İşletmecilik Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Para Kazanma Yolları – Ders 9

İşletmeci nedir?
isletmecilikte-para-kazanma-yollari-1Otel, banka, sigorta, maden, reklamcılık gibi mal ve hizmet üreten işletmelerde üretim, yönetim, para kaynakları, muhasebe, satış, pazarlama konularında çalışan kişiye ‘işletmeci’ denir.

İşletmecide bulunması gereken özellikler; akademik yeteneğe ve sayısal düşünme yeteneğine sahip, fikirlerini başkalarına aktarıp ikna etme kabiliyetine sahip, ileriyi görüp fırsatları değerlendiren, başkaları ile uyumlu ve iş birliği içinde çalışabilen, sabırlı, anlayışlı, insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı, zamanını iyi kullanabilen insanlardır.

İşletmecinin görevleri; işletmenin çevresi ile sahibi ve çalışanları arasında iletişimi sağlar, işletmede hangi ürünün ne şekilde ürettiğinde üst düzeyde kar elde edilebileceği konusunda planlar yapar ve karar alır, işletmenin gelişebilmesi için çalışanlar arası ilişkiyi sağlar, işlerin teknik denetimini sağlar, aylık ve yıllık üretim-satış raporunu hazırlar.

Yukarıda saydığımız özelliklere sahipseniz ve işletmeci ruhunuza güveniyorsanız işletme bölümünde okuduktan sonra kendi işinizi kurabilirsiniz ya da şu anda işletmecilikten mezun oldunuz, kendi işinizi kurdunuz ama istediğiniz parayı kazanamıyorsanız size işletmecilik yaparak internetten para kazanma yolunu tavsiye ederim. Şöyle ki internetten para kazanmak sanıldığı kadar zor bir iş değil. Gerekli bilginiz varsa ve gerçekten bu sektörden para kazanmayı kafanıza koyduysanız istikrarlı ve azimli çalışmalarınız sonucunda amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu yolda size Kazanç Teknikleri Eğitim Seti (tıkla indir) her konuda yardımcı olacak ve takıldığınız her sorunun cevabını anlatacaktır.

Kendinize ve bilginize güveniyorsanız kesinlikle işletmecilik yaparak internetten para kazanma sektöründe hedeflediğiniz pozisyona gelebilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de önce kendine güven daha sonra ise azimli çalışma kişiyi hedefine ulaştıren en önemli ikik unsurdur. Kendinize güvenin, azmedin ve başarın.

Soner Aksoy
1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 15 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 6 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)