Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Affiliate Marketing Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak(Affiliate Marketing)

Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak(Affiliate Marketing)

Affiliate Marketing

affiliate marketing
affiliate marketing

Affiliate marketing satış ortaklığı anlamına gelen bir kavramdır. Günümüzde popüler olan bu alandan birçok kullanıcı internet üzerinden para kazanabilmektedir. Avrupa’da önceden beri faaliyette olan bu sektör yakın zamanda Türkiye’ye giriş yaparak gitgide önemi artmaktadır. Satış ortaklığını kısaca anlatacak olursak satılan bir ürünü kullanıcının pazarlaması ve ürün sahibiyle kâra ortak olması diyebiliriz. Son zamanlar gerek web siteler aracılığıyla gerekse telefonlarla önemi vurgulanan bu sektör ileride birçok kişiye iş alanı sağlayacak gözüyle bakılıyor. Çünkü satış ortaklığında kazanılan para hiçte küçümsenecek cinsten paralar değildir. Bu alanda kazandığı paralarla ev geçindiren ve çok güzel geçinen aileler vardır. Satış ortaklığının iyi bir alan olduğunu söylemeden geçemiyoruz. Hiçbir şekilde para yatırmanıza gerek kalmadan sermayeye ihtiyaç duymayan bir alandır. Bir iş kurarken sermayeye büyük ölçüde ihtiyaç duyulduğunu ve sermayesiz bir iş yapamayacağınızı biliyorsunuz. Sermayesiz işlerde ise patronunuzun sözünden çıkmamakla yükümlüsünüz. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Ancak sermayeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Sermayesiz bir iş kurarak kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Bu satış ortaklığı yani affiliate marketing sayesinde olacaktır. Bu iş sayesinde kendi istediğiniz doğrultusunda para kazanabileceksiniz.

 Affiliate Marketing Sistemi Nasıl İşliyor? 

Affiliate marketing sistemi aslında çok basit şekilde işlemektedir. Üye olduğunuz firmanın pazarladığı ürünleri sizler satarak sattığınız ürün başına para kazanacaksınız. Eğer web siteden anlayan biriyseniz paraya para demeyeceksiniz. Çünkü bu firmaların size verdiği kullanıcı numaraları sayesinde sitenize eklediğiniz ürünler ziyaretçiye iyi gelirse sizin sitenizden reklama tıklayarak ana siteye yönlenecektir. Bu sayede ürünü alırsa sizin sitenizde geldiği için siz satılan bu üründen para kazanacaksınız. Bunun için sitenizin kaliteli olması demek çok ürün satacaksınız demektir.

 

Affiliate Marketing’de Web Sitelerinin Önemi

Son zamanlarda büyük yarış içerisinde olan ve sitelerini Google, Yahoo, Bing, Ask ve yeni kurulan Yandex gibi arama motorlarında ilk sayfada çıkarmak isteyen kullanıcı bir hayli artmıştır. Bu işleri anlayanlar kendileri yapmakta anlamayanlar ise webmasterlara büyük miktarda paralar ödeyerek sitelerini zirveye taşımak için çaba sarf etmektedir. Peki hiç düşündünüz mü web sitelere niye bu kadar önem veriliyor?

Web sitelerine bu kadar önem vermenin nedeni son yıllarda popüler olan seo optimizasyonudur. Seo arama motorlarında sitelerinizin ilk sırada çıkması için yapılan çalışmaların bütünüdür. Satış ortaklığı işini web sitenizi katarak yapmak sizin daha çok kazanmanızı sağlayacağı için sitelerin üzerine bunun için çok düşülmektedir. Sitenizde daha çok satış yapmak için arama motorlarında ilk sıralarda çıkmanız sizin için bir avantajdır. Çünkü kullanıcıların %90’lık bir kısmı bu arama motorlarında aranan kelimelerde genellikle ilk sayfaya yoğunlaşmakta ve bu siteleri güvenilir görmektedirler. Çok az bir kesim istisna olarak ikinci sayfaya geçme ihtiyacı duyarlar. Bunun için ilk sayfada bulunmak satış yapmak için sizin adınıza büyük bir adımdır. Bunun için web sitelerinize önem verin. Seo konusunda harcayacağınız paraya üzülmeyin. Çünkü kısa süre içerisinde bu paranın katlarını çok kolay bir şekilde kazanmanız mümkün olacaktır.

Affiliate marketing reklam verenin yani sizin sıfır risk aldığı bir para kazanma yöntemidir. Çünkü bu yöntemde kaybedeceğiniz hiçbir şey yoktur. Sermaye yatırmadığınız için sadece para kazanacaksınız. Eğer ki başaramazsanız bu da çok düşük bir ihtimal, hiçbir kaybınız olmayacaktır. Bu sistemden kolay para kazanacaksınız. Ancak işe yoğunlaşmanız ve düzenli olarak bakmanız gerekecek. İşi düzenli bir şekilde aksatmadan kontrol etmeniz kısa sürede sizlere büyük paralar kazandıracaktır.

 

Affiliate Marketing’de Ödeme Şekli Nasıl Oluyor? 

2 şekilde ödeme yöntemi bulunur.

 

CPS – Cost Per Sale (Satış Başına Ödeme) Yöntemi : Satış başına ödemedir. Sizin aracılığınızla satılan he üründen sonra hesabınıza para yatırılır. Ne kadar ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız.

CPL ya da CPA – Cost Per Lead/Acquisition (Lead/Sign up Başına Ödeme) Yöntemi : Burada ise sitenizden yönlenen her kullanıcının üye olduğu anda hesabınıza para yatar. Ya da Lead doldurduğu andan itibaren paranız hesaba yatacaktır. Burada ise sitenizin kalitesi ön plana çıkmaktadır. Sitenizi ne kadar kullanıcı ziyaret eder yönlenirse o kadar çok kazanacaksınız. Satış ortaklığı sistemini A’dan Z’ye en ince ayrıntısına kadar anlatan bir kitap önermek istiyorum eğer sizde bu işi yapmak istiyorsanız goomass eğitim kiti ile başlamanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...