Sosyal Medyayı Nakit’e Çevirin!

 Sosyal Medyayı Nakit’e Çevirin!

Sosyal Medyanın Gücü

sosyal-medya-nakitSon zamanlarda Twitter, İnstagram sosyal ağları da Facebook kadar aktif kullanıma geçti. Bu sosyal ağlar üzerinden tanıtım yaparak para kazanan bir çok kişi var.

Bunlardan birini örnekleyecek olursam. Twitter’da moda hesabı ile bayanları takip eden bir hesap dikkatimi çekti. Tamamen organik takipçi oluşturmuş arkadaş kişiler sahte değil tamamen gerçek. Ve sürekli olarak son trend bot, kıyafet, etek gibi paylaşımlar yapıyor. Her paylaşımının altında ürünün ücreti yazmakta.

Doğru hedef kitleye ürün sunabildiği için edindiğim bilgilere göre günlük 100’ün üzerinde kargo yollamakta. Bu rakam gerçekten çok iyi günde sadece 3 ürün satsa bile ayda yaklaşık 3000-4000 TL arasında para kazanır. Ve günlük 100 üzerinde ürün kargoya veriyor. Siz kazancını hesaplamak ile vakit kaybetmeyin. Doğrudan kendinize bir kategori belirleyerek severek yapacağınız bir sektör seçin.

Örneğin motorsiklet ile ilgileniyorsanız tamamen motorsiklet üzerine ürünler paylaşan bir sosyal medya hesabı açın ve sürekli olarak elit ürün fotoğrafları paylaşın. Tabi ki bu sırada motorsiklet ile ilgilenen kişileri hedefleyin ve takip etmeye başlayın. Bu sayede onlarda sizin yapmış olduğunuz paylaşımları görerek takip etmeye başlayacaktır. Bir süre sonra takipçi sayınız ciddi bir şekilde artışa geçer ve yaptığınız her paylaşıma yorumlar gelmeye başlayacaktır. “Nereden bulabiliriz?” vs sorular ile çok karşılaşacaksınız. İşte tamda para kazanma zamanı sizin için o zaman olacak. Elit ürünler tanıtarak sosyal medya üzerinden satışa başlayabilirsiniz. Fakat size tavsiyem sosyal medya hesabınızı açar açmaz ürünleri ve fiyatlarını girmemeniz. Önce kişilere bu işi keyif için yaptığınızı göstermeniz gerekmekte.

Ve tabi ki en önemli konulardan biride müşteri samimiyetidir. Karşınıza çıkan müşteriler ne kadar patavatsız olursa olsun siz “Hanımefendi, Beyfendi, Efendim” gibi kelimeler kurmaya özen gösterin. Karşınızdaki müşteriye samimi fakat seviyeli davranmanız sizin müşteri gözündeki kalite puanınızı arttıracaktır. Bu sayede müşteriniz çevresine tavsiye eder.

Yaptığınız işten keyif almıyor yada ne iş yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Severek yapabileceğiniz bir iş belirleyin ve bir yandan mutlaka onunla uğraşın. Ve kafanızda sadece A planı olmasın mutlaka B, C, D, E planlarıda olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.