Youtube ile Para Kazanmak

 Youtube ile Para Kazanmak
youtube ile para kazan
youtube ile para kazan

Tabiki bunu herkes ister. Hemde youtube ile kazanılan parayı daha çok ister.

Youtube bilmeyen yoktur herhalde. Ülkemizde en fazla tıklanan video paylaşım sitesidir. İçeriğinde insanın arayabileceği bir çok türde video bulunmaktadır. Bunlardan en başlarda müzik, spor, film ve animasyon, komedi gibi türler bulunmaktadır. Yediden yetmişe her kesim daha doğrusu interneti kullanmayı bilen her kişi youtube u bilir. En azından internetten şarkı dinleyebiliyorsak, yada sevdiğimiz bir filmin fragmanını izleyebiliyorsak bunu youtube ile kolayca yapabiliriz. Youtube içeriğindeki yüzbinlerce video ile her türlü konuda insanların ihtiyacını gidermektedir. Youtube kullanıcılarının geliştirdiği bir yapıdır ve her bir yeni üye ilede gelişir. En aktif olmayan üyenin bile en azından youtube da iki adet videosu bulunmaktadır. Yani youtube her geçen gün gelişmekte ve insanların ihtiyaçlarını daha çok karşılamaktadır.
İnsanlar her konuda bilgi almak isterler, örneğin hayat hakkında, yeni sahip olduğu bir eşya hakkında yada henüz sahip olmadığı fakat olmak istediği herhangi birşey hakkında. Önce araştırırlar ve daha sonra o şeyi alırlar. Youtube tamda bu yönde insanlara yararlı içerikler sunmaktadır. Aramak istediğiniz yada bilgi sahibi olmak istediğiniz herhangi birşeyi youtube da kolayca bulabilirsiniz.Youtube video içerikli bir site olduğu için sadece yazı değil , canlı olarak bilgi paylaşımı da sağlar. Kısacası youtube insanlara hertürlü paylaşımı sunaktadır.Hemde insanlar aracılığla. Sıkıldığınızda bir video açar izlersiniz ya da bir müzik açar kendinize gelirsiniz. Merak ettiğiniz bir yemeğin yapımını görsel olarak öğrenebilir, ve yorumlarda bulunabilirsiniz.

Peki youtube insanlara bu kadar faydalıyken neden insanlara para kazandırmasın ?

Zaten youtube şuanda video paylaşımı yapan üyelerine para kazandırabiliyor. Nasıl mı ? Öncelikle youtube a üye olarak başlayabiliriz. Hemde tamamen ücretsiz olarak youtube a üye olabilir izlediğiniz videolara kolayca yorumlar yapabilirsiniz. Böylelikle video paylaşımı yapan kişi sizin ne düşündüğünüzü öğrenmiş olur daha iyi videolar yapabilir yada yorumunuza göre hareket edebilir. Böylelikle diğer üyeler tarafındanda kısmende olsa bilinebilirsiniz. Diğer üyelerle birbirinizi ‘Subscribe’ yoluyla takip edebilir. Video paylaşımı yaptığınızda anında diğer üyelerin ana ekranına videonuzu yerleştirebilirsiniz. Youtube dan para kazanmak için youtube u iyi anlamak gerekir. Youtube artık kullanıcılarına yada üyelerine video önerisi yapabilmektedir. Örneğin sol tarafta bulunan seçenekler sayesinde eğer müzik dinlemek istiyorsanız youtube un sizin için başa getirmiş olduğu videoları izleyebilirsiniz. Böylelikle hangi videoların youtube tarafından beğenildiğini ve üste çıkarıldığını görebilir buna bakarak sizlerinde video hazırlamak için birer fikriniz olabilir.

Youtube nasıl para kazanır ve diğer insanlara nasıl para kazandırır ?

Youtube eğer sizin fazla izlendiğinizi farkederse yada belirli bir oranda izleyicilere izlendiğinizi farkederse size göndereceği e-mail ile videolarınıza ortak olmak isteyecek ve böylelikle para kazanmaya başlayabileceksiniz. Bu tür youtube ortakları oldukça fazladır. Diğer bir yol ise Youtube un videolara koyduğu özel reklamlarla her tık başına yada koyulan videonun izlenme oranına göre para kazanma ve kazandırma yolu. Yani sizin bir videonuz var ve belirli bir miktarda izlenmiş ve her geçen günde izlenmeye devam ediyor. Videonuzda reklam programları ile örneğin en yaygın olanı google adsense dir, bu tür programlarla videonuza reklam linki yerleştirebilir ve böylelikle tık başına belirli miktarda ücretler alabilirsiniz.

Youtube da izlenmek için neler yapılabilir?

Eğer izlenmek istiyorsanız işe kendinizden başlamalısınız. Çünkü her insanın kendini gösterebileceği birer özelliği vardır. Örneğin güzel şarkı söyleyebilirsiniz, güzel resim yapabilirsiniz yada güzel enstrüman çalabilirsiniz. Bunun gibi sayılamayacak kadar birsürü şey ile youtube a kendi videolarınızı koyabilirsiniz yada çok sevdiğiniz bir müziği iyi bir video tasarımıyla izleyicilerin önüne taşıyabilirsiniz. Kendi filmerinizi çekebilirsiniz, kendi senaryonuzu yazabilirsiniz. Çok iyi bildiğiniz ve yaptığınız birşeyi örneğin bir yemeği diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Eğer gerçekten iyi bir iş çıkarıyor ve iyi izlenme oranına sahipseniz zaten size belirli teklifler gelecektir. Bu teklifleri değerlendirebilir ya da daha iyi teklifler bekleyebilirsiniz. Youtube çoğu insan tarafından bilinmekte ve uzun sürede bilinmeye devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü insanlar buradan para kazanıyor.

1 Comment

  • süper bir paylaşım teşekür ederiz bu kadar emek vererek yazı hazırlayan site sahipleri oldukça azaldı elinize sağlık. Bu arada youtube ile para kazanma yöntemini kesinlikle denemelisiniz arkadaşlar son 3-4 aydır araç parası çıktı 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.