Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Bilgi Arşivi Blog Yazarı Olarak Para Kazanabilirsiniz

Blog Yazarı Olarak Para Kazanabilirsiniz

Blog yazarak para kazanma

Blog yazarak sizlerde para kazanabilirsiniz. Blog açmak ve yazmak oldukça kolay ve basit bir eylemdir. Blog açmak ve yazmak tamamen ücretsiz bir iştir. Geçiminizi bu işten sağlayabilmeniz mümkündür. Blog yazarı olmak sizlere iyi paralar kazandıracaktır. Eskiden popüler olmayan bu sistem günümüzde oldukça değer kazanmış ve birçok kişinin para kazandığı bir sistemdir. Blog sitelerine makale yazarak iyi paralar kazanma olasılığınız oldukça yüksektir. Yapmanız gereken çok okumak ve imla kurallarına uygun, anlamlı ve anlamca bütün konularda yazı yazmak olacaktır. Bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu işe tamamen sıfır sermaye ile girerek iyi paralar kazanabilirsiniz.

 

Blog Nedir ve Nasıl Açılır?

Blog web sitelerinin sizlere ücretsiz olarak sunduğu ve kendi sitenizi oluşturduğunuz bir yazılımdır. Blog içerisinde kendi linkinizle sitenize istediğiniz yerden erişim sağlayabilirsiniz. Bu hem ücretsiz hem de kurulumu oldukça basittir. Hangi alanda iyi yazarım diyorsanız ve hangi alana ilginiz varsa o yönde bir blog oluşturabilirsiniz. Bilgilerinizle ziyaretçilere hizmet sunabilir ve paylaştıkça hem kazanacaksınız hem de mutlu olacaksınız. Blog açmak “Facebook Hesabı Açmak” kadar kolay bir iştir. Bunun için gerekli olacak tek şey mail adresinizin olmasıdır. Bununla kendi isminizle bir blog sahibi olabilirsiniz.

Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

–         Blog açtıktan sonra günlük özgün yazılar girerseniz blogunuz hem güncel kalır hem de arama motorları sıralamalarında ilk sıralarda yerini alır. Bu da aranma hacminin yüksek olduğu bir web sitesine sahip olacağınızı gösteriyor.

–         Blogunuzda yorumlara açık olun. Yapılan yorumlara cevap verin ve kimseyi cevapsız bırakmayın. Ziyaretçilerle böyle bir ortam oluşturmanız sitenize giren ziyaretçilerin kalıcı olmasını sağlar.

–         Blogunuzda güncel konular paylaşın. Eski ve aranma hacmi olmayan konuları zaman kaybedip yazmaya kalkışmayın. Bunun yerine güncel olaylar hakkında fikirlerinizi paylaşın.

–         Blogunuzu arkadaşlarınıza önerin. Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganıyla yol alın. Çünkü kişiden kişiye duyulmalarla ziyaretçi çoğalacaktır.

–         Bloğunuz için sosyal medya araçlarından yararlanın. Facebook, Twitter gibi paylaşım sitelerinde blogunuzun reklamını yapın ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek konuları burada da paylaşarak kişilerin sitenize girmelerini teşvik edin.

 

Blogların Önemli Olmasının Nedeni Nedir?

             Günümüzde ünlüler bile kendilerine blog oluşturarak burada bilgi paylaşımı yapmaktadırlar. Nedeni ise kariyer sahibi olmak içindir. Blog oluşturmak ve blog yazmak tamamen ücretsiz ve zararsız işlerdir. Sizlerde blog oluşturarak iyi paralar kazanabilir ve kariyer sahibi olabilirsiniz. Blogun önemli olmasındaki asıl etken gün içerisinde belki de binlerce kişi sizin makalenizi okuyacaktır. Özgün yazdığınız bir makale arama motorlarında arandığında sizin yazınız özgün olduğu için ilk sıralarda çıkacak ve dolayısıyla ziyaretçilerin akınına uğrayacaktır. Böylelikle gün içerisinde paylaştığınız bilgilerden binlerce belki de on binlerce kişi yararlanacaktır. Bunun için boş boş durmak yerine bir blog oluşturarak hem kariyerinizde önemli bir adım atın ve birkaç gün içerisinde de meyvelerini toplayın.

 

Blog İşinde Nasıl Para Kazanırım?

