Video Yükleyerek Düzenli Para Kazanmak

 Video Yükleyerek Düzenli Para Kazanmak

video-yukleyerek-para-kazanmakSon zamanlarda Youtube videolarının önünde çıkan reklamlar mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Bu reklamların gelirleri videoyu yükleyen kişiye verildiğini biliyor muydunuz? Son zamanlarda bir çok kişi bu işi yaparak para kazanmaya başladı. Fakat bu yöntemle para kazanmanın avantajları ve dezavantajları var.

Avantajlarından bahsedecek olursak sürekli bir gelir kaynağınız olacaktır. Belkide çalıştığınız iş yerinde aldığınız maaştan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Fakat sürekli para kazanmak için temiz bir şekilde çalışıp daha önceden yüklenen videoları yüklemeye kalkmamalısınız. İşte tamda bu aşamada işin dezavantajı oluşuyor. Yüklediğiniz videolar daha önceden yüklenmiş ise Youtube telif hakkını ihlal ettiğinizi düşünerek önce uyarı veriyor. Ardından hesabınızı kapatıyor.

Yani her işte olduğu gibi bu sektörde de temiz çalışmak gerekiyor. Videoların tamamı kendi çekiminiz olduğu taktirde bir sorun teşkil etmez. Fakat çektiğiniz videoları bir çok kişi izlemesi gerekir ki o videolar size para kazandırsın. İnternetten bulduğum videoları yüklerim düşüncesinde bu işe girmeyi planlıyorsanız piyasada yeterince çöp video oluğunu söyleyebilirim.

Peki nasıl para kazanacağım?

Yüklediğiniz videoların önünde çıkan reklamlardan reklama tıklanma başına 0.01 ile 0.20 kuruş arasında para kazanırsınız. Tıklama başına kazanacağınız miktarı videonun kalitesi ve o an videonun üstünde yayınlanan reklamı veren şirketin tıklama başına ne kadar bütçe verdiğine bağlı bir durumdur.

Kendi videonuzdaki reklama kendiniz tıklayarak para kazanmayı düşünen arkadaşlara bir uyarım olsun karşınızdaki kurum “Bakkal Mehmet Amca” değildir. Her neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İnternetten en çok para kazandıran sektör olan satış ortaklığı sektörü hakkındaki yorumları “Orkaplus Kullanıcı Yorumları” başlıklı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.