Yazı Yazarak Para Kazanmak

 Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak

İyazı yazarak para kazanma yollarıBlog yazarlığı Amerika ve Avrupa’ dan sonra son yıllarda ülkemizde de gündemde olan bir uğraşıdır. Blog Türkçe’ de günlük anlamına gelmektedir. Bazıları açtığı bloglarda maddi kazanç düşünmeksizin günlük hayat hikayelerini yazarken bazıları da maddi kazanç sağlamak amacıyla blog yazmaktadır. Sadece bir günlük gibi değil de bilgi aktarımı ya da uzmanlık gerektiren seçilen konularda yazarak maddi kazanç elde etmek mümkündür.

Blogların özgün ve güncel olması gerekmektedir. Bloglardan para kazanabilmek için bloğu kişiselleştirmemek gereklidir. Öncelikle istikrarlı olabilmeniz açısından kendinizi yeterli hissettiğiniz ilgili olduğunuz konularda yazmayı denemelisiniz. Para kazanma amacıyla bu işe başlayıp yarıda bırakmamanızı sağlar. Yazacağımız konuyu seçtikten sonra hangi yolla para kazanacağımıza karar vermeliyiz. Bloglar birçok reklam seçeneğiyle çalışabilir. Blogunuza Afilliate ( satış ortaklığı ) ya da reklam alarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığınız ürünü detaylı bir şekilde blogunuz da anlatabilirsiniz. Bu konu hakkında goomass eğitim kiti ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığınız ürünün linkini blogunuzda vererek satılan üründen firmanın belirlediği oranlarda komisyon alabilirsiniz. Bloga reklam almakta bir kazanç yöntemidir. İçeriksel ya da gösterim bazlı reklamlar alınabilir. İçeriksel reklamda reklam firması içeriğinizi tarayarak size uygun reklamları verir. Sitenize bir kod eklemeniz istenir ve tıklama başı ücretlendirilir. Gösterim bazlı reklamlarda firmalar reklamı yayınlayanlara ücret öder. Gösterim bazlı reklamlar da soft reklam ve hızlı reklam gibi güvenilir sistemlere dahil olabilirsiniz. Eğer yüksek ziyaretçi oranına sahip değilseniz bu yöntemle para kazanmak zor olabilir. Sponsorluk sistemiyle de sitenize reklam verecek firmaları seçebilirsiniz. Bu yöntemle siteniz geliştikçe blogunuza ücretli reklam alabilirsiniz. Bu tarz bloglar genellikle büyük reklam ajanslarıyla çalışmaktadır. Blogunuzu satarak da gelir elde edebilirsiniz. Blogunuzu planlamak ve sağlam bir okuyucu kitlesine ulaşmasını sağladıktan sonra ilgili kişilere satabilirsiniz. Blogunuzdan ürün satışı da yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz firmaların ürünlerini blogunuzdan pazarlayarak da kazanç elde edebilirsiniz.

Tüm bu seçenekler şartlar doğrultusunda sizinde yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilir ya da farklı yöntemler bulunabilir. Kendinize uygun yöntemi bulup para kazanmayı deneyebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları en yaygın yollarından biri de anlatmış olduğumuz blog yazarlığıdır.

1 Comment

  • yazınız ok güzel olmuş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.