Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Genel Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım

web tasarım
web tasarım

İnternet günümüzün en yaygın aracı olarak biliniyor. İnternetin bu kadar yaygın olmasının nedenlerini saymakla bitiremeyiz. İnternet sayesinde dünyanın öbür ucundaki tanıdıklarınızla iletişim kuralabilir, interneti biraz iyi biliyorsanız maddi gelir kaynağı olarak kullanabilir, merak ettiğiniz şeyleri internet üzerinden arayarak kısa sürede bilgi edinebilirsiniz. Önceden bilgi edinmek için kütüphaneler kütüphaneler, para kazanmak için bir iş bulup alın teri dökmek, uzaktaki akrabalar ile iletişim kurabilmek için mektup kullanılırdı. İnternet ile bu olaylar ikinci planda kaldı. Yazımıza konu alacağımız kısım; internet üzerinden para kazanmak olacak. İnternetten para kazanmak geçen 5-10 sene içerisinde günümüze nazaran bu kadar kolay değildi. O zamanlar internet yaşamımıza yeni yeni girdiği için pek bilinmiyor, ticaret alanı geniş değildi. Günümüze dönersek eğer, internetten yapabileceğiniz çok iş var. Bir blog açarak özgün yazılarınızı girerek bu blog üzerinden gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Özgün yazı girmek dışarıdan ne kadar zor gözüksede blog sahiplerini zorlayacak derecede çetrefilliği yok. Öğrenci iseniz; okulda gördüğünüz derslerinizi blogunuzda özgün yazı olarak girebilirsiniz. Öğrenci değilseniz televizyondan veya internetten okuduğunuz haberleri kendi yorumlarınız katarak blogunuza özgün yazılarınızı girebilir ve güncelliğinizi koruyabilirsiniz.

Blogunuzu kaliteli yapmalısınız ki, blogunuz size para kazandırmalı. Özgün ve güncel bir blog kısa süre içerisinde google arama motoru tarafından fark edilir ve dolayısıyla google tarafından hit kazanmaya başlarsınız. Hit=kazanç algoritması her sitede geçerli olduğu gibi sizin blogunuzda da geçerli olacaktır. Hit almaya başladıktan sonra blogunuza banner reklamı, makale reklamı ve link verkmek isteyen firma veya şahıslar olacaktır.

Bu kadar uğraştan sonra vebiniz para dolmaya başlayacak fakat bir yerden sonra bir uzman görüşü almalısınız. Sonra bir uzman görüşü almalısınız. İnternet ortamında yeni yetiştiğiniz için para kazanmak için yeterli bilgiye sahip değilsinizdir. Yeterli bilgiye ulaşabilmek için uzman firmalardan görüş alıp çalışmalarınızı bu şekilde geliştirebilirsiniz. Bu uzman kişiler tabiri caizse internetin kurtu olmuş durumdadırlar. Eğer ki uğraşacak zamanınız yok ise uzman kişiler tarafından oluşan firmalar sitenizi ücret karşılığı seo (search engine optimize) uyarlaması ile geliştirebiliyorlar. Seo nedir? diye bir soru sorabilirsiniz. Sİtenizi google arama motoruna sevdirmek için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmaları; sitenizin linkini başka sitelere ekleyerek ve sitenizin içeriğini , dizaynını. Google‘ın sevdiği gibi düzenlemeleridir. Hemde seo firmalarının ücretleri artık çok daha cazip. Sitenizden para kazanmak istiyorsanız zaman kaybetmeden bir seo bilgini ile görüşüp anlaşmalısınız.

Birçok seo firması vardır, fakat seçeceğiniz seo firmasını iyi belirmelisiniz. En kaliteli çalışmayı yapan ve işine özen gösteren firma tercih sebebiniz olmalı. Firmalar genellikle fethiye bölgelerinden çıkıyor. Fethiye webmasterları daha internete düşkün oldukları için uzmandırlar. Seo firmanızı, fethiye seo danışmanlığından yana seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Fethiye seo danışmanlığı siteniz ile gerekli çalışmayı yapıp bir kenara çekilmiyor. Bu seo destek ekibi işlerini yaptıktan sonra sizlerle irtibatı koparmıyor. İşin sonrasında yaşadığınız herhangi bir sıkıntıda size kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyorlar. Sitenizi sadece seo yaparak değil tasarımı ile ilgilenerek de sitenizin abonelerini arttırabilir, hitinizi ikiye katlayabilirsiniz. Yine tasarım hizmetini fethiye webtasarım tarafından yaptırabilirsiniz. Fethiye seo danışmanlığı gibi kaliteli hizmeti fethiye webtasarımıyla da sunuyor. Geçen günlerde sitesinin dizaynını yaptıracak bir arkadaşıma fethiye webtasarım hizmetini bir görüp, denemesini önerdim. Önerimi birkaç gün sonra uygulamış ve firma ile anlaşmışlar. Önerimi uygulamasından sonra ben demeden fethiye web tasarım grubunun seo hizmetini de aldı. Herhangi bir hizmet almadan önce günlük 5k hite sahip olan blogu bir hafta sonra 10k hite çıktı ve daha da yükseleceğe benziyor. Bu hit ile aylık iki bin lira kazanması mümkün.

Fethiye web tasarım’dan bahsetmek gerekirse:

Zamanınız yok ise yine de internet üzerinden birşeyler yapmaya çalışıyor ve internet sitesi sahibi olmak istiyorsanız tam size göre bir firma. İstediğiniz hizmetleri firmaya bildiriyorsunuz ve talebiniz incelenip size fiyat bildiriliyor. Eğer anlaşma sağlanır ise sitenizi hazırlayıp kabataslak sizlere gösteriyorlar. Tasarımın hoşunuza gitmesi halinde firmaya paranın bir kısmını aktarıyorsunuz ve bu işlemden sonra siteyi yapmaya başlıyorlar. Siteniz hazır hale geldikten sonra ödemenin diğer kısmını yatırıyorsunuz. Yaptıkları işi bir hafta içinde teslim eden bu firma tasarım firmalarının arasında ilk 3′e girebilecek nitelikte.

Genel olarak bu sitenin hizmetlerini anlatabilir misiniz? Sitenin adresi nedir?

Bu tasarım firmasının adı bocek tasarım. Bocek tasarımsitenizi geliştirmek için her türlü çalışmayı yapıyor ve sizlere gelir kapısı aralıyor. Sitenizi tasarlamak istiyorsanız fakat pek bilginiz yok ise bocek tasarım bunun ile ilgili çalışma yaparak sitenizi size teslim ediyor. Zamanınız var fakat hosting alacak bir firma bulamadınız mı? Bocek tasarım hosting satışı ile sizlere optimize edilmiş sunucularından hosting sağlayabiliyor. Yazımın içerisinde bahsettiğim gibi seo hizmeti de veriyorlar ayırca. Bir şirketiniz var ve bu şirketiniz adına bir site açtırmak istiyorsanız; bocek tasarım birçok kurumsal firmaya çalışma yaptığı için bu konuda uzman denebilecek bir yapıya sahiptirler. Şubelerinin bulunduğu yer olan Fethiye’de oldukça tanınmış bir firmadırlar. Sadece Fethiye değil her yere iş yapan bocek tasarım sizleri de bir fenomen haline getirebilir. Denemenizi kesinlikle ve kesinlikle öneriyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...