Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Genel Soroban World Mental Aritmetik

Soroban World Mental Aritmetik

mental aritmetik
mental aritmetik

Mental aritmetik zihinden dört işlem yapılmasına denir.Bu işlemin birinci aşamasında çocuklar abaküsle aritmetik işlemler yapmasını öğrenirler.Belirli bir zaman sonra kaldırılan abaküs,yerine parmak kıpırdamalarını alırken, zihinlerinde ki abaküsü kullanırlar.Sonraki aşamada ise parmak kıpırdamalarının kalkmasıyla birlikte yıldırım hızı gibi işlemler yapılır.

Bu işlemler yapılırken hiç bir araca ( Bilgisayar,Hesap Makinesi,kalem kağıt) gerek yoktur.Sadece insan zihni kullanılır.

Bugün bu araçlar gibi teknolojinin getirdiği  kolaylıklar zaman zaman maalesef beyin gücümüzü kullanmamızı kısıtlar.

*Mental Aritmetik , yaratıcı DÜŞÜNCE YETENEĞİmizi,akabinde HAYAL KURMA ,yeni bir şey öğrenirken ÖĞRENME YOLLARI becerilerimizi,kimi zaman ÖZGÜVENi etkiler.(Zeka ve Bellek gelişimi,odaklanma,Özgüven gelişmesi)

Günümüzdeki çocuklarda ki en yaygın problemlerden biri olan bellek gelişimi,okuduğunu anlayamama (odaklanma güçlüğü),Sayısal derslerle aralarının kötü olması mental aritmetikle sona eriyor.

Bunlarla birlikte çocuk sağ ve sol beyni çalıştırır,beyin bütünlüğünü sağlar,çocuk her alanda başarılı olmakla birlikte aynı zamanda sosyalleşir.

Bunun aşamaların sonunda çocuğun bugüne kadar ne kadar geliştiğini göreceksiniz.sonuçlara ulaşmada kolaylık,hafızasını yüksek kullanabilme,ortaya çıkmayan yeteneklerini çıkarma vs..gibi sonuçlarla karşılacaksınız.

Bu yetenek öğretimi 5 ila 14 yaş arası çocuklara yönelik olup,konuyla ilgili işinin ehli  uzman kadromuz tarafından hazırlanmıştır.

Eğitimimiz 3 ana aşamadan oluşmuştur.

The First Level : 4 aşamadan oluşup toplamda 8 aydır.Başlangıç Programıdır.Her iki ayda bir Danışmanlık hizmeti alan çocuklara İntermediate adında ara geçiş kanesi verilir.Toplamda bu Levelde 4 karne verilir ve 4 karne sonunda çocuk bu Leveli atlar.

Bu dönemde 1 aşamada çocuk abaküs kullanarak dört işlem yapar.Tekli sayıların toplamlarını kolaylıkla yaparlar,ve beyinlerindeki abaküsü oluşturmaya adım atarlar.2 aşamada tekli sayılın toplamalarının yanı sıra çiftli sayılar devreye girer.2.aşamadan beynin sağ ve sol lobu çalışmaya başlar ,ilk olarak tekli rakamların çıkartmaları yapılırken 4.aşamada çiftli sayıların çıkartma işlemleri yapılır,ve iki haneli rakamlarla işlemler başlar.Bu Level bittikten sonra tarafımızdan SOROBAN THE FIRST LEVEL MENTAL ARITMETIK bitirme sertifikası alınmaya hak kazanılmıştır.

Mid Level :Toplam 4 aylık süredir ve iki ayrı aşamadan oluşur.Bu dönemde çocuklar çarpma işlemine ve akabinde üç haneli rakamlarla  işlemlere başlarlar.Ve iki ayın sonunda katılımcılar SOROBAN MID LEVEL  sertifikasını almaya hak kazanırlar.Bu levelin sonunda çocuk gözle görülür biçimde değişimler sergileyecektir.

Advanced Level : En yüksek Mental Aritmetik seviyesidir ve bu seviye yine Mid Level gibi toplam 4 ay sürer,toplam iki aşamadan oluşur.Bu aşamada çocuk dört işlemi zihinden hızlı bir şekilde yaparken iki ayın sonunda Advanced Level Karnesi almaya hak kazanır.Bu zamanda çocuğa üslü sayılar ve karekök hesaplama becerileri verilmiş olur ve son aşamada çocuğa SOROBAN ADVANCED LEVEL bitirme sertifikası verilmiş olur.

Çocuklarınızı eğitim programımıza bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...