Yurt Dışından Ürün Getirmenin Aşamaları

 Yurt Dışından Ürün Getirmenin Aşamaları

yurt dışından ürün getirmeYurt dışından ürün getirerek internet üzerinden satmak ta bir çok kişinin isteği olduğu için bugün bu konu üzerine değineceğim. İlk olarak şunu bilmenizi isterim ki elektronik eşyaları yurt dışından getirerek satmak için vergi ödemeniz gerekmektedir.

Eğer vergi ödemek istemiyorsanız yıllık belirli sayılarda ürün getirebilirsiniz. Örneğin yılda 3 adet telefon getirme hakkınız bulunmaktadır. Tabi ki getirdiğiniz bu telefonları pasaportunuza kayıt ettirerek kapanmasını önlemeniz gerekmekte. Aksi taktirde telefon 30 gün içerisinde kullanıma kapatılacaktır.

100 $ üzerinde getireceğiniz her elektronik eşyanın gümrükte kalma ihtimali çok yüksektir. Hele ki getirmek istediğiniz ürün adeti fazla ise kesinlikle ürünleriniz gümrükte takılacaktır. 100$ tutarının altındaki elektronik olmayan eşyaları rahatlıkla getirebilirsiniz. Hatta ebay.com ve alibaba.com gibi Dünya’ca ünlü satış sitelerinden çok uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz. Eğer bu işe ticari göz ile bakıyorsanız size tavsiye şahıs şirketi kurarak vergi ödeyerek bu işi yapmanızdır. Aksi taktirde ileri ki zamanlarda bu iş başınızı derde sokabilir. Şahıs şirketi kurmanın aşamalarını okumak için “Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?” başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bildiğiniz gibi faturasız ürün almak ve satmak yasalara uymamaktadır. Ürünleri getirirken vergisini ödeyeceğiniz için ürünleri toplu bir şekilde uygun fiyatlara satın almanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde ürün satışından ciddi bir kar edebilirsiniz.

Satmak istediğiniz ürünü seçerken çok iyi analizlerde bulunmalısınız. İnsanların ihtiyaç duydukları bir ürünü seçmeniz size çok daha fazla sattıracak ve kar ettirecektir. İhtiyaç duyulmayan bir ürünü alırken iki kez düşünmelisiniz. Tabi ki mesele sadece ürün seçme değil. İşin en önemli kısmı web siteniz ve reklamdır. Reklam olmadan hiç bir ürün satılmaz. Siz ürünlerinize bakarsınız, ürünleriniz size. Umarım aklınızdaki fikirlere yardımcı olacak bir makale olmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.