Muğla İş İlanları

 Muğla İş İlanları

Muğla Ek İş

mugla-universitesi-1Muğla, ege bölgesinin denize kıyısı olan bu sebepten dolayı da Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi ilçelerinde turizmi gelişmiş bir şehirdir. Tarım, hayvancılık, turizm başlıca geçim kaynaklarındandır. On yıl öncesinde Muğla Üniversitesinin kurulması ile daha da gelişim gösteren Muğla, her sene yerli ve yabancı bir çok insana ev sahipliği yapmaktadır.

Muğla’nın eskiden köy olan Kötekli mahallesine üniversitenin yapılması üzerine insanların öğrencilere ev ve apart kiralaması yerli halkın yüzünü güldürmüştür. Sebebi ise altmış bin kapasiteli Muğla Üniversitesine gelen her öğrencinin devlet yurtlarına yerleşememesi sonucu öğrenciler barınma ihtiyaçlarını çevredeki ev ve apartlardan gidermektedir. Gün geçtikçe artış gösteren apart yapımı elinde bol sermayesi bulunan yatırımcılar için güvenli bir para kazanma yöntemi olacaktır.

Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi kıyı turizmi gelişmiş ilçelerinde ise otel yapımı ya da bar işletmeciliği güzel para kazandıran unsurlardandır. Çalışmayı düşünen kişilere ilk tavsiye dil konusunda kendilerini geliştirmesi gerektiğidir. Yabancı uyruklu insanlarla iletişime geçebilme bölgedeki esnaflar için son derece önemlidir.

Öğrencilere ek gelir sağlayabilmek için de part time iş ilanları nerdeyse hiç eksik olmamaktadır. Başta da belirtildiği üzere elinde sermayesi yeterli olan yatırımcılara kesinlikle ev-apart yapımı tasiye edilmektedir. Muğla’nın öğrenci bulunan yerlerinde en garanti para kazanma yoludur.

Önemli tatil yerlerinde yaz turizminde bol turist alan bölgelerde otel sahipliği de tavsiye edilmektedir. Her ne kadar mevsimlik bir iş gibi görünse de kışın da oteller yerli ve yabancı turistlerce boş kalmamaktadır. İnsanların bir kısmı gezip görmek, tatil yapmak için yaz mevsimini tercih etse de bazı insanlar için de kış gezip tozmanın tam vakti. Öyle ki otel işletmeciliği de bu bölgede dört mevsim canlı olarak devam etmektedir.

Muğla Harita

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.