Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Girişimcilik İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

İş Kurmak İçin Kredi Almak

is-kurmak-isteyenlereİş kurmak, kendi işinin patronu olmak hemen hemen herkesin hayalidir. İş kurmak istiyorsunuz fakat yeterli sermayeniz yoksa KOSGEB hayallerinizi gerçekleştirmenizde maddi destek sağlıyor. KOSGEB ve İŞKUR’un ortak projesi Girişimcilik Destek Programı, iş kurmak isteyenlere yardımcı oluyor.

Girişimciler, Girişimcilik Destek Programına katılıp eğitim aldıktan sonra yapılan sınavda başarılı oldukları taktirde KOSGEB girişimciye 30.000 TL karşılıksız hibe desteği veriyor. Bu desteğin girişimcilere cazip gelen kısmı ise KOSGEB’in geri ödeme talep etmemesi.

Girişimciliği gençlere özendirmek, girişkenliği arttırmak, yaygınlaştırmak ve girişimciliğe destek vermek amacıyla KOSGEB’in sunduğu Girişimcilik Destek Programı geliştirildi.

Bu geliştirme ve değişikliklerle birlikte; İş kurmak isteyenlere verilen hibe 27.000 TL iken 30.000 TL’ye yükseltildi. İşini büyütmek isteyen girişimcilere, işlerini kurduktan 1 yıl sonra geri ödemeli olmak şartı ile 70.000 TL geri ödemeli destek verilecek ve girişimciler 2 yıl sonra 36 ay vade ile geri ödeme yapabilecekler. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 60 saatten 70 saate çıkarıldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi elektronik ortamda da gerçekleştirilebilecek.

Girişimci olmak için KOSGEB’e başvuran adaylar arasında öncelikle bir sınav yapılacak. Bu sınav sonrasında başarılı olan adaylara, girişimcilik eğitimi verilecek.

İş kurmak isteyen büyük, küçük her türlü işletmeye ve girişimcilere yönelik KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek programı üç alt programdan oluşuyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği bu üç alt programı oluşturuyor. Uygulamalı girişimcilik eğitimiyle amaçlanan, işini kurmak isteyen girişimcilerin, neleri hedefleyecekleri, hedeflerini nasