Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa İnternetten Para Kazanma Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yazı Yazarak Para Kazanmak

yazi-yazarak-para-kazanmaİnternetten para kazanmanın yollarından bir diğeri de blog yazmaktır. Evet, artık içinizden gelenleri söylediğiniz için üzerine para bile verebilirler size. Tek yapmanız gereken blog oluşturma sayfalarından birine üye olarak bloğunuzu açmanız. Tüm bu işlemler ücretsiz.

Bir çoğumuzun kenarda köşede birikmiş ufak kâğıt parçalarına yazdığı yazıları, şiirleri vardır. O an içinizden gelir konuşmak istersiniz ama kâğıda dökmek siz daha kolay gelir, yazarsınız. Anlatacaklarınız vardır, içinize sığmaz, sanki hiç bitmek tükenmek bilmeyecekmiş gibi gelir ve herkes bilsin istersiniz ama bunu nasıl yapacağınızı bilemezsiniz. İşte blog yazmak bunun çaresi.

Blog yazmak, size hem söylemek istediklerinizi duyurma fırsatı verir hem de bundan para kazanma. Yazdığınız yazılar ne kadar özgün ve ilgi çekici olursa o kadar çok para kazanırsınız. Burada para kazandıran; yazıyı yazmanızın yanı sıra, bloğunuza bulduğunuz takipçilerin sayısıdır. Sosyal paylaşım sitelerinizdeki arkadaşlarınızla, forum sohbetlerinizde bloğunuzun linkini paylaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Takipçi sayınız arttıkça bloğunuza reklam alabilir ve bloğunuz sayesinde para harcamadan, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sayfanız gördüğü ilgiyle hesabınızdaki para doğru orantılıdır.

İlginin fazla olmasını istiyorsanız bunun anahtarı zoraki yazılar yazmamaktan geçiyor. İçinizden geldiği gibi olun, yazılarınızda bunu hissettirin. Blog yazarken arkadaşlarınızla sohbet ediyormuşsunuz gibi düşünün. Eğlenceli yazmak istiyorsanız eğlenceli yazın, melankolik yazılar yazmak istiyorsanız melankolik. Kendinizden, hobilerinizden, siyasetten, ticaretten, ekonomiden, mesleğinizden, toplumsal konulardan vs. her şeyden yazabilirsiniz. Sınırınız yok. İnternetten para kazanmak isteyenlere goomass başlıklı yazımı okumalarını da tavsiye ederim.

Siz kendiniz olup samimi yazılar paylaştıkça sizin gibi düşünen ve sizin sözlerinizi duymak için yeni yazılarınızı merakla bekleyenler artacak ve bir bakmışsınız küçük bir takipçi kitleniz olmuş. Paylaşımlarınızın okuyan, beğenen, paylaşan sayısı artacak ve buna bağlı olarak da reklam gelirleriniz artacak. Belki de küçük değil tahmin ettiğinizden çok daha büyük bir takipçi kitleniz olacak. Haliyle paranız da çok daha büyük. Bu sizin kaleminizin ne kadar kuvvetli olduğuna bağlı.

Blog yazmayı bilmiyorum diyorsanız onun da çözümü var. Birçok web site kurma blog yazmayla ilgili tüyolar yayınlanıyor. Bu yazıları inceleyip kafanızdaki soru işaretlerini silebilirsiniz. Başka blogları inceleyip ne tarz yazmak istediğinize daha kolay karar verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...