Clickbank Ürün Satışı İle Para Kazanma Yolları

clickbank-ile-para-kazanmak-istiyorum

Clickbank İle Para Kazanmak İsteyenlere

clickbank-ile-para-kazanmak-istiyorumGün içinde internet başında ne kadar zaman harcadığınızı bir düşünün? Peki harcadığınız bu vakti nakite dönüştürmek ister miydiniz? İnternetten para kazanmak, kimileri için kolay kimileri için uzak bir yol gibi görünebilir, ancak inanın ister evden ister iş yerinizden, bilgisayar başından para kazanmanız mümkün. Bunun için de birçok farklı yol bulunuyor. Makale yazarlığı yaparak, web sitesi kurarak, Google’dan yararlanarak ya da anket doldurarak para kazanmanız mümkün. Daha çok para kazanmak istiyorsanız Clickbank’a üye olabilirsiniz. Satıcı, alıcı ve satış ortaklarını aynı platformda buluşturan Clickbank, dijital ve fiziksel ürünlerin bir arada bulunduğu yabancı bir satış ortaklığı sitesidir. Satış ortaklığı, ürün satıcılarının ürünlerinin reklamını yaparak ve satılmalarını sağlayarak belirli bir oranda komisyon alarak para kazanma yöntemidir. Cebinizden para çıkmadan ve sıfır risk ile para kazanmanın en ideal yöntemlerinden birisi olan satış ortaklığı için en doğru platformlardan birisi de Clickbank’tır.

Clickbank ile para kazanmak için yapmanız gereken siteye üye olmak ve sistem üzerinde yer alan binlerce farklı kategorideki ürünün satışını sağlamak olacaktır. Sitede binlerce ürün yer alıyor, her ürün kendisini ilgilendiren kategoride yer almaktadır. Clickbank platformunda yaklaşık 15-20 farklı kategori yer alıyor. Herhangi bir kategoriyi açtığınızda yapılan sıralama, en çok satılan üründen en az satılan ürüne doğrudur. Her ürünün kendisine ait dikdörtgen şeklinde bir bölümü bulunmaktadır. Bu dikdörtgen içerisinde ürünün adı ve verdiği komisyon ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir ürüne satış ortağı olmak için promate tuşuna tıklayabilirsiniz. Bu tuşa tıkladığınızda Clickbank, size özel referans linki oluşturur ve size verilen link üzerinden bir satış gerçekleştirdiğinizde Clickbank komisyonunuzu hesabınıza ekliyor.

İnternet kullanıcılarının sıfır risk ile, satış ortaklığı yaparak para kazanmasını sağlayan Clickbank üyeliği ücretsizdir. Clickbank ile kazandığınız paralar çek ya da eft olarak hesabınıza eklenmektedir. Siteden kazandığınız paraların hesabınıza geçmesi için alt limit 50 USD’dir. Ancak bu işi Türkiye’de yapacaksanız alt limiti 500 USD olarak belirlemelisiniz, çünkü alt limitler Türkiye’de sorun çıkartabiliyor. Clickbank ödemeleri ayın belirli bir gününde, 30 günde bir yapılmaktadır. Fiziksel ve dijital ürünleri bir arada bulabileceğiniz Clickbank, internetten para kazanmak isteyen satış ortaklarının bir numaralı satış platformudur.

Soner Aksoy
1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 15 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 6 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)