İnternet Üzerinden Ek İş Yapmak İsteyenlere Fırsat

internetten-para-kazanmak

Evden Ek Gelir Sağlamak

internetten-para-kazanmak

Gün geçtikçe internet artık tamamen hayatımıza girmekte. Neredeyse her şeyi internet sayesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde yapıyoruz. Sosyal hayatımıza bu şekilde nüfus etmiş olan internetten para kazanabilir miyim? sorusu insanın aklına gelmiyor değil. Bu konuda bir takım çalışmalar yapılmıştır. İnternetten ürün satışı. Bir takım ürünleri çeşitli internet sayfalarında reklamını yaparak pazarlamak. Basit söylemek gerekirse sanal ortamda esnaflık yapmak. Buna e-ticaret de deniyor. İnternetten para kazanmak için yapmanız gereken tek şey doğru sektörü seçmek.

E-ticaret yapmanız için açılmış olan sitelere öncelikle üye olmanız gerekir. Üyelik ücretsizdir. Satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını, ücretini, özelliklerini yazarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde insanlar artık dışarıya alışverişe çıkıp istediği ürünü bulup satın almak yerine daha rahat ve kolay olan sanal ortamda aradığını bulup kredi kartı ödemesi ile satın alıyor. Bu uygulama henüz yeni olmasına rağmen yavaş yavaş daha fazla tercih edilir duruma gelmekte. İnternetten ciddi anlamda bir ek iş yapmak isteyen arkadaşlara goomass eğitim kitini incelemelerini de tavsiye ederim.

Bu konuya bir örnek vererek devam edelim. Kış öncesi giyim olarak neye ihtiyaç duyulabileceğini düşünüp eldivende karar kıldıktan sonra toptan bir alış gerçekleştirilir. Örneğin 100 adet eldiven. Üye olduğunuz siteye eldivenin fotoğrafı , ürün hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı eklenir. Alış fiyatının üzerine bir miktar kar oranı da eklendikten sonra sipariş alınır . Alıcı adres bilgilerine ürün teslim edilir. İki şekilde ödeme alma imkanınız olabilir. Birincisi yine internet üzerinde kredi kartından ödeme alınır ya da kapıda teslim anında ödeme alınır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta insanların ihtiyaçlarına hitap edebilecek doğru ürünü bulmak ve satışını yapmak. Örneğin kış öncesi eldiven, bere, kaşkol. Yaz öncesi şort t- şort gibi tekstil ürünleri olabilir. Örnekler artırılabilir.

Günümüzde internetten ürün satışı büyük şirketlerinde tercih ettiği bir satış şekli. Bu sayede daha fazla insana ulaşılabilme durumu söz konusu. Daha fazla insana ulaşmak demek satışların artması demek. Satışların artması demek daha fazla kar oranı demek. Ciddi olarak zaman ayrılıp yapılması halinde hatırı sayılır bir kazanç kapısı elde edilecek bir iş sahası. Türkiye de işsizlik oranı bu kadar fazla iken yeni bir iş sahası olarak e-ticaret ciddi anlamda düşünülmesi gereken bir alternatif olma yolunda.

Soner Aksoy
1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 15 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 6 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)