Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Bilgi Arşivi Sadece 3 Adımda E-ticaret Siteniz Olsun

Sadece 3 Adımda E-ticaret Siteniz Olsun

E-ticaret Sitesi Kurma

e-ticaret-sitesi-kurma-1E-ticaret son yıllarda en çok para kazandıran sektörlerden biridir. Binlerce şirket 2013 yılı içerisinde e-ticaret sitelerini açarak internet üzerinden de ticaret yapma girişiminde bulundu. Fakat bu sektörde tecrübeli bir elemanı olmayan şirketler e-ticareti pekte karlı bir iş olarak görmüyor. Bunun nedeni tecrübesizlik ve alt yapı sorunlarıdır.

E-ticaret sitesi sahibi olmanın bazı yükümlülükleri var. Eğer ürünleri kendiniz sağlamak istiyorsanız yüklü bir sermaye, ürün stoğu ve deponuz olması gerekir. Fakat toptan parekende firmalar ile çalışırsanız böyle bir sorununuz olmaz. Üstelik faturayı parekende şirketi keseceği için sizde şirket olmak zorunda kalmadan bireysel olarak 2000 TL gibi bir sermaye ile e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. Üstelik e-ticaret sitenizde sanal poslar mevcuttur. Yani müşterileriniz kredi kartı ile taksitli olarak alışveriş yapabilirler. Bu işlemlerin tamamı ile parekende ürün stoğu bulunan şirket ilgilenir. Kazançlarınız haftalık olarak sizin banka hesabınıza yatırılır.

Sistem 2000 liraya kurulup anahtar teslim olarak size teslim edilir. Ürün ekleme çıkarma stok kontrol etme gibi yüzlerce sorun ortadan kalkar. Sisteminize yerleştirilecek kodlar sayesinde siteniz otomatik olarak parekende satış yapan firmanın stoğunu ve fiyat bilgisini çeker. Yani sizin tek yapmanız gereken sitenizin reklamını vererek ürün satışı başına komisyon kazanmaktır.

Her ürünün komisyon tutarı ürünün kar marjına göre belirlenir. Sitenizi belirli hedef kitleye sunarak çok daha kişilere talep ettikleri ürünleri sunabilirsiniz. Örneğin; Sitenizin ev eşyaları kategorisini Google aramalarında ev eşyası kelimesinde ilk sayfaya getirerek oldukça fazla sayıda satış yapabilirsiniz. Her ay farklı kelimelerde üst sıralara çıkarak aylık cironuzu katlayabilirsiniz.

Belirlediğiniz anahtar kelimelerde Google’de üst sıralarda çıkma işlemine SEO ismi verilir. Kelime kökeni İngilizce’den gelen Search Engine Optimizasyon yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur. İnternetten yüksek miktarda para kazanmak isteyen bireyler yada kurumlar kesinlikle profesyonel olarak SEO hizmeti alırlar.

Eğer sizde hemen bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz. Yetkili arkadaşlar size en kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...