Ana SayfaOperatörlerVodafone Bedava İnternet Paketi Nasıl Yapılır?

Vodafone Bedava İnternet Paketi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de bulunan büyük telekominasyon şirketlerinden birisi olan vodafone, çekiş gücü bakımından en iyi firmalardan birisidir. Birçok konuşma, mesai ve internet paketi kampanyası, telefon sahibi olabilmek için kampanyalar sağlamaktadır.

Vodafone Nedir?

Vodafone 1991 yılında kurulmuş ve müşteri sayısı artarak ilerleyen bir şirkettir. Vodafone; ses ve telefon anlamına gelen İngilizce kelimelerin ilk hecelerinin birleşmesi sonucu oluşmuştur. İlk başlarda telsim adı verilen şirket borçlarından dolayı kendi firmasını satışa çıkartmıştır ve bu şirketi de İngiliz kökenli olan bu şirket satın alarak adını vodafone olarak değiştirmiştir.

Vodafone Kampanyalar

Her türlü bütçeye uygun faturalı ve faturasız olarak tercih sunan bu şirket, kampanya ve belirli paketler ile mesaj, konuşma internet imkânı sağlamaktadır. Yaş aralıklarına göre, mesleklere göre, öğrencilere göre, mesaj hakkını, konuşma hakkını ya da internet paketini kullanma yoğunluğuna göre seçeceğiniz kampanyaları müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca sosyal medya için de sağladığı kampanyalar bulunmaktadır, instagram, video paketi, müzik paketi için ekstra kampanyalar oluşturmaktadır.

Vodafone Paketler

Hattınıza tanımlı olan bu paketler bittiğinde fakat paket yenileme tarihiz daha süre varsa ek olarak da internet, mesaj ya da konuşma satın alabilmenizi sağlayan ek seçenekler sunmaktadır. Yeni bir kampanya oluşturdukların da ya da kullanılmakta olan paketten daha indirimli bir paket çıktığında, müşteri temsilcileri müşterilerine ulaşarak bu konu hakkında bilgilendirme yaparlar. Kabul edilen paket ya da kampanyalı seçenekler hattınıza tanımlanır. İnternet üzerinden de son indirim ve kampanyaları sürekli olarak sayfalarında paylaşarak müşterilerine kolaylık sağlarlar.

Bedava İnternet Paketi

2019 yılına girilmesi ile birlikte firmalar bedava internet, konuşma ya da mesaj hakları tanımaya başladılar. Bu sayede Özellikle internetin çok fazla kullanılması yönünden insanlara kolaylık sağlandı. Verilen bu hediye kampanyalar, kullanılmakta olunan paket üzerinde tanımlanmakta ve ilk önce olanlardan kullanılmaktadır. Bu hediyeler bittiği taktirde hattınıza tanımlı olan pakette hangi kullanım hakkı var ise o kullanıma girmektedir. Verilen hediyeler sadece yurt içi kullanım için uygundur. Hediye hakları bazen saatlik, bazen günlük hatta bazen haftalık olarak hattınıza tanımlanmaktadır.

Faturalı olan bir hat kullanan kişi, faturasız hatlara göre verilen kampanyalardan yararlanamazken faturasız hatlara verilen bir hatta yapılan kampanyalarda ise faturalı hat sahibi yararlanamamaktadır. Google play storedan yanımda adı verilen uygulamayı indirdikten sonra uygulama açılır. Daha sonra sisteme giriş yapılır ve bana ne var kısmına tıklanır. Burada karşılaşılan çevirme çarkına tıklanır ve daha sonra karşılaşılan hediye alınır. En fazla 5 GB internet hakkı kazanma imkânı bulunmaktadır. 4,5 g kullanan müşteriler için ise yeni geçme şartı ile bir ay boyunca kullanılabilecek olan 5 GB’lık hediye internet paketi hattın üzerine yansıtılacaktır.

Bedava Paketler Nasıl Yapılır?

Vodafone Freezon’a adlı pakete üyelik sağlayan müşteriler, Play Store’dan internet avcıları adı verilen uygulamayı indirdikten sonra bit kazanarak, oyun oynayarak ve bedava internet hakkına sahip olabilmektedirler. Bu bedava internet hakları günlük ya da saatlik olarak değişmektedir.

Faturasız hatta sahip olan müşteriler, haftanın perşembe gününe ait olan kampanyadan yararlanabilmektedir. Bunun için, Perşembe ünü 20 TL hatlarına yükleme yapmaları gerekmektedir. Bu sayede 2 GB interneti bedavaya sahip olabilmektedirler. Vodafon hattına sahip olup, akıl küpü adı verilen tarifeye üyeliği bulunan müşteriler, yedek MB yazarak 3636 numaralı numaraya kısa mesaj yolladıkları taktirde bir yıl içerisinde 3 defa bedava 500 MB internet hakkına sahip olacaklardır.

