Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Para Kazanma

youtube-para-kazanmaHer geçen gün artan internetten para kazanma yollarından biri de Google’ın video kanalı olan Youtube’a video yükleyerek para kazanmadır.Dünyanın birçok ülkesinde bu yöntem ile para kazanan,özgün video ve içerikleriyle başarıya ulaşan internet fenomenleri vardır.

Birkaç yıl öncesine kadar Google’ın video kanalı olan Youtube hiçbir reklam barındırmıyordu.Reklam servisi başladıktan sonra bu reklamlar videoların sağ kısmına koymaya başlandı,ardından bu reklamları kullanıcıların yüklediği videolara da yerleştirdi. Bu sayede insanları video çekip Youtube’a yüklemeye teşvik etti. Bu yol ile dünyada milyonlarca insan para kazanıyor.

Youtube’dan nasıl para kazanacağım diyorsanız ; Youtube’dan reklamlara tıklama oranına göre para kazanabilirsiniz.Öncelikle Youtube hesabınızı  ‘Youtube iş ortağı programı’ ile onaylatmalısınız.Bu işlemden sonra reklamlar videolarınızın altına yerleştiriliyor.Tıklama oranına göre aldığınız ücret tık başı ortalama 15 ile 45 kuruş arası değişiyor.

Youtube ortaklık programına dahil olduğunuzda size bir panel veriliyor.Bu verilen panelden ne kadar para kazandığınızı,videolarınızın izlenme sayısını ve reklamlarınıza kaç tık aldığınızı bunun yanında da tık başına kazandığınız para miktarını görebilirsiniz. Ayrıca yine bu panelden farklı analiz ve gösterimler ile nasıl kazancınızı arttıracağınız ile ilgili bölümden faydalanabiliyorsunuz. Kazandığınız paraları bu panelden talep edeceksiniz. Para sizin istediğiniz banka ve hesap numarasına Youtube’a verdiğiniz isiminiz adına yatırılıyor.

Videolarınızın kaliteli ve özgün olması ziyaretçilerinizi arttırır ve bu sayede daha fazla para kazanabilirsiniz.

Video çekmek için gereken gereç ve aygıtları almak/bulmak sizi maddi açıdan zorlayacak olursa bir sponsor bulabilir,maddi destek sağlayabilirsiniz. Sponsor olacak firmaya referans olarak göstermek üzere çekeceğiniz videonun oldukça özgün ve doğal olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Youtube’dan para kazanan fenomenler videolarında evrensel dil olarak kabul edilen İngilizce’yi kullandıkları için daha fazla ziyaretçi alırlar.İngilizce  evrensel dil olarak kabul edilir ve dünyanın çoğu ülkesinde kullanılıp bilindiği için videoları dünyanın dört bir yanından izlenmektedir. Bu sebepten yabancı dil ile video çekenler daha çok ziyaretçi çekmekte ve daha çok para kazanmaktadır. Siz de İngilizcenize güveniyorsanız videonuzu İngilizce içerikli yapabilir ve videolarınızı dünyanın dört bir yanına duyurabilirsiniz. Youtube fenomenlerinden birisi siz de olabilirsiniz.

O zaman hemen bir Youtube kanalı açmaya ne dersiniz ?

1 Comment

  • İlk açıldığı dönemlerde Youtube üzerinden direkt para kazanma olanağı bulunmamaktaydı. Bu sebeple kişiler ancak dolaylı kazanç yollarını tercih etmek durumundalardı. Günümüzde direkt kazanç yöntemleri ile Youtube sitesi, gelir hedefleyenler için çok daha cazip hale geldi. Çok faydalı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.