Cumartesi, Haziran 19, 2021
Ana Sayfa Bilgi Arşivi Youtube Videolarından Para Kazanmanın 8 Aşaması

Youtube Videolarından Para Kazanmanın 8 Aşaması

Youtube İle Para Kazanmayan Kalmasın!

Son 6 aydır youtube videolarının üzerinde çıkan reklamların gelirleri videoyu youtube yükleyen kullanıcının adsense hesabında birikerek her ay çok güzel rakamlarda para kazanılıyor. Sizde youtube video yükleyerek para kazanmak için yazımızın devamını okuyun. Sizler için youtube ile para kazanmanın aşamalarını resimli olarak anlattık.

1- İlk olarak gmail hesabı almanız gerekiyor. Aşağıdaki linkten kendinize bir gmail hesabı açabilirsiniz.
https://accounts.google.com/SignUp?service=mail&hl=tr

youtube-para-kazanma-1
2-
Gmail hesabımızı açtıktan sonra youtube.com’a giriş yapalım.

youtube-para-kazanma-2
3-
Sağ üst köşede bulunan isminizin üstüne tıklayalın, aşağıya doğru açılan pencerede kanalım sekmesine tıklayın.
youtube-para-kazanma-3
4-
Kanalınızın sayfasında sağ tarafta kanalı düzenle butonuna tıklayarak ülkeyi ingiltere olarak seçin. Bunun sebebi Youtube şuanda türkiye kanallarında reklam yayınlamamaktadır.

youtube-para-kazanma-7


5-
Youtube sitesinin en alt kısmına inerek “Yaratıcılar ve İş Ortakları” sekmesine tıklayın.
youtube-para-kazanma-5
6-
Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Become a Partner” butonuna tıklayalım.
youtube-para-kazanma-6
7-
Açılan sayfada “Get Started” butonuna tıklayın.
youtube-para-kazanma-8
8-
Açılan sayfada “Hesabımı Etkinleştir” butonuna tıklayın ardından açılan sözleşmedeki butonlara tıklayın ve sözleşmeyi kabul edin.
youtube-para-kazanma-9Sıradaki aşama eğer bir adsense hesabınız yok ise aşağıdaki linke tıklayarak aşamaları takip edin ve adsense hesabı alın.
http://www.youtube.com/account_monetization?action_adsense_connection=1 Ödemeleriniz almış olduğunuz adsense hesabına yatar aylık 100$ ödemeyi geçen kanal sahipleri her ayın son haftası ödemelerini adsense belirlemiş oldukları banka hesaplarına yatırılır.

para-kazanma-youtube-1Yüklemiş olduğunuz videoları video yöneticisi bölümünden inceleyerek videoların sağ tarafında bulunan dolar simgesine tıklamanız halinde video incelenir ve reklam yayınlanmaya başlar. Bu durumda ne kadar çok benzeri olmayan özgün video, o kadar çok para diyebiliriz.

Videoları kendiniz çekip yüklemeye çalışın. Yada daha önceden yüklenmemiş bir video bulabilirsiniz. İnternet ortamında yüzlerce video bulmanız mümkün özellikle ingilice sizeler bu konuda çok fazladır. Youtube’den indirip video yüklemek hesabınızın kapatılmasına yol açar. Bu aşamaları tamamladıktan sonra yüklediğiniz videoların sağ tarafında bulunan dolar işaretine tıklamanız durumunda videonun önünde reklam çıkmaya başlar. Çıkan reklamlardan tıklama başına para kazanırsınız ve bu durumu Google adsense üzerinden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...