Play Store’den indirilen vodafone yanımda adı verilen uygulama dindirildikten sonra her hafta uygulamaya giriş yapılarak minimum 500 MB, maksimum olarak 1gb interneti bedava olarak elde edebilmektedirler. Sinema ya da mağaza indirimi kazanmak için de belirli kampanyalar sunulmaktadır. Vodafone ait olan bana ne var adı verilen uygulamadan haftanın pazartesi günleri giriş yapılarak bedava internet, sinema bileti ya da belirli mağaza indirimleri kazanma şansı sunulmaktadır.

Faturasız bir hatta sahip olan müşteriler, abone süper2gb yazarak 3636 numaraya kısa mesajı gönderdikten sonra 2 GB internet hakkına bedava olarak sahip olabilmektedirler. E fatura adı verilen fatura sistemine geçiş yaparak müşterilerine anında 1 GB’lık hediye internet paketi sağlamaktadır.

Vodafone Red Tarifesindeki İnternet Hakları ve Ücretleri

Vodafone Red’li paketlere üyeliği olan müşterilere birçok farklı paketlerden yararlanabilmektedirler. Bu tarifeler; vodafone redli 7, vodafone redli 10, vodafone redli 15, vodafone redli 15 plus, vodafone redli 20 plus ve benim pass’im tarifesidir. Bu tarifeler en az fiyattan en pahalı fiyat aralığında değişmektedir. En ucuz paket olan vodafone radli 7 paketi içerinde 7 GB internet, her yöne 1000 dakika konuşma hakkı ve her yöne 250 mesaj hakkı bulunmaktadır. Bu paketin fiyatı ise 49 TL karışığında hattınıza tanımlanmaktadır.

Vodafone redli 10 paketinin içinde 10 GB internet hakkı, 1000 dakika her yöne konuşma hakkı ve her yöne 250 mesai hakkı bulunmaktadır. Bu paket ise 59 TL karışığında hattınıza tanımlanmaktadır. Vodafone redli 15 paketinin içerisinde 15 GB internet hakkı, her yöne 1500 dakika konuşma süresi ve her yöne 250 mesaj hakkı bulunur ve 69 TL karşılığında hattınıza tanımlanmaktadır.

Ayrıca bu pakette whatsapp uygulamasının internetini ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Benim passım tarifesi ise 10 GB internet, her yöne 2000 dakika, her yöne 250 mesaj hakkı 85 TL karşılığında hattınıza tanımlanmaktadır. Ayrıca bu pakette seçeceğiniz üç adet sosyal medyayı internet hakkınızdan düşmeden bedava kullanılabilmektedir.

Vodafone redli 15 paketinde 15 GB internet hakkı, her yöne 2000 dakika ve her yöne 250 mesaj hakkını 80 TL karşılığında hatta tanımlanmaktadır. Son olarak vodafone redli 20 paketinde ise 20 GB internet hakkı, 3000 dakika her yöne konuşma hakkı ve 250 mesaj er yöne hakkı vermektedir ve paket ücreti 200 TL karşılığında hatta tanımlanmaktadır.

Vodafone Mesleğe Uygun İnternet Paketleri ve Kampanyalar

Müşterilerin mesleklerine uygun olarak bedava kampanyalar ya da özel paket yaparak daha düşük ücretle konuşma, mesajlaşma ve internet hakkı tanımlanmaktadır. Esnaf halkı için 2 adet paket bulunmaktadır. Yeni dijital esnaf 4 paketi içerisinde 4 GB internet hakkı, 1000 dakika her yöne konuşma hakkı ve her yöne 250 mesaj hakkı, 32 TL karşılığında hatta yansıtılmaktadır. Yeni dijital esnaf 6 paketinde ise 6 GB internet hakkı, her yöne 1000 dakika ve her yöne 250 mesaj hakkını 38 TL karşılığında hatta yansıtılmaktadır.

Ayrıca bu iki paket için ise haftanın her perşembe günü kullanacağı whatsapp ve facebook üzerinden mesajlaşmalar için internet bedava olmaktadır. Şirketler ve yöneticiler için de belirli paketler bulunmaktadır. Red business PRO 8 paketi hem şirket hem de bireysel bir pakettir ve içerisinde 8 GB internet hakkı, her yöne 2000 dakika konuşma süresi ve her yöne 2000 mesaj hakkı 50 TL karşılığında olmaktadır.

