İnternetten Ek İş Yaparak Para Kazanma

 İnternetten Ek İş Yaparak Para Kazanma

Ek İş Yöntemleri

internetten-ek-gelirİnternette ev konforunda para kazanmanın diğer yollarından biride makale yazarak para kazanmaktır. Part time olarak ya da tam zamanlı yapabileceğiniz bir iştir. Bir çok kesime hitap ediyor, ev hanımlarına çalışanlara ve öğrencilere farklı bir ek gelir olabilir.

Sitelerin özgün makalelere ihtiyaç duymasıyla başlayan bir iş koludur. Makale yazarken önemli olan özgün olmasıdır. Diğer sitelerden kopyala yapıştır yaparak makale yazamazsınız kendi yorum ve fikirleriniz olmalıdır. Size verilen konular hakkında araştırma yapmalı ve okumalısınız. Bir çok site diğer sitelerden kopyalanmamış makaleler bulmakta zorlanmaktadır. Makale yazmak sizi fazla zorlamayacak bir iştir. Kelime dağarcığınız yeterliyse imla kurallarına dikkat ederek doğru cümle kurabiliyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız seo hakkında da sizi bilgilendireceğiz. Seo Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu’ dur. Amacı; web sitelerinin istenilen kelimelerle üst sıraya taşınabilmesidir. Makale yazarken sitenin size üzerinde durmanız gereken kelimeleri ve ne sıklıkla bunları kullanacağınızı söylemesi gerekmektedir. Buna göre makale yazdığınız site de arama motorlarında yazdığınız makaleyi üst sıralara taşıyabilir. Makalenizde bu bahsettiğimiz anahtar kelimeler geçmelidir. Bu işe ulaşabilmek için yüksek form sitelerine girerek üye olmak ve reklamınızı yayınlamaktır. Makale yazarak para kazanmanın diğer yolları ise; blog açmaktır. Web sitelerine üye olmak ya da forum sitelerine makalenizi satmaktır. Blogunuzda yazdığınız makalelerle ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra satış ortaklığı da yapabilirsiniz. Site sahipleri sizin bu reklamınızı görerek sizinle irtibata geçeceklerdir. Makale başına ücret alırsınız ve bu ücret kelime sayısına göre değişir. Aşağı yukarı 200 kelimelik bir makaleden 1-2 TL kazanırsınız. Ücretin artması sizin hızınıza ve bilgi dağarcınıza göre değişir.
Ne kadar çok yazarsanız o kadar çok kazanırsınız. Ödemeler haftalık ya da 15 günde bir yapılmaktadır. Bu metot güvenebileceğiniz ve kazanabileceğiniz bir yöntemdir. Önemli olan yazılarınızın yeterince ziyaretçi çekebilmesidir. Özgünlüğünüzü bozmadan akıcı bir dil kullanmalısınız. Yazma yeteneğinizi böylece en iyi şekilde değerlendirerek maddi kazanca dönüştürmüş olabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle beraber internette para kazanmanın yolları‘nın biri de makale yazarak ek gelir sağlamaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.