Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Girişimcilik Kozmetik ve Parfüm Standı Açmanın Maliyeti

Kozmetik ve Parfüm Standı Açmanın Maliyeti

Kozmetik ve Parfüm Standı

kozmetik parfum standi
kozmetik parfum standi

Bir çok alışveriş merkezinde orta alanda stand alanı kiralayarak kozmetik yada parfüm satmaya başlayabilirsiniz. Bu sektörden aylık 100 bin liranın üzerinden kazanç sağlayan standlar olduğunu biliyor muydunuz?

Stand kiraları alışveriş merkezinin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı alışveriş merkezlerinde kira fiyatları metre karesi 100$ dan başlamaktadır. Stand için yakşalık 10 metre karelik alan gayet uygundur. Kira fiyatları 2.000 ile 20.000 arasında değişebilir.

Alanı kiraladıktan sonra hangi markanın standı olacaksınız sorusu geliyor akıllara. Yada kendi markanızı oluşturarak bağımsız çalışabilirsiniz. Açık parfüm, cilt bakım ürünleri, makyaj ürünleri son derece yüksek kar oranı olan ürünlerdir. Bayilik veren bazı ünlü markalar var fakat bayilik ücretleri küçük esnafı zorlayabilir.

Biz kendi ürünleriniz ile kendi markanızı oluşturduğunuzu düşünelim. Ürünleri bir üretici firmadan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta ürünlerin kesinlikle kaliteli olmasıdır. Aksi taktirde kısa vadede para kazanırsınız. Bir kere ürün alan müşteri memnun kalmaması halinde ikinci kez sizde alışveriş yapmaz. Bu yüzden ürünleriniz kaliteli olmak zorunda. Bunun yanında satış elemanının güler yüzlü olması ve müşteri ile ilgilenmesi de son derece önemli bir faktördür. Sizde biliyorsunuz ki somurtkan satış elemanlarından kimse bir ürün almak istemez.

Standınız logonuz her şeyiniz mükemmel olabilir. Fakat yukarıdaki paragrafta bahsettiğim dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Temizlik, satış elemanının güler yüzlü olması ve ürünlerin kaliteli olması gibi bu ince detayları kesinlikle dikkate alarak yolunuza devam etmelisiniz. Günümüzde para kazanmak zor falan değil. Sadece yaptığınız işe saygı duymanız ve severek yapmanız gerekli.

Her neyse bir kozmetik yada parfüm standı açmanın maliyeti ortalama 50.000  ile 250.000 arasında değişmektedir. Eğer bir alışveriş merkezinde standınızı kurduysanız alışveriş merkezinin büyüklüğüne göre farklı noktalara ilginç reklamlar yaparak müşteriyi gülümsetip cana yakınlığınızı belirtmeniz işlerinizi arttıracaktır. Bu konuda kesinlikle profesyonel bir grafiker ekip arkadaşı bulmanız gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...