2013 Yılı Girişimcilerin Yılı Olacak

 2013 Yılı Girişimcilerin Yılı Olacak

Girişimcilik

para-kazanma-ek-gelir-1Önünüze çıkan her insana sorsanız hem para kazanmak hem de zengin olmak istiyordur. Muhakkak ki siz de istiyorsunuzdur. O halde etrafınıza ve kendinize şöyle bir bakın. Amaçlarınızı gerçekleştirmek için ne yapıyorsunuz ya da ne yapıyorlar? Değişik fikirler düşünüyor ve para kazanmanın yollarını araştırıyor musunuz? Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirip paraya çeviriyor musunuz?

Günümüzde bir çok insan evinde oturmuş televizyon karşısında ya da kahvede arkadaşlarıyla okey oynarken para kazanmanın yollarını araştırıyor. Bu cümlem size de saçma gelmiştir çünkü bu çok normal. Oturarak ya da okey oynayarak para kazanmanın yolları bulunmaz aksine bu sizin para kaybetmenize neden olur. Böyle yapmak yerine milyonerlerin, veya durumu iyi kimselerin hayatlarını okuyup araştırsanız, çok para kazanıp zengin olmak için hangi yolları denemiş, neler yapmış bu soruların cevapları ilerde para kazanmanız için rotanızın belli olmasına yardımcı olacaktır.

Hiç kimse zorluklarla savaşmadan güzel bir konuma gelemez. Bugün Dünya zenginlerinin hayatına baktığınızda zamanında simit sattığını göreceksiniz. Bir çok örnek bu şekildedir. Fakir, yoksul bir ailede yetişmiş bugünkü dünya zenginleri içinde bulundukları durumu da göz önünde bulundurarak insanlığı etkileyecek fikirler üretmişler ve rahat yaşama kavuşmuşlardır.

Her işte mutlaka bir engel vardır. Önemli olan o engel karşısında pes edip geriye dönmek değil mücadele edip ileriye doğru daha sağlam adımlar atmaktır. İnsanoğlu ancak bu şekilde hayal ettiği zenginliğe ulaşabilir. Pes eden değil daima zorluklarla savaşan insanlar olmalıyız ki istediğimiz parayı kazanalım. Hiç bir şey kolay elde edilmez. Unutmayın, kolay elde edilen ek gelir gibi şeyin de değeri bilinmez. Geçmiş zamanlardaki şans oyunları talihlilerinin hayatlarını incelediğinizde bu sözlerimle ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.