Soroban World Mental Aritmetik

 Soroban World Mental Aritmetik
mental aritmetik
mental aritmetik

Mental aritmetik zihinden dört işlem yapılmasına denir.Bu işlemin birinci aşamasında çocuklar abaküsle aritmetik işlemler yapmasını öğrenirler.Belirli bir zaman sonra kaldırılan abaküs,yerine parmak kıpırdamalarını alırken, zihinlerinde ki abaküsü kullanırlar.Sonraki aşamada ise parmak kıpırdamalarının kalkmasıyla birlikte yıldırım hızı gibi işlemler yapılır.

Bu işlemler yapılırken hiç bir araca ( Bilgisayar,Hesap Makinesi,kalem kağıt) gerek yoktur.Sadece insan zihni kullanılır.

Bugün bu araçlar gibi teknolojinin getirdiği  kolaylıklar zaman zaman maalesef beyin gücümüzü kullanmamızı kısıtlar.

*Mental Aritmetik , yaratıcı DÜŞÜNCE YETENEĞİmizi,akabinde HAYAL KURMA ,yeni bir şey öğrenirken ÖĞRENME YOLLARI becerilerimizi,kimi zaman ÖZGÜVENi etkiler.(Zeka ve Bellek gelişimi,odaklanma,Özgüven gelişmesi)

Günümüzdeki çocuklarda ki en yaygın problemlerden biri olan bellek gelişimi,okuduğunu anlayamama (odaklanma güçlüğü),Sayısal derslerle aralarının kötü olması mental aritmetikle sona eriyor.

Bunlarla birlikte çocuk sağ ve sol beyni çalıştırır,beyin bütünlüğünü sağlar,çocuk her alanda başarılı olmakla birlikte aynı zamanda sosyalleşir.

Bunun aşamaların sonunda çocuğun bugüne kadar ne kadar geliştiğini göreceksiniz.sonuçlara ulaşmada kolaylık,hafızasını yüksek kullanabilme,ortaya çıkmayan yeteneklerini çıkarma vs..gibi sonuçlarla karşılacaksınız.

Bu yetenek öğretimi 5 ila 14 yaş arası çocuklara yönelik olup,konuyla ilgili işinin ehli  uzman kadromuz tarafından hazırlanmıştır.

Eğitimimiz 3 ana aşamadan oluşmuştur.

The First Level : 4 aşamadan oluşup toplamda 8 aydır.Başlangıç Programıdır.Her iki ayda bir Danışmanlık hizmeti alan çocuklara İntermediate adında ara geçiş kanesi verilir.Toplamda bu Levelde 4 karne verilir ve 4 karne sonunda çocuk bu Leveli atlar.

Bu dönemde 1 aşamada çocuk abaküs kullanarak dört işlem yapar.Tekli sayıların toplamlarını kolaylıkla yaparlar,ve beyinlerindeki abaküsü oluşturmaya adım atarlar.2 aşamada tekli sayılın toplamalarının yanı sıra çiftli sayılar devreye girer.2.aşamadan beynin sağ ve sol lobu çalışmaya başlar ,ilk olarak tekli rakamların çıkartmaları yapılırken 4.aşamada çiftli sayıların çıkartma işlemleri yapılır,ve iki haneli rakamlarla işlemler başlar.Bu Level bittikten sonra tarafımızdan SOROBAN THE FIRST LEVEL MENTAL ARITMETIK bitirme sertifikası alınmaya hak kazanılmıştır.

Mid Level :Toplam 4 aylık süredir ve iki ayrı aşamadan oluşur.Bu dönemde çocuklar çarpma işlemine ve akabinde üç haneli rakamlarla  işlemlere başlarlar.Ve iki ayın sonunda katılımcılar SOROBAN MID LEVEL  sertifikasını almaya hak kazanırlar.Bu levelin sonunda çocuk gözle görülür biçimde değişimler sergileyecektir.

Advanced Level : En yüksek Mental Aritmetik seviyesidir ve bu seviye yine Mid Level gibi toplam 4 ay sürer,toplam iki aşamadan oluşur.Bu aşamada çocuk dört işlemi zihinden hızlı bir şekilde yaparken iki ayın sonunda Advanced Level Karnesi almaya hak kazanır.Bu zamanda çocuğa üslü sayılar ve karekök hesaplama becerileri verilmiş olur ve son aşamada çocuğa SOROBAN ADVANCED LEVEL bitirme sertifikası verilmiş olur.

Çocuklarınızı eğitim programımıza bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.