Öğrencilere İnternetten Para Kazanma Fırsatı

İnternetten Para Kazanma Fırsatı

ogrencilere-para-kazanma-firsatiBir çok üniversite öğrencisi part time iş bularak öğrencilik hayatında çalışarak bütçesine ek gelir sağlamakta. Aynı zamanda bir çok ev hanımı da evden ek iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunma çabasındadır.

Son 3 yıldır anket doldur para kazan işi Türkiye binlerce kişiye ek gelir sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Büyük şirketler piyasaya yeni çıkartacağı ürün için ön araştırma yapmak amacı ile büyük anket şirketlerine ürün ile alakalı bazı sorular vererek kişilere yollaması istenir. Anket şirketleri hedef kitleye anket sorularını mail olarak yollayarak doldurmalarını sağlamaktır amacı. Örneğin; Bir motorsiklet firması o yıl çıkaracağı motorun tipini yada beygir gücünü piyasanın isteği üzerine o klasmanda çıkarmaktadır. Motorsiklet sürücülerinin genel ağırlığı 19-40 yaş arası erkekleri kapsamaktadır. İşte anket şirketinin görevi burada binlerce kişiye birden 10-40 soruluk bir anket yaparak cevap ağırlığını kıyaslamaktır.

Geçtiğimiz yıllarda bu işi yollarda gezen anketörler yapmaktaydı. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bu iş neredeyse tamamen internet sektörüne aktarıldı. Yollarda gezerek anketör dediğimiz kişilerin 1 ayda yapabileceği işi bu sistem sayesinde 1-3 gün içerisinde bitirilmekte.

Kişilere anket doldurmaları için anket şirketinin para ödemesinin sebebi de tamamen zamandan kaynaklanmaktadır. Zaman kaybı yaşamadan insanlara anket başına uzunluğuna bağlı olarak 5-75 TL arasında ödeme yaparak işi hızlandırmış oluyorlar. Bu gibi ufak miktarda paralar anket şirketlerinin gözüne batmaz çünkü anketi yaptırmak isteyen şirketlerden oldukça yüklü miktarda ödeme alıyorlar.

Fakat anket doldurarak para kazanma işinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur. Güvenilir ve zamanında ödeme yapan anket şirketleri ile çalışmaktır. Bir çok anket şirketi kişilere 1 ay boyunca anket yollar ve ödeme yapmadan şirketi iflas gösterir. Size bu aşamada Anket doldur para kazan (Tıkla İncele) kitabını tavsiye ederim. Bu kitapta uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkmış zamanında ödeme yapan güvenilir 250 adet anket şirketi listelenmiştir. Bunun yanı sıra anket işine başlamanız için gerekli bütün unsurlar aşama aşama resimli olarak anlatılmıştır. Umarım faydalı bir yazı olmuştur hepinize bol kazançlar dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.