           Blog işinde paranın nasıl kazanıldığını sizlere anlatalım. Bu işten birçok yöntemle para kazanabilirsiniz. Öncelikle blogunuzu iyice ün sahibi yapınca burada ürün satımı yaparak ürün başına komisyon alabilirsiniz. Çünkü blogunuzun ziyaretçi sayısı çok olduğu için iyi satış yapacaksınız. Bu birinci iştir. Zamanla blogunuz ün yapınca büyük sitelerden sizin sitenize reklam teklifleri gelecektir. Burada sitenizde yayınlayacağınız reklamlarla para alacaksınız. Bu ikinci kazancı oluşturuyor. Bunun yanında sitenizde Google’nin Adsense hizmetini kullanarak da iyi paralar kazanacaksınız. Tek yapmanız gereken blogunuzda özgün yazılar paylaşmak olacaktır. Sağdan soldan kopyalanan içeriğin sizlere hiçbir faydası olmayacaktır. Bunun için kendi bilgilerinizi kendi cümlelerinizle yazıya dökerseniz hem okuyucunuz çok olur hem de arama motorlarında kariyeriniz artar. Böyle bir sistemle devam ederseniz birkaç ay içerisinde popüler bir blogun sahibi olabilirsiniz. Güncel konular paylaşın ve gündemi yakından takip edin ve konuları kendi fikirlerinizle tarafsız ve özgün olarak ele alın.

 

Blogunuza Ziyaretçi Nasıl Çekeceksiniz?

             Blogunuza ziyaretçi çekmek aslında kolay bir iştir. Bunu çok kolay yöntemlerle başarabilirsiniz. Öncelikle baştan beri dediğimiz gibi özgün yazı yazacaksınız. Özgün yazı, internetten herhangi bir yerden alınmayan ve kendi cümlelerinizle oluşmuş yazılardır. Sitenize sadece özgün yazılarınızı açın. Ayrıca güncel konuları ele alın. Çünkü insanlar haberlerden ve sosyal medyadan duyduğu haberleri ilk olarak arama motorlarından arayarak ulaşıyor. Bunun için gündemde olay yaratan bir konuyu kendi cümlelerinizle ele alırsanız çok güzel şekilde bir ziyaretçi akını sitenize giriş yapacaktır. Bunun için yapılması gerekenleri aşağıda sıralayalım.

 1.      Güncel konular
 2.      Özgün yazı içeriği
 3.      İlgi çekecek konular
 4.      Ziyaretçi aradığını bulsun.
 5.      Ziyaretçiyi memnun edin.
 6.      Rahatsız edici bir içerik barındırmayın.
 7.      Ziyaretçiyi yorum yapmaya teşvik edin.
 8.      Yapılan yorumlara sizde yorum yapın.

Yukarıda belirtilen kuralları uygulayın. Bunun uyguladıktan sonra zaten kısa süre içerisinde sitenize daimi olan yani, kalıcı ziyaretçi kesimi olacaktır. Bu ziyaretçiler sık sık blogunuzu takip edecek ve yeni konularınızı zevkle okuyarak cevaplayacaktır.

 

Blog Hakkında Bilmedikleriniz

 

 •        Blog yazmak masrafsız ve herhangi bir ücret ödemeden başlayacağınız bir iştir. Hemen bu işe başlamanız mümkündür.
 •        Blog yazmak profesyonellik gerektirmiyor ve yazarak kendinizi geliştireceksiniz.
 •        Blog açmak ve yazarı olmak son zamanlarda giderek artan bir iş ve uğraştır.
 •       Kariyerinizde önemli bir adım atmak mı istiyorsunuz? O zaman sizinde bir blogunuz olmalı ve insanlar takip etmeli.
 •       Blog yazarak iş bulabilir ve kendi blogunuz üzerinden para kazanabilirsiniz.
 •       Blog yazarak kendi blogunuzla bir marka haline gelebilirsiniz. Çünkü ziyaretçilerin sürekli gireceği bir bloga sahip olursanız zamanlar marka olacaksınız.
 • –         Ayrıca blogunuzda zamanla yayınlayacağınız reklamlarla, linklerle ciddi miktarda gelir elde edeceksiniz.

 

Sadece Blog Yazarak Kazanabilirsiniz.

