Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Bilgi Arşivi İnternetten Para Kazanmak İçin Sosyal Medyadan Yararlanın!

İnternetten Para Kazanmak İçin Sosyal Medyadan Yararlanın!

Sosyal medya, son zamanlarda insanları buluşturmak ve mesajlaşmalarını sağlamak için çok büyük şekilde gelişim göstermektedir. İnsanlar sosyal medyaya son zamanlarda büyük ilgi göstermektedirler. Çünkü insanlar artık bütün aktivitelerini, mesajlaşmalarını sosyal medya üzerinden yapmaktadırlar. Eskisi gibi telefondan mesajlaşma devri neredeyse bitmiştir. Çünkü insanlar sosyal medya aracılığıyla mesajlaşma işini halletmektedirler. Toplumları birbirine bağlayan bir ağ olan sosyal medya, bir paylaşım sektörüdür ve son zamanlarda yüksek çıkış yaparak internetin vazgeçilmezi hale gelmiştir. Sosyal medya kanallardan oluşmaktadır. Sosyal medya içerisinde barındırdığı kanallar ise forum, video, paylaşım sitelerinden oluşmaktadır. Bu kanallar sadece birkaçıdır. Sosyal medya paylaşım sitesi olduğu gibi insanları mesajlaştığı bir platformdur. Son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri bunların en önemli olanlarıdır. Aslına bakarsanız kafasını kullanan insan sosyal medyanın bu yanından büyük paralar kazanabilir. İnternetten para kazanmak istiyorsanız ve büyük paralar kaldırmak istiyorsanız sosyal medyanın bu yanını kullanarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kullanıcıların sürekli takıldığı alanlardır. Milyonlarca insan bu platformda barınmaktadır. 

sosyal medya
sosyal medya

Son zamanlar popüler olan sosyal medya siteleri olan Facebook ve Twitter bünyesinde ünlü isimler dahil olmak üzere milyonlarca kullanıcıyı barındırmaktadır. Sizler bu alana yoğunlaşarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Sosyal medya mesajlaşma özelliği olduğundan insanlar artık telefondan mesajlaşma devrini bırakarak bütün bu işlemlerini sosyal medya üzerinden halletmektedirler. Sizler kafanızı kullanırsanız bu siteler üzerinde çalışma ve araştırma yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz. Sitemizde diğer makalemizde sosyal medya üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi sizlere anlatmıştık. Bu makalemizi okuyarak geniş bilgi sahibi olabilir ve kısa yoldan internetten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Yurtdışındaki aktif kullanıcılar internetten bu yolla büyük paralar kazanmaktadırlar. Ancak ülkemizde ise yeni yeni bu sektöre yönelik insanlar yönelmiştir. Hızlı davranarak burada bir yığın oluşmadan kendinizi belirtmeli ve ileriye dönük olarak iyi işler çıkarabilirsiniz. Sosyal medya geleceğinde ümit veren kazançlarından birisidir. Çünkü insanlar bu alana akın akın gelmektedirler. Sosyal medya ise gün geçtikçe önemini büyütmektedir. Çünkü ülkemizde insanlar kendini öyle bir şekilde kaptırmış ki doğacak olan bebeğe bile Facebook açarak bu alana verdiği önemi göstermektedir. Çocuğunun büyüyünce burada paylaşılan duygu dolu mesajları görmesini istemektedirler. Bu da bizlere Facebook gibi dev bir paylaşım sitenin ileride daha da büyüyeceğini göstermektedir.

İnternet üzerinden site yaparak ve sitelerle uğraşarak para kazanan webmasterler bu alanın iyi olduğunun farkındadırlar. Çünkü yeni açılan sitelere ilk olarak yapılan işlemlerden birisi Facebook sayfası oluşturmak oluyor. Bu alanın ne kadar önemli olduğunu buradan da anlayabilirsiniz. Çünkü Facebook olan paylaşımlarla insanlar Facebook sayesinde bu web sitelerine ulaşabiliyorlar. Sitelerde açılan konular bir diğer paylaşım sitesi olan “TwitterFeed” gibi siteler sayesinde otomatik olarak Facebook’ta da açılabiliyor. Siz sitenizde bir konu açıyorsunuz dakikalar sonra bu site sayesinde oradaki konunuz otomatik olarak Facebook sayfanızda paylaşılıyor. Buradaki hayran kitleniz çok ise ve paylaştığınız konu ilgisini çekerse otomatik olarak oradaki linke tıklayarak web sitenize gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Sosyal medya bu denli önemli bir alanı oluşturuyor. Sizlerde bu alandan faydalanabilirsiniz. Sitenizi ileride büyük yerlere getirmek istiyorsanız yapmanız gereken önemli işlerin başında paylaşım sitelerinde sitenizin adını kullanarak bir sayfa oluşturmaktır. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bu sayfayı da beğenmesine imkan sağlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Facebook’un Yeri

