Dükkan Açmak Yerine E-ticaret Sitesi Açmak

 Dükkan Açmak Yerine E-ticaret Sitesi Açmak

e-ticaretBu zamana kadar yatırımlar her zaman bir dükkan açmaktan yana kullanıldı. Peki bu yatırımlar ile e-ticaret siteleri açılsaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü? Bir dükkan açmak bulunduğunuz ilin yada bölgenin potansiyeline bağlı olarak işler. Fakat e-ticaret sitelerinde potansiyeli tamamen siz üretirsiniz. Bir e-ticaret sitesi ile tüm Türkiye’yi yada tüm Dünya’yı hedef kitlenize almak mümkün. Fakat bir dükkan için aynı şeyleri söylemek çok zor. Çok büyük bir şirket olmalısınız ki yüzlerce bayiniz ile iş yapabilin. Bu yüzden yeni başlayacaklar hızlı büyümeleri için e-ticaret yapmaları gerekir.

 E-ticaret’in avantajları

E-ticaret sitelerinin yada dükkan açmak yerine satış yapan bir site açmak her zaman daha avantajlıdır. E-ticaret ile hedef kitlenizi siz belirlersiniz. Örneğin sağlık ürünleri satma kararı aldığınızı varsayalım. Web sitenizi sattığınız sağlık ürünlerinin kelimelerinde arama motorlarında ilk sıraya gelmesini seo işlemi ile sağlayarak kelimenin aranma hacmine bağlı olarak yüzlerce satış yapabilirsiniz.

SEO Nedir?

Seo kökeni ingilizce olan açılımı search engine optimization yani Türkçe’si ile arama motoru optimizasyonudur. Bu işlem web sitelerin arama motorlarına uyumunu sağlamak yani yüzlerce kurala uyarak web sitesi yapmaktan geçer. Bu kurala uyan ve çalışma yapan siteler belirlenen anahtar kelimelerinde Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkarlar. Bu durum doğrudan hedef odaklı müşterilerinize ulaşmayı sağlar. Ve sizi büyük bir reklam maliyetinden kuratır da diyebiliriz.

e-ticaret-sitesi-acma-1

Bir e-ticaret sitesinde dikkat edilmesi gerekenler

E-ticaret siteleri için ilk olarak isim çok önemlidir. Eğer müşterinin bilinç altına işleyebilecek bir isim bulabilirseniz ve o alan adı daha önceden kayıt ettirilmemiş ise ne mutlu size. Örneğin hepsiburada.com alışveriş sitesini düşünebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer unsurlardan bazılarını sıralamak gerekirse. Web sitenin kurumsal ve güven verici tasarım ve renklerden oluşması gerekir. Bunun dışında kolay bir panel ile müşteriye aradığını kısa sürede bulmasını sağlamakta önemli faktörlerdendir.

Eğer bir e-ticaret sitesi ile sizde internetten para kazanmaya başlamaya karar verdi iseniz ekibimiz ile görüşerek teklif alabilirsiniz. Bizimle sitemizin iletişim sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Alt yapısını sağladığımız sitelerin tamamına 7 gün 24 saat boyunca destek veriyoruz. Kafanıza takılan soruları sorabilir danışmak istediğiniz konuları danışabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.