Otel Rezervasyonu Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanma Yolları

 Otel Rezervasyonu Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanma Yolları

Bilet Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanmak

İnternet üzerinden otel rezervasyonu satarak para kazanmak ister misiniz? Rezervasyon başına minimum 16 TL para kazanırsınız. Aklınıza kesinlikle insanlara yüz yüze otel rezervasyonu satmak gelmesin. Bütün işlerimiz internetten yaparak sadece otel rezervasyonu satış ortaklığı ile ayda üç bin lira para kazanmanız mümkün.

otel-rezervasyonu-satis-ortakligi-1Öncelikle sade ve müşterilerin kolay kullanabileceği bir web sitesi hazırlıyoruz. Konumuz tatil olduğu için web sitenizin arkaplanında deniz renkleri mavi kullanabilirsiniz. Yada hoş bir plaj resmi yada yeşil renk tonlarında resimler kullanmanız sitenize giren müşterinin içinde tatil duygusunu uyandırması gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra internetten otel bileti satmanızı sağlayacak bir yetkili acenta ile görüşüp acentadan size özel olan otel arama ekranının frame kodunu almanız gerekir. Kodu aldıktan sonra web sitenize entegre edersiniz. İletişim bölümüne numara yazmanız müşteride güvenilir bir şirket olduğu duygusu uyandırır. İletişim bölümüne yazacağınız telefon numarası acentası olduğunuz yani frame kodu aldığınız şirketin telefon numarasını adresini ve faks numarasını yazmanızı tavsiye ederiz. Site ile alakalı işlemleri bitirdikten sonra hedefli müşteriye ulaşmamızı sağlayacak bir reklam şekli bulmalıyız.

Peki hedefli müşterilere nasıl ulaşırız?

İlk aşamada hedef kelimenize ulaşmak için Google reklam servisi olan Adwords‘ü denemenizi tavsiye ederim. Örneğin; Fethiye otelleri, muğla otelleri, ölüdeniz otelleri gibi kelimelerde reklam vererek doğrudan otel arayan bir hedef kitleye ulaşırsınız. Reklamlardan tıklama sayısına göre tıklama başına ortalama 0.09 kuruş ödeme yaparsınız. Web sitenizin günlük ziyareti 5 bin kişiye ulaştığında bazı analizler yapmanıza yardımcı olur. Mesela haftanın hangi günlerinden en çok otel rezervasyonu yapılıyor gibi istatistiksel bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede o günlerde reklam vererek boşa reklama tıklamaları engelleyebilir satışlarınızı arttırıp maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

İkinci olarak web sitenize arama motoru optimzasyonu dediğimiz kısaltılmışı seo olarak kullanılan işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem ilk etapta belirlediğiniz hedef kelimeler için birazcık pahalı geleceğini düşündüğüm için öncelikle reklam yöntemini anlattım. Bu yöntem ile belirlediğiniz hedef kelimelerde arama sonuçlarında ilk sayfada yer alırsınız. Yani reklam maliyetini ortadan kaldırmış olursunuz. Tabi ki buda sizin kazancınızı oldukça arttıracak bie işlemdir. Gördüğünüz gibi her sektörde internetten para kazanmak sizin elinizde internet üzerinden yaptığınız her işten para kazanabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.