Sosyal medyada Facebook’un kuşkusuz ki büyük bir yeri vardır. Burası milyonlarca insanların kullandığı ve saatlerini harcadığı bir paylaşım platformudur. Ülkemizde yaklaşık olarak 22 milyon Facebook kullanıcısı vardır. Bu ise size ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 70 milyonu aşan nüfuslu olan ülkemizde neredeyse 3 kişiden bir kişi Facebook kullanıyor. Ülkemiz kullanıcı açısından dünyada dördüncü sırada yer almakta ve ülkemizde Facebook’a ne kadar önem verildiğini görmektesiniz. 2008 yılında yapılan araştırmaya göre Facebook’un yaklaşık olarak 100 milyon kullanıcısı bulunmaktaydı. Ancak günümüzde bu rakam 800 milyonu bulmuştur. Gün geçtikçe artacak ve milyarları bulacaktır. Facebook gibi bir paylaşım sitesi kaliteli olması gibi insanların ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Bunun için bu kadar önem verilmekte ve takip edilmektedir. İnsanlar toplamda ayda 500 milyar dakikasını Facebook’ta harcıyor. Bu rakam hiçte küçümsenecek bir rakam değildir. Ayda 500 milyar dakikayla neler yapılır bir düşünün. Buranın böyle yoğun bir şekilde kullanılması sizleri kârlı çıkartabilir. Sizler bu işten kazanabilirsiniz. Bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan siteye sitenizin reklamını verdiğinizi düşünün ve buradan gelecek insan sayısının ne kadar olduğunu tahmin edin. Günlük sitenize belki de binlerce kullanıcı ulaşacaktır. Facebook, Google gibi reklam verilecek önemli bir alana sahiptir. Bunun için sitelerinizin reklamlarını yayımlamak istiyorsanız Facebook gibi önemli bir siteyi aracı olarak kullanabilirsiniz. Buradaki reklam kuponlarını istediğini zaman istediğiniz saatte kullanma olasılığınız bulunuyor. Web sitenizi büyütmek istiyorsanız ve kullanıcı sayısını arttırmak istiyorsanız Facebook gibi bir yer bulamazsınız. Şimdi size izleyeceğiniz yolları anlatalım.

Bir web sitesi açtınız ve kullanıcı sayınız çok az. Öncelikle sitenize hangi alanda site açtıysanız özgün ve dikkat çekecek konuları seçerek yazılar yazınız ve paylaşınız. Siteniz yeteri seviyede konuya erişince Facebook’a reklam vererek sitenize kullanıcı çekebilirsiniz. Unutmayın ki ne kadar ilgi çekecek konular açarsanız kullanıcılar sitenizi o kadar çok ziyaret eder ve kalıcı kullanıcılar edinebilirsiniz. Çünkü kullanıcı sitenizi beğenirse ismini aklında tutacak ve ara ara Facebook kullanmayarak sitenize direk ulaşacaktır. Yapılan bir hata olarak sitenizde yeteri kadar konu yoksa reklam vermenin bir anlamı yoktur. Çünkü sitenize reklamla gelen kullanıcı sitenizin boş ve düzensiz olduğunu görünce girmesiyle çıkması bir olacaktır dolayısıyla siz kaybedersiniz. Öncelikle sitenizi özgün ve dikkat çekecek yazılarla yeterli düzeye getirirseniz ileride daha da kalıcı bir site sahibi olursunuz.

Facebook’tan para kazanmak için başka bir yol ise hayran sayfalarıdır. Günümüzde milyonlara ulaşan bu hayran sayfaları deli paralar kazandırmaktadır. Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsunuzdur. Sizleri daha fazla meraklandırmayarak hemen konuya girelim. Bir hayran sayfası açarak kullanıcı veya beğenen kişi sayınızı arttırınız. Sayfanız hangi içerikten ulaşıyorsa o alana yönelik paylaşımlar yapınız. Zaten güncel ve güzel paylaşımlar sonucunda sayfanız gitgide büyüyecektir. Düşünün ki ileride bu sayfanız milyonlara ulaştı. Şimdi mi ne yapıyoruz? Reklam alacaksınız. Siteler Facebook sayfalarına reklam vermek için büyük sayfalar aramaktadırlar. Sitelerinin iyi yerlere gelmelerini istedikleri için ciddi paralara reklam vermektedirler. Sizler sayfanıza reklam alarak aylık büyük paralar kazanabilirsiniz. Burada herhangi bir para ödemenize veya bir şeyler satın almanıza gerek kalmıyor. Yapacağınız iş ise çok basit. Ücretsiz paylaşım sitesi olan Facebook da bir sayfa açacaksınız ve sürekli burada güzel şeyler paylaşarak sayfadaki sayının artmasını sağlayacaksınız. Zaten kısa süre sonra sayfanız binlere ulaşacaktır. Ayrıca hem eğlenecek hem eğlendirecek hem de hayranlarınızla sohbet içerisinde olacaksınız. Güzel zamanlar geçireceksiniz. İleride ise işi maddiyata dökerek ciddi paralar kazanacaksınız. Bu işi düşünmenizi öneriyoruz. Ayrıca siteniz var ise ve büyümesini istiyorsanız Facebook gibi bir sosyal medya devini aracı olarak kullanmanız size büyük şeyler kazandıracaktır.

2 YORUMLAR

  1. Bende Türk sosyal paylaşım sitesi takiplen.com’u öneriyorum. Sonuçta hem ülkemizin ürünü hemde üyelerine kazandırıyor. Yani yaptığınız paylaşımlar size para olarak dönüyor 🙂

  2. Slm Arkadaşlar
    internetten para kazanma yolları denilince herkezin içine ümitle karışık bir şüpe düşer acaba doğru mu verdiğim para boşa gider mi böyle kaygılar taşımanız gayet normal çünkü ilk sıralarda aynı şeyleri bende yaşadım ama Kazanç Teknikleri çok farklı bir eğitim kiti internetten para kazanma yolları içersinde en etkili, dünyada en popüler ve en çok kazandıran sistemlerinden biri olan satış ortaklığı sistemi (Affiliate Marketing) ile her gün kullanıcılarına yüzlerce tl para kazandırıyor ve bunu kısa bir süre içersinde otomatikleştiriyor bu sayede sistemini kurduktan sonra para akışını sağlıyorsunuz az çalışırsan ek gelir çok çalışırsan ekmek teknen olan bir sistem herkezin anlayabileceği çok basit bir uslupla hazırlanmış saatler içerisinde para kazanabilirsiniz merak edenler buradan inceleyebilir.
    Ahmet Saygıner Saygılarımla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...