Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Girişimcilik İnternetten Aracı Olarak Para Kazanma Yolları

İnternetten Aracı Olarak Para Kazanma Yolları

İnternetten Komisyonculuk Yapmak

internetten-araci-para-kazanmak-1Ticarette para kazanmanın iki altın kuralı vardır. Ya üretici olursunuz yada satışa aracı. Bu durum son yıllarda internette de ağırlığını koymaya başladı diyebiliriz. İnternet üzerinden üreticilerin ürünlerine yada hizmetlerine müşterileri yönlendirerek komisyon kazanabilirsiniz.

Örneğin; Bir web sitesi kurarak sitenizi bulunduğunuz ilin antalya nakliyat gibi kelimesinde Google sıralamalarında 1. sıraya getirdiğinizde çok yüksek bir müşteri potansiyeline ulaşırsınız. Sitede doğrudan kendi telefon numaranızı vererek müşteriler ile iletişime geçebilir ve anlaşmalı olduğunuz nakliyat şirketlerine yönlendirme yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim olay sadece 1 örnek gerisi sizin ticari zekanıza kalmış bir durumdur. İstediğiniz sektör sayesinde sizde internetten para kazanma işine adım atabilirsiniz. Tabi ki bu tarz işlerde de öncelikle bu konu hakkında bilgili bir kişiye danışmanızı tavsiye ederim. Örneğin belirlediğiniz sektörde arama motorlarında aylık kaç kez arandığını analiz edip hangi aylarda bu tarz işlerin tuttuğunu iyi bilmeniz gerekir. Aşağıda antalya nakliyat kelimesinin Google üzerinden aylık aranma hacimleri mevcuttur. Resim örnek olarak eklenmiştir.

antalya-nakliyat-1
Antalya nakliyat kelimesinin aylık aranma hacimleri

İnternetten para kazanmak kimilerine göre çok zor gibi görünse de ilk etapta 2.500-5.000 TL arasında bir yatırım yaparak aylık sabit bir şekilde asgari ücretten daha fazla para kazanabilirsiniz. Tabi ki paranızı doğru zamanda doğru yere kullanmak da çok önemlidir. Örneğin nakliyat sitesinde kullanılacak renk tonlarını ve güven verecek bir tasarımı ayarlamak herkesin yapabileceği bir iş değildir.

Bu kombinasyonu ayarladıktan sonra sitenize seo yani Türkçe açılımı arama motoru optimizasyonu işlemi yapmanız gerekir. Bu sayede belirlediğiniz anahtar kelimelerinizde arama motorlarında üst sıralarda çıkarak müşterilerin sizinle iletişime geçmelerini sağlamalısınız. Yani sadece güzel bir tasarım yapıp site açmakla bitmiyor iş. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de ne kadar fazla yatırım yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız fakat ben size sektöre alışmanız açısından ilk etapta en fazla 5.000 TL gibi bir yatırımla girmenizi tavsiye ederim. Eğer bu konuda danışmak isterseniz sitemizin iletişim sayfasından uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Bilgisayar başında boş yere zaman harcamak yerine bu tarz işlerle uğraştıkça hayattan ve yaptığınız işten keyif alacaksınız. Her gün saatlerce bilgisayar başında oyun oynamak yada sosyal ağ sitelerinde vakit harcamanız size bir şey kazandırmaz bu yüzden sizde hemen geleceğiniz için bir adım atın ve internetten para kazanmaya başlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...