Bayram ve Tatil Günlerinde Satış Olur mu?

 Bayram ve Tatil Günlerinde Satış Olur mu?

reklamBirçok internet satıcısının aklındaki soru tatil günlerinde reklam verelim mi? Satış olur mu stresi yaşamaktadır. Bu konuya bir açıklık zamanı geldiğini düşünerek bu yazıyı yazma gereği duydum.

Sattığınız ürüne yada hizmete bağlı olarak ürününüzün reklamını bayram ve tatil günlerinde verebilirsiniz. Örneğin bir bankanın bayram kredisi kampanyası bayram günlerinde reklam verilmesi gerekir. Fakat ayakkabı, kol saati gibi ürünlerin satışı bayram günlerinde olmaz. Bunun sebebi insanlar alacakları kıyafetleri yada takıları bayram öncesinde almaktadır.

Bayram ve tatil gibi günlerde bir çok kişi gezerek pek interneti kullandığını düşünemeyiz. Hafta sonu ve tatil günlerinde genelde oyun siteleri yanı çocuklara yönelik siteler iş yapmaktadır. Bunun sebebi aile ziyareti dahil olsa çocukların bilgisayar başında oyun oynadığını biliyoruz.

Bu yüzden ürün ve hizmetinizin satışları hakkında grafikler çıkartarak hangi gün, hangi saat ve hangi illerde satıldığını öğrenmeniz gerekir. Bu istatistiklere göre hareket ettiğinizde reklam maliyetini düşürerek daha fazla kar oranı elde edersiniz. Doğru zamanda doğru reklamı vermek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Örneğin bir borsa ürünü satmak için oyun sitelerine reklam vermeniz size hiç bir şey kazandırmaz. Ama borsa sitesinde borsa ürünü reklamı vermeniz size çok daha iyi olumlu şekilde dönecektir. Umarım yazım faydalı olmuştur şimdiden hepinize bol kazançlı günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.