Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Hibe Kredisi 2014

Hibe Krediler

hibe-krediSosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesinde açıklanan bilgilere göre, Küçük ve orta ölçekli işletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe verilecek. Girişimciler işlerini kurduktan 1 yıl sonra 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ve faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek.

Hem istihdamı hem de verimliliği arttırmak amacıyla İŞKUR ve KOSKEB’in birlikte yürüttükleri proje doğrultusunda kendi işini kurmak isteyenlere destek çıkılıyor ve neredeyse hiç masrafsız iş kurmaları sağlanıyor. Girişimciler, hayata geçirebilecekleri projeleri hazırlayıp dosyayı KOSGEB’e sunuyor ve projesi kabul edilen girişimciye kuruluş desteği için beş bin, makine, donanım ve teçhizat giderleri için on bin, işletme giderleri desteği için de on iki bin TL veriliyor. İşletme giderleri için verilen on iki bin parça parça işletmeye ödeniyor ki işletme ayakta durabilsin diye.

Toplam da yirmi yedi bin TL hibe olarak veriliyor yani geri istenmiyor. Girişimcinin işleri yolunda giderse işletmesini oturttuktan sonra isterlerse 70 bin lira faizsiz kredi çekebiliyor ve bu krediyi iki yıl sonra otuz altı ay vade ile ödemeye başlıyor. Yirmi yedi bin lira hibe ve yetmiş bin lira faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin on sekiz yaşını doldurmuş olmaları ve ilk okul mezunu olmaları yeterli oluyor. Bu proje özellikle boşta gezen üniversite mezunları ve ev hanımları için büyük bir fırsattır.

Eğer sizin de hayata geçirebileceğiniz tutunacak bir projeniz varsa böyle bir fırsatı kaçırmamalısınız. Ev hanımları için hibe kredisi olarak kaçırılmayacak bir fırsat olan bu imkanlar doğrultusunda hem kendi işinizi kuracak hem de dilediğiniz işi yapmış olacaksınız.

Kendi işini kurmak isteyenlere hibe kredisi yirmi yedi bin lira olmakla birlikte bu para küçük bir işletme haline gelmenizi sağlayacak ve işletmenizdeki işleri yoluna koyduktan sonra yetmiş bin liralık faizsiz kredi de büyük bir şirket olmanızı sağlayacak mükemmel bir fırsat. Hemen girişimci ruhunuzu ortaya çıkarın ve bir an önce KOSGEB’e başvurarak kendi iş yeriniz sayesinde para kazanmaya başlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.