Google İle Para Kazanma

 Google İle Para Kazanma
internetten para kazan
internetten para kazan

Şu an siz bu yazıyı okurken bu işi öğrenmiş, kavramış insanlar Google tarafından çok yüklü miktarlarda para kazanmaktadır. Sizin de bu kişilerden bir eksiğiniz olmadığını düşünürsek, kazanmamanız için önünüzde hiçbir engel yoktur. Şimdi sizlere anlatacağımız yöntemleri takip ederseniz, verdiğimiz ipuçlarını değerlendirirseniz sizde Google’dan para kazanabilirsiniz.

Google nasıl para kazandırıyor ?

Google’ın kendine özgü Adsense adında bir reklam firması vardır. Google Adsense reklamverenden reklam alıp yayıncıya yatınlatmaktadır. Bir nevi aracılık yapmaktadır. Bizde bu aracılıktaki yayıncı olmayı hedefleyeceğiz. Bu şekilde Google iş ortağı olup para kazanmaya başlayacağız. Google tarafından bizlere verilecek olan reklamları web sitemize koyacağız. Ve bu reklamlara her tıklanıldığında belli bir ücret kazanacağız. Daha sonra bu ücetler 100 $ geçtiği zaman hesaplarımıza Google güvencesiyle çekebileceğiz. Eğer dürüst bir şekilde bizim dediklerimizi yaparsanız Google Adsense’den uzun soluklu kazanç elde edebilirsiniz.

Yabancı diliniz var ise, Google ile çalışarak ek bir iş yapmanıza gerek kalmayacak !

Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazımızda, sadece ingilizce bilenler için ipuçları bulunmamaktadır. Yazımızın devamını okursanız herkesin kazanabileceği bilgilerden bahsedilmiştir. Ancak ingilizce bilenler için Google altın değeri taşımaktadır. Google’a en çok hotel, tatil gibi kelimelerde reklam verilmektedir. Eğer biz de bu alanlarda site açıp içeriğini ingilizce şekilde girebilirsek Google reklamlarından çok yüksek oranlar kazanabiliriz. Google ingilizce diline oldukça önem vermektedir. Hemen her şeyi aynı 2 site düşünelim. Biri ingilizce olsun diğeri Türkçe. Tık oranlarına baktığımız zaman Türkçe sitenin 0,05$ verirken ingilizce sitelerden 0,2 $ hatta çok daha fazlasını alabileceğinizi söyleyebilirim. İngilizce bilmesenizde Google’dan kazanabilirsiniz, ama biliyorsanız yukarıda vermiş olduğum örnekteki gibi çok daha yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Nasıl Google reklamı alabilirim ?

Google reklamları almak sancılı bir süreçtir. Google her siteyi kabul etmemektedir. Bu yüzden ki bir web sitesi oluşturduğumuz zaman hemen Google’a başvurmamalıyız. Bir süre özgün içerikler girip sitemizin Google tarafından tanınmasını sağlamalıyız. Daha sonra Google Adsense bölümünden sitemizle başvuru yapabiliriz. Başvuru onay süreci ortalama 48 saat sürmektedir. 48 saat süre sonunda sitenizin onaylanıp onaylanmadığı konusunda bilgi içeren bir mail alacaksınız. Eğer 1-2 hafta süre boyunca özgün içerik girerseniz Google sitenizi onaylayacaktır. Başvurunuzu yaparken yalan yanlış bilgiler girmemeye dikkat etmelisiniz. Google tüm bunlara önem vermektedir. Google Adsense üyeliğimiz onaylandıktan sonra panelden reklam kodlarımızı alıp sitemize koyabiliriz. Burda dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta reklamların düzgün bir şekilde konulmasıdır. Eğer bu işten çok para kazanmak istiyorsak almış olduğumuz reklamları ziyaretçilerin görüpte ilgisini çekeren tıklayabileceği alanlarda olmalıdır. Özellikle menülerin altına menü ile aynı renk tonlarında konulan reklamların geri dönüşü yüksek olmaktadır.

Google Reklamlarında Neye Dikkat Etmeliyim ?

Ziyaretçileri reklamlara tıklamaya yönelik mesajları sitenizde bulundurmamalısınız. Unutmayın ki web siteleriniz google editörleri tarafından belli aralıklarla incelenmektedir. Hatta eğer siteniz şikayet edilirse , web siteniz üzerinde geniş bir tarama yapabilirler. Bu yüzden Google kurallarına uygun bir şekilde reklam yerleştirmesi yapmalıyız. Ayrıca kendimiz reklamlarımıza asla tıklamamalısınız. Google buna çok önem vermektedir. Şayet web sitenize bir saldırı olursa yani reklamlara aşırı tıklanılırsa Google hesabınızı incelemeye alabilir.

Google’dan paramı nasıl alabilirim ?

Google 100$ kazanmış herkese ödemesini yapmaktadır. Ancak örneğin haziran ayındaki ödemenizi temmuz ayında alırsınız. Bulunduğunuz aydan 1 ay sonra yani. Ayrıca ödeme alabilmeniz için hesabınızı onaylamanız gerekmektedir. Google bunun için üye olurken girmiş olduğunuz ev adresine pin kodu göndermektedir. Bu pin kodunu Adsense panelinden girip üyeliğinizi onaylamalısınız. Bundan sonra bu işlemi tekrar yapmanıza gerek yoktur. Uzun süreli Google güvencesiyle Adsense ile çalışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.