İş Kuracak Ev Hanımlarına Devlet Desteği

Ev Hanımları İçin Hibe Kredisi

hibe-krediParlak ve kazançlı iş fikirleriniz var fakat sermeye sıkıntısı mı çekiyorsunuz? Eskiden bir çok girişimci kişinin kazançlı projelerinden sermayesizlikten dolayı vazgeçtiğini biliyor muydunuz? Şimdi ise devlet desteği sayesinde kendi işinizi kurabilir ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle de ev hanımları ve üniversite mezunları için mükemmel bir fırsat olan hibe kredisi sayesinde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

İşkur ve KOSGEB’in birlikte yürüttüğü proje sayesinde programa katılıp kurs gören ve sınavı geçen herkes 27 bin TL karşılıksız para kazanacak. Sadece bununla da sınırlı değil. Girişimciler işlerini kurduktan bir yıl sonra otuz altı ay vade ile faizsiz 70 bin TL kredi de çekebilecek. Parlak bir iş fikriniz varsa hayata geçirmenin tam zamanı. Devlet desteği sayesinde ev hanımları için hibe desteği sağlanmasının en büyük avantajı kendi ekonomik özgürlüklerine kavuşacak olmalarıdır.

İşkur ve KOSGEB’in birlikte yürüttükleri bu proje sayesinde bir çok kişi için de işsizlik problemi çözülmüş olacak. Kendi ihtiyaçlarını kendi üreten bir ülke olma yolunda ve aynı zamanda ekonomik kalkınma için de oldukça büyük bir adım olan bu proje sayesinde maddi açıdan fazlasıyla rahatlayacaksınız. Peki bu parayı alabilmek için hangi aşamalardan geçilmeli, ne tür evraklar toplanmalı? Devlet desteği hibe kredisi hakkındaki detaylı bilgilere daha önceki yazılarımızdan olan Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Hibe Kredisi 2014 başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Görüldüğü gibi yeni iş kuracak üniversite mezunları, ev hanımları, çiftçiler ve parlak fikirleri olan herkes için devletin sağladığı imkanlar sayesinde kolayca iş sahibi olabilirsiniz. Sadece iş sahibi olmakla da kalmayıp kurduğunuz işin patronu bile olabilirsiniz. Zamanla yaptığınız iş konusunda daha detaylı bilgi ve tecrübe sahibi oldukça giderek yükselen bir statüye sahip olabilirsiniz. Bugün en belirgin örnekler arasında nasıl ki Kahve Diyarı insanlar tarafından sevilip büyük ilgi gördüyse sizin kuracağınız iş yeri de yükselen bir ivme göstererek Türkiye’nin bir çok yerinde şubeleri açılabilir. Bu nedenle yaptığınız işin temiz,titiz ve insanlara saygılı bir biçimde işliyor olması çok önemlidir. Azmetmeli ve başarmalısınız. Ekonomik özgürlüğünüzü kazanmanız dileğiyle, hepinize bol kazançlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.