz.

4- Reklam Sponsorlarıyla Çalışmaya Başlamak

Sadece 15 TL harcayarak yaptığımız bu yatırımların artık meyvasını toplama zamanı geldi. Her gün girmiş olduğumuz özgün makaleler sayesinde Google bizi tanıdı ve sitelerimizi arama moturunda çıkarmaya başladı. Yani artık elimizde tanınmış ve Google tarafından sevilmiş bir site var. Şimdi bu sitemizden nasıl para kazanabileceğimizi konuşalım.
Kurduğunuz siteye birçok çeşitte reklam alabilirsiniz. Günümüzde bunların en çok kazandıranı Popup adını verdiğimiz reklam türüdür. Bu reklam türünde sitenizi ziyaret eden insanlar sitenize girdiği anda yeni bir pencerede reklamverenin sitesiyle karşılaşırlar. Ziyaretçiler için hoş bir görüntü olmasa da günümüz koşullarında en çok kazandıran reklam türüdür.
Pop-up reklam firmaları oldukça fazla olduğundan ödeme alma konusunda pek sıkıntı çekmezsiniz. Çünkü hemen hepsi birbiri ile rakip olduğundan ödeme konusunda sıkıntı çıkarmayarak isimlerinin zedelenmesini istemezler. Bu yüzden içiniz rahat olabilir. Siz de artık daha fazla vakit kaybetmeden Pop-up reklamları sitenize koyarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitenize ekleyeceğiniz özgün makalelere de devam etmek zorundasınız ki sitenizin popülerliği düşmesin diye. Bu şekilde günlük alacağınız 3.000 ziyaretçiden ortalama 6 liralık bir kâr elde edebilirsiniz , -ki bu da aylık 180 liraya denk gelmektedir. Eğer özverili çalışıp yılmadan devam ederseniz bu kazancı katlayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Bizleri takip ederseniz , kurmuş olduğunuz web sitelerine ne tür yollardan kazanç sağlayabileceğiniz konusunda birçok bilgi edinmiş olursunuz.
Bu yüzden bizi takip etmeye devam edin.
Bol kazançlı günler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...