Red business PRO 10 paketi ise sadece kurum içinde olması şartı bulunmaktadır ve 10 GB internet hakkı, 2000 dakika her yöne konuşma hakkı ve 2000 adet her yöne mesaj hakkının ücreti, 60 TL’dir. Red business pro 10 paketi hem kişilere hem de şirket ve kurumlara kullanma imkânı verilir ve içerinde 15 GB internet hakkı, her yöne 2000 dakika konuşma hakkı ve her yöne 2000 adet mesaj hakkı, 70 TL ücret karşılığında müşteriye sunulmaktadır.

Vodafone Ferrezonelular İçin İnternet İçerikli Paketler

Saçma güzel 4 adı altına sunulan paketin içerisinde, 4 GB internet hakkı, her yöne 500 dakika konuşma hakkı ve 100 tane her yöne mesaj hakkını 29 TL karşılığında hatta tanımlanmaktadır. Bu paket içerinde whatapp, internet hakkından kullanmadan bedava olarak kullanım sağlamaktadır. Saçma güzel 4+4 GB paketinde, 8 GB internet hakkı, her yöne 500 dakika konuşma süresi ve 100 tane her yöne mesaj hakkı bulunmaktadır ve ücreti ise 35 TL karşılığındadır. Whatsapp uygulaması için internet bedavadır.

Saçma güzel 5+5 GB paketinde, 10 GB internet hakkı, 750 dakika her yöne konuşma ve 100 mesaj her yöne 39 TL karşılığındadır ve whatsapp interneti bedavadır. Saçma güzel 8+8 paketinde ise 16 GB internet hakkı, her yöne 1000 dakika konuşma ve her yöne 100 mesaj özelliğinin ücreti 49 TL’dir. Whatsapp interneti bedavadır.

Vodafone Evde İnternet Kampanyaları

Vodafone, evde internet kullanımına karşı da paketler sağlamaktadır. Bu kapsamda 5 farklı paket dahilinde kampanyalar bulunmaktadır. Evde +16 paketinin içerisinde 16 mbps internet hakkı ve limitsiz halinde ilk altı ay için ücreti 59,90 TL, son 18 ay için ücreti ise 74,90 TL karşılığında kullanılmaktadır.

Evde +24 paketi içerisinde ise 24 mbps internet hakkı ve limitsiz şekilde ilk 1 yıl için 69,90 TL, ikinci yılda ise 84,90 TL karşılığında sağlanmaktadır. Evde +35 paketi içerisinde ilk 1 yıl boyunca 35 mbps internet hakkını limitsiz şekilde ilk bir yıl için için 79,90 TL, sonraki ikinci yıl için ise 94,90 TL karşılığında bulunmaktadır. Evde +100 paketi ise 100 mbps internet ve limitsiz olarak ilk 1 yıl 159,90 TL, ikinci yıl ise 174,90 TL karşılığında sunulmaktadır.

Vodafone Diğer İnternet İçerikli Paketler

İnternet, konuşma ve mesaj hakkı olarak hattınıza tanımlanan paketleri kullanamadığınızda ve paket günü geldiğinde kullanım hakları iptal olmaktadır. Fakat vodafone, devredebilme özelliği getirmiştir. Bu kampanya kapsamında ise iki farklı paket seçeneği bulunmaktadır. Devreden uyumlu 3 GB paketi içinde 3 GB internet hakkı, her yöne 750 dakika konuşma hakkı ve her yöne 250 mesaj hakkı bulunmaktadır.

Bu paketin ücreti ise 29 TL’dir. Devreden uyumlu 5 GB paketi içerisinde ise 5 GB internet hakkı, her yöne 750 dakika konuşma süresi ve her yöne 250 mesaj hakkı 35 TL karşılığında hatta tanımlanmaktadır. Bu paketler içerisinde devreden, biriktiren seçenekleri bulunur ve internet hakkınızı geçip fazla fatura ödememeniz için, otomatik olarak durdurmaya izin verildiğinde, internet aşımı olduğu an paket kendisini durdurmaktadır.

Vodafone ’da İnterneti Paylaşmak

İnternet hakkı bitmiş pakette, acil olarak internet lazım olduğunda ve ek bir internet hakkı yapılamaması durumunda yakınlardan alınan internet paylaşılarak internetten yararlanılır ve bunun karşılığında ücret alınmamaktadır.

Vodafone Ek İnternet Paketleri

Tanımlı paketleri biten kullanıcılar karşılığında ek olarak internet hakkı alabilmektedirler. 1 GB internet 12 TL, 2 GB 19 TL, 5 GB ise 25 TL karşılığındadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments