İnternetten Para Kazanmak İçin Altın Kurallar

 İnternetten Para Kazanmak İçin Altın Kurallar

Para Kazanmak Rekabettir!

Bu zamana kadar gerek ticaret gerek e-ticaret gerekse satış ortaklığı sistemlerinden her ay asgari ücretin 10 katından fazla para kazandım. Peki bunu neden size söylüyorum, amacım kendimi övmek yada ben bunları bunları yaptım demek değil.  Gerçekten hayatını bu işlere adayıp para kazanmak isteyenlere tavsiyelerde bulunmak.

Ticarette büyük paralar kazanmak için aslında 2 kural vardır. “Ya üretici olursunuz, yada satışa aracı olursunuz.” Diğer işlerden para kazanmak bahsedeceklerimin yanında çerez parası olarak varsayılır. Bundan 10 yıl öncesine kadar müşterilerin istekleri ve arzuları doğrultusunda ürünler piyasaya sürülür ve satışı gerçekleşirdi. Fakat internet kullanımı yaygınlaştıkça insanlar en ufak alışverişlerini bile internetten yapar hale geldiler. Bu durum internetten ürün satmaya yanaşmayan tüccarları zor durumda bıraksa da altın kural her zaman yenilikçi olmaktır. Eğer hala yenilikleri kabullenemiyorsan ya batarsın yada aynı seviyede sayıklarsın. Ama emin ol ki internetten bilinçli bir şekilde ilerleyen en ufak yatırımcı bile cirosunu çok kısa sürede yüksek ivmelere ulaştırabilir.

internetten-para-kazanmak-icin-1

1- İnternetten Para Kazanmak İçin Rekabetçi Olun!
İnternet ortamındaki rekabet şehrin göbeğinde bir dükkanda indirim yapmaya benzemez! Bulunduğun konumda belli bir potansiyelin vardır ve ortalama satış cironu tahmin edebilirsin. Fakat internet ortamında ne kadar rekabetçi isen ne kadar çok strateji geliştirebiliyorsan o kadar çok para kazanırsın.

2- İnternetten Para Kazanmak İçin Pes Etmeyin!
Pes etmek kaybetmeyi kabullenmektir. Rakipleriniz ne kadar fazla çalışırsa çalışsın ne kadar büyürse büyüsün asla vazgeçmemelisiniz! Vazgeçmek sizin tüm emeklerinizi boşa çıkarır. Vazgeçmek yerine kafanızı çalıştırarak kesinlikle rakiplerinizden üstün stratejiler geliştirmelisiniz.

3- İnternetten Para Kazanmak İçin Hedef Kitlenizi Belirleyin!
Bu madde aslında ticaretin ilk yapı taşlarından olduğunu da söyleyebiliriz. Örneğin bir saat satmak istediğinizde o saatin hangi yaş grubuna hitap ettiğini düşünüp ya yaş gurubunun beğenilerini toplamanız gerekir. Genelde gençler renkli kordon saatler takarken geçnlere deri kordonlu saat satmaya çalışmak hiçte uygun değildir. Hatta satmaya çalışmak uygun değildir. Çünkü müşterinin aradığı modeli önce öğrenerek ona uygun seçenekler sunmalısınız.

Kimine göre ticaret sadece ürün satmak para kazanmak olsa da gerçek ticaret müşteriyi bağlamaktır. Israrcı olmak kesinlikle karşınızdaki kişinin korkmasına yol açar bu yüzden müşterinin seçimlerine kesinlikle karışmayın. İstatistiklere göre hizmetten yada üründen memlun kalan kişilerin çevresine tavsiye etme oranı beş kişiden bir kişi iken kötüleme oranı ise beş kişiden dört kişidir. Çok korkunç bir rakam. Kesinlikle müşterilerinizi kaybetmeyin ve pozitif yaklaşın.

Umarım paylaştığım bilgiler faydalı olmuştur. Amacınızın ilk etapta kesinlikle isim yapmak olmasını öneririm. Eğer gerçekten kaliteli bir hizmetiniz var ise para peşinden fazlasıyla gelecektir. Uzman olduğunuz bir dalda en iyisini olmaya çalışın. Diğer meslekler gözünüze tatlı gelse de bilmediğiniz işten para kazanmak çok daha zor olacaktır. Yazımın başında söylemeyi unuttum memurlar ve memur zihniyetliler lütfen sitemizi bir daha ziyaret etmesin. Memurluk tembelliktir, memurluk kolaya kaçmaktır, memurluk girişimciliği öldürmektir. Tüm girişimci arkadaşlarıma bol kazançlar dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.