Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Genel Upload ile Para Kazanma

Upload ile Para Kazanma

Upload ile Para Kazanma

upload ile para kazan
upload ile para kazan

İnternet hızlarının artmasıyla birlikte upload sektöründe önemli gelişmeler olmaktadır. Günümüzde hemen herkesin internetten film izlediğini, internetten oyun indirdiğini düşünürsek upload yaparak para kazanmanın çok rahat olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu sektörün uzun yıllar ayakta kalacağından upload yaparak para kazanma devri kolay kolay kapanmayacaktır.

Upload nedir ?

Upload , bir filmi, oyunu veya herhangi bir dosyayı internet ortamına yüklemek demektir. Yüklediğiniz bu dosyalar tüm dünya tarafından kullanılabilir.

Upload yaparak nasıl kazanabilirim ?

Anlaştığınız bir firma ile onların web sitelerinin reklamını yaparak yaptığınız her upload için para kazanırsınız. Özellikle film sitelerinin sahipleri upload yapacak kişiler aramaktadır. Filme sitenin adresini yazıp upload ettiğiniz an sizin işiniz bitmiş demektir. Upload yapanların görevi sadece verilen dosyayı internete koymaktır.

Upload kazanç oranı ne durumda ?

upload ile para kazan
upload ile para kazan

Eğer internet hızınıza güveniyorsanız ve günlük yapacağınız upload sayısı yüksek olursa bu işten hatrı sayılır miktarlar kazanabilirsiniz. Ancak burdaki en önemli unsur internet hızınızdır. Çünkü upload yaparken yaptığınız dosyaların kalitesinin önemi yoktur. Ne kadar büyük dosya yüklediğinizin önemi vardır ve buna göre para kazanacaksınız. O yüzden belli bir zaman içinde ne kadar yüksek boyutlu dosya yüklerseniz o kadar çok kazanırsınız.

Upload yapacağım yeri nerden bulabilirim ?

Mantığını kavramanız için sizlere film sitelerinden örnek vereceğim. Google aracılığı ile bulmuş olduğumuz film sitelerinde büyük bir ihtimalle Upload yapacak kişiler aranıyor ilanı göreceksiniz. Eğer bunu görmezsenizde sitenin iletişim kısmından site yöneticilerine upload yapabileceğinize dair bir mesaj bırakabilirsiniz. Bırakacağınız mesajda uploadları ne sıklıkla yapabileceğinizi vs. yazmalısınız. Daha sonra da mesajınızın altına yöneticinin sizinle iletişime geçmesi için mail veya msn adresi. Hatta güvenilir siteler için telefon numaranızı yazmalısınız. Eğer böyle bir iş alımına ihtiyaçları var ise hemen sizinle iletişime geçeceklerdir.
Bunun haricinde bazı webmaster forumlarında sabit başlıklar görebilirsiniz. “Upload yapacak elemanlar aranıyor” şeklinde. Siz de hemen bu webmaster sitesine üye olup kullanıcıyla görüşüp işe başlayabilir upload yaparak para kazanabilirsiniz. Bu webmaster sitelerini de google aracılığı ile bulabilirsiniz. An itibariyle birçok webmaster sitesi bulunmakta ve bu sitelerin “iş verenler” kısmında upload başlıklarına rastlayabilirsiniz.

Upload siteleri nelerdir ve indirme bazlı kazanç nasıl sağlarım ?

Bir film veya oyun upload ederken illa birisiyle anlaşmak zorunda değilsiniz. Upload firmalarının bazıları dosyalarının her indirilmesi için size belli bir miktar para ödemektedir. Örneğin siz bir dosya yüklerseniz ve bunu tüm forumlarda paylaşırsanız ortalama 1000 indirme için 10$ gibi bir ücret kazanırsınız. Bu vermiş olduğum rakamın gerçekliği yoktur. Çünkü dosyanızın boyutunun büyüklüğüne göre, dosyanızı indiren ülkeye göre bu fiyat değişmektedir. Eğer yabancı diliniz var ise popüler oyunları upload ederek yabancı oyun sitelerinde bu dosyaları paylaşırsanız, avrupa trafiğinden yararlanarak çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu upload firmaları Türk hitlerine pek değer vermediği için yabancı hit olması gerektiğini özellikle vurguluyoruz. Örneğin 1.000 mb lık bir oyun upload edeceğinizi düşünelim. Bunlar partlar (bölümler) şeklinde olacaktır. Çünkü hiçbir upload firması direk 1000 mb yüklemenize izin vermez. Eğer 200’er mb şeklinde paylaşırsanız toplam 5 bölümde oyunu yüklemiş olursunuz. Daha sonra bu oyunu ne kadar çok sitede paylaşırsanız o kadar kazanç elde edersiniz. Aynı şekilde bir oyun sitesiyle anlaşırsanız yükleyeceğiniz dosyalara o sitenin reklamını yapma koşulu ile sabit ücret alabilirsiniz. Nasıl reklam yapabilirim diyorsanız şöyle ki ; upload ettiğiniz dosyaları winrar ile sıkıştırırsınız. Ve winrarı açmaları için dosyaya şifre koyarsınız. Ve bu şifre de reklamını yapacağınız sitenin adresi olur. Bu şekilde oyunları forumlara koyarken ; Rar şifresi : siteadresi , şeklinde reklamınızı yapmış olursunuz. Hem sabit bir ücret kazanırsınız hem de ne kadar indirilirse firmanızın oranına göre para kazanırsınız.

Upload işi oldukça zahmetli bir iş olmasına karşın doğru yapıldığı takdirde güzel kazançlar bırakabilen bir sistemdir. Ancak ilk paragrafta söylediğimiz gibi bu işten sabit gelir elde etmek istiyorsanız internet upload hızının yüksek olması gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...