Affiliate Marketing Sektöründeki İlerleyiş

 Affiliate Marketing Sektöründeki İlerleyiş

Hızla Büyümeye Devam Ediyoruz.

affiliate-marketing-para-kazanma-1Türkiye’de son 3 yıldır aktif olarak çalışan satış ortaklığı sistemi çok ciddi bir hızla büyüme katetti. Neredeyse tüm sektörler affiliate marketing yani Türkçe’si ile satış ortaklığı sistemi için adım attılar. Telefoncudan tutup e-ticaret’in dev firmaları bile bu işe girdiler.

Aslında işin en güzel yani kendi potansiyelinize göre hakkettiğiniz parayı kazanıyorsunuz. Türkiye’de bu sektör ilk açıldığında gerçekten herkesin bakış açısı negatifti diyebiliriz. Fakat yurt dışında 12 yılı aşkın süredir uğraşılan satış ortaklığı sistemi kullanıcılarını ciddi anlamda mutlu ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Satış ortaklığı sistemi aslında çok bilindik bir sektör halkımızca konuşulduğu ismi ile bahsedecek olursak kommisyonculuk diyebiliriz. Atalarımız bile yıllar öncesinde yaptığı işi internet yani sanal ortama getirdiğimizde ismi satış ortaklığı olarak adlandırıldı. Bu sektörün bir kaç özelliğinden bahsedecek olursak şöyle tanımlayabiliriz. İlk olarak en önemlisi hakettiğiniz parayı alırsınız. Yani ne kadar fazla iş yaparsanız para kazanma durumunuzda o şekilde ilerler. İkincsi kendi işinizdir kimseden emir almazsınız. En önemli iki özelliğini başta söyledim. İstediğiniz zaman tatile çıkarsınız vs. gibi özellikleri saymama gerek yok.

3 Yıldır satış ortaklığı sistemi ile uğraşıyorum. Ömrüm boyunca karşıma çıkabilecek en iyi iş fırsatı buydu sanırım. Maddi anlamda beni oldukça memlun eden bir sektör olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Tabi ki manevi yanını düşünecek olursak en başta severek gerçekten büyük bir hırsla yaptığım bir iş. Eğer başka bir iş yerinde çalışıyor olsaydım. Maaşım en fazla 2500 lira olacaktı. Ve özel durumlarım da izin alarak çıkma zorunluluğum gibi şeyler olacaktı. 

Geçmişten beri söylenen çok güzel bir laf vardır. Eğer işinizi severek yapıyorsan ve gerçekten en iyisi olmak için çalışıyorsan para kazanma için uğraşmazsın. Çünkü para senin peşinden gelir. İnternetten para kazanmaya başlamak için ilk adım atacaklara tavsiyem “İnternetten Günde 100 TL Para Kazanma Yolları” başlıklı yazımı okumalarını tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.