İngilizce siteler ile Adsense’den ayda 1000 Dolar kazanın

adsense para kazanmaAdsense, internet sitesi sahiplerinin en çok güvendiği reklam modellerinden. Kaliteli bir içerik ve ortalama bir ziyaretçi sayısıyla Google Adsense geliriniz ile ev bile geçindirebilirsiniz. Günümüzde özellikle dekorasyon, moda sektörü Adsense açısından en çok tercih edilen sektörlerden.

Ancak Türkiye’de, tıklama başına reklamverenin maliyeti olarak adlandırabileceğimiz TBM oranları düşük düzeyde. Her ne kadar iyi bir siteye sahip olursanız olun, Adsense tık başına ödeme yapan bir reklam firması olduğundan, eğer tık başı verilen para düşükse siz de kazanç çizginizin altında kalabilirsiniz. Peki 0.01 TL’ye kadar düşebilen TBM’lerden nasıl sıyrılabilirsiniz?

Eğer İngilizce bilginiz varsa, sektörel sitelerle çok rahat bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz. İngilizce bir site açtığınız taktirde, hedef kitleniz yalnızca ülke değil, tüm dünya olacak. Dolayısı ile hedef kelimeler ve kapsam da büyüyecek. TBM oranları, İngilizce sitelerde 300 dolara kadar çıkıyor. Yani bu da sitenizde bir reklama tek bir tık ile 300 dolar kazanmanız manasına geliyor.

Sektörüne ve içeriğine göre değişen tıklama başı maliyet oranları kelimesine göre değişiyor, bu konuda kendinize bir yol haritası oluşturmak için Google Keyword Planner kullanabilir, kelime başına ve ilişkili kelimelerin başına reklamverenlerin ortalama ne kadar ödme yaptığını görebilirsiniz.

Gelelim İngilizce sitelere, sosyal medya kaynaklı yönlendirmeler ile Adsense gelirli site oluşturmak çokça sorulan, merak edilen bir konu. Türkiye’de eğer ziyaretçi trafiğinizin büyük bir çoğunluğu sosyal medya kaynaklıysa problem oluşturabilir, ancak İngilizce sitelerde böyle bir problem yok! Pinterest, Tumblr, Stumbleupon gibi siteleri kullanarak özellikle görsele dayalı bir içeriğiniz varsa, kısa süre içinde kendinize bir ziyaretçi trafiği yaratabilirsiniz.

Ortalama 100 ziyaretçili bir sitede dahi, tıklama oranı yani TO % 1 olduğu taktirde, eğer kelimeniz de TBM’si 5 dolar bir kelimeyse, aylık geliriniz 150 dolar, yani yaklaşık 300 TL olabilir. Ziyaretçi sayınızı sosyal medya ve diğer kaynaklar ile, optimizasyon ile 1000 yaptığınız taktirde ise aylık geliriniz 3000 TL oluyor. Sanıldığı gibi zor bir konu değil, Adsense ile kazanmak oldukça kolay. İngilizce siteler ile bu daha da kolay!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.