Alan Adı (Domain) Alıp Satarak İnternetten Para Kazanma Yolları

domain satarak para kazanma

Son yıllarda teknolojinin vazgeçilmez unsuru internet sayesinde binlerce kişi geçimini sağlayıp bir çok işini evden çıkmaya gerek bile kalmadan halledebilmekte. Herkesin yeteneğine uygun iş imkanının var olduğu ve çalışanların da ek iş olarak yapabileceği bir çok fırsat sunan internet dünyası, hiç beklemediğiniz bir anda çok para kazandırarak zengin olmanızı sağlayacaktır.

Alan adı alıp da işine yaramayan ve bu alan adlarını satan bir çok kişi var. Eğer siz domain alıp satarak para kazanmak istiyorsanız bu kişilerden alan adlarını yani domainlerini almalısınız. Fakat bu alacağınız domainlerin anahtar kelimeleri açısından zenginliğine ve talep edilip edilmeyeceğine karar vererek almalısınız. İnsanlar çoğu zaman istedikleri domain adını bir türlü bulamazlar ve bu ismi başka bir yerde gördüklerinde ilgilerini çeker ve hemen satın almak isterler. Bu nedenle sadece genel domain adları yerine eğer kendiniz satın alacaksanız kişilerin adları ve soyadlarının bulunduğu domainleri de alıp yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Domain almak için sizin ödeyeceğiniz fiyat 8$ ile 15$ arasında olacaktır. Fakat siz doğru müşteriyi bulduğunuzda yüzlerce hatta binlerce dolara elinizde domaini kolaylıkla satabilirsiniz. Genellikle bankaların yeni çıkan kampanya isimleri, yeni çıkan dizi-film isimleri ve kişisel isimler gibi bir çok domain ile çok para kazanabilirsiniz. Hele ki rekabetin fazla olduğu domainlerde şaşılacak kadar para kazanmanız oldukça mümkün.

Görüldüğü gibi bu yazımızda da sizlerle domain alıp satarak internetten para kazanma yolları konusundan bahsettik. Eğer aklınıza bu fikir yatmadıysa, kendinize uygun bir iş fikri arıyorsanız Kazanç Teknikleri sitemize bir göz atarak araştırma yapabilirsiniz. Her kesime uygun iş fikrinin bulunduğu sitemizde siz de kendinize uygun işi bulacak ve internetten para kazanmaya başlayacaksınız. Şimdiden herkese bol kazançlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.