          Blog yazarları veya bir web sitesine sahip olan kişiler makale yazan kişilerden makaleleri kendileri yazmış gibi satın alarak yayınlayabiliyorlar. Sizlerde bu bloglara yazarlık yaparak geçiminizi bu işten sağlayabilirsiniz. Bunun için blogdan sadece yazarak kazanabilirsiniz. Yazılan bir makaleye ortalama olarak 10-15 TL para kazanabilirsiniz. Çünkü yaklaşık olarak 15-20 dakika süren ve bu zaman zarfında yazılan bir yazı 10-15 TL size kazandıracaktır. Bunun için bu sitelere yani blog sitelerine yazar olarak kazanabilirsiniz. İnsanlar işsizlikten yakınıyor ve bir iş bulamayan tonlarca insan mevcut. Bunun için iş arıyorsanız blog yazmak çok basit ve profesyonellik gerektirmeyen bir iştir. Bunun için yazarak para kazanabilir ve geçiminizi bu işten sağlayabilirsiniz. Ayrıca ek iş olarak da yapılacak bir iştir. Akşamlar eve geldiğinizde yapacak bir iş veya uğraş bulamıyorsanız herhangi bir konuda yani ilginizi çeken ve hobiniz olan konularda yazı yazarak bu yazıları satabilirsiniz. Günde on yazı yazdığınızı ve sattığınızı düşünürsek en düşük ücretten bunu hesaplarsak yaklaşık olarak 100 TL gibi bir para yapıyor. Aylık ise 3 milyar gibi bir gelir sağlayacaksınız. Aylık 3 milyar para ile 2 çocuklu bir aile istediği bir şehirde çok rahat bir şekilde geçimini sağlayabilir. Ayrıca gecede bu işe 10 yazı yazmak için 2 saatini ayırması fazlasıyla yetecektir. Gecede bu işi kolaylıkla yapabileceksiniz. Ayrıca gün içerisinde bir işiniz yoksa sabahtan akşama kadar bu işle uğraştığınızı düşünürsek aylığınız 10 bin TL gibi bir rakamı bulabilir. Bu parayı özel şirkette müdür olarak çalışsanız bile alamazsınız. Bu iş gerçekten kazandıran ve sizi bilgi sahibi yapan bir iştir. Çünkü sıkıcı bir iş değildir. İlginizi çeken konularda yazacaksınız ve bilmediğiniz konuları araştırarak iş yapacaksınız. Bunun için hem öğrenecek hem de öğreteceksiniz. Ayrıca yazılarınızı belki de milyonlarca kişi okuyacak ve bazıları fikrinizi katılırken bazı kesim fikirlerinizi beğenmeyecek. Belki de yazdığınız bir yazı binlerce kişinin bilgi sahibi olmasına neden olacak. Bu iş gerçekten zevk veren eğlenceli bir iştir. Bunun için bu zevkli işi yaparken para kazanmak istemez misiniz?

Goomass internetten para kazanma eğitimi bu işte sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu eğitim setiyle ne kadar profesyonel olacağınızı düşünemeyebilirsiniz. Çünkü çok kısa zaman içerisinde blog yazarlığının ehli olacak ve profesyonel şekilde yazılar yazacak ve bu yazıları hak ettiği fiyatlara satacaksınız. Kitabın içerisinde yazan bilgiler sayesinde her şeyi öğreneceksiniz.

–         Blog nasıl yazılır?

–         Blog nasıl açılır?

–         Bloga ziyaretçi nasıl çekilir?

–         Hangi konularda makale yazmalısınız?

–         Blogunuzda nasıl para kazanacaksınız?

Bunlar gibi daha birçok sorunun yanıtını detayıyla ve resimli anlatımlarıyla Goomass eğitim seti içerisinde bulabilirsiniz. Goomass eğitim setini incelemek için buraya tıklayın.

10 YORUMLAR

 1. çok basit bir blog kurdum. detaylardan anlamıyorum. css nedir html kodu vs vs hiç bilmediğim terimler. ama buna rağmen yine de sormak istiyorum. sadece şiir (kendimin veya alıntı) yayınlayarak ve photosohopta resimli sözler yapıp bu bloğa koyarak başarı sağlayabilirmiyim?
  lütfen yardımcı olun..

 2. Google arama motoruna internetten para kazanma yolları yazdığımda bir çok linkle karşılaştım. Bu söylediğiniz yöntemlerden bir kaçını denemeyi düşünüyorum aslında ama sadece beni korkutan şey imla kuralları. Ciddi düşünenler için bunu kusursuz bir şekilde yapabilmek yüzeysel bir eğitim ile kötü sonuçlar doğurabilir. O yüzden en başından buna yoğunlaşmam gerektiğini düşünüyorum. Belkide yanılıyor olabilirim. Yani bu iş beni şimdiden az da olsa heyecanlandırdı. Para kazanmak değil de insanların yazacaklarımıza değer vermesi daha bir ilgi çekici geliyor. Tabi başıraya ulaşabilirsek. Ama mutlaka bu konuyu okuyan herkesin bu yoldan geçmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından denemekte fayda var. Denemeden yaşamayalım 🙂

 3. adsense haricinde yazılarımdan yahut videolarımdan nasıl gelir elde ederim? yotube’da video yayınlıyordum, bir hatadan dolayı adsense bana ödemeyi kapattı, bir kanal daha açtım ancak onu da kapattı (daha önce bir kez kapatıldığı için). bloger’da yazmaya başladım, ona da ödeme yapmıyor… kısacası adsense ile para kazanmam imkansız… bunun haricinde ne yapabilirim?

 4. Arkadaşlar bu blog yazma işi hakkında fikri dahi olmayanlar bu eğitim setiyle gerçekten güzel bir başlangıç yapabilirler.Ben blog hakkında hiçbir şey bilmiyordum 2 ay öncesine kadar.Bu eğitim setinin gerçekten çok faydası oldu.Sırf iyiliğiniz için paylaşıyorum başkaları da faydalansın diye. Deneyin arkadaşlar pişman olmazsınız.Ben ne kadar mı kazanıyorum yazmış olduğum blogumdan? Aylık 500tl’yi buluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...