Starbucks Bayilik(Franchise) Nasıl Alınır?

 Starbucks Bayilik(Franchise) Nasıl Alınır?
starbuks bayilik
starbuks bayilik

Son yılların popüler kahve mekanlarından biri olan Starbucks bayilikleri bayilik almak isteyen ve cebi yüklü olan yatırımcılar için gerçekten harika bir sektör.

Özellikle üniversite çevrelerinde ve sahil kesimlerinde oldukça iyi iş yapan mekanlardan birisi mutlaka Starbucks kahvecisidir. Mekanın yerine bağlı olarak da günlük cironuz artabilmektedir. Fakat ülkemizde Starbucks şuan için bayilik vermemektedir. Türkiye genelinde bulunan bütün Starbucks şubeleri Shaya guruba aittir.

Eğer kafanızda Starbucks bayisi olmak var ise bir süreliğine askıya almanız gerekebilir. Yada farkı kahve dükkanlarının bayiliklerini inceleyebilirsiniz. Starbucks bayilik vermemesinden dolayı Kahve Diyarı, Kahve Dünyası gibi işletmelerde düşünebilirsiniz. Bu işletmeleri açmayı düşünüyorsanız yerinizi kesinlikle çok iyi seçmelisiniz.

Bayilik için yer tavsiyeleri

  • Alışveriş merkezleri
  • Sahil kesimleri
  • Üniversite yakınları
  • Merkezi konumlar
  • Araç trafiğine kapalı yürüyüş yerleri

Yukarıda kahve dükkanı açmak neredeyse her ilde bulunan bölgeler hakkında tavsiyede bulunduk. Bu tarz işletmelerdeki kar marjları oldukça yüksektir. Kafanızı pek ağrıtmadan yatırım yapmak isteyen cebi yüklü yatırımcılar için çok güzel iş planları fakat. Yazının başında dediğim gibi bulunduğunuz il ve bayiliği açacağınız konum bu tarz işlerde son derece önemlidir.

Dükkanı açacağınız konumun dışında önemli olan faktörlerden biri eleman kalitesidir. Her zaman güler yüzlü elemana öncelik tanımanız gerekmekte. Tabi ki bunun yanında elemanın güvenirliği de bir o kadar önemlidir. Müşteriye sunulan ürünlerin tam olarak tüketilip tüketilmediğini ve temizliğini kontrol etmeniz gelen şikayetleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Her işte olduğu gibi işini temiz ve disiplinli bir şekilde yapan işletmeler para kazanmayı hak eden işletmelerdir.

Starbucks Bayilik (Franchise) Şartları 

Starbucks bayilik hakkında daha detaylı bilgi için Starbucks resmi internet sayfasında bayilik sayfasından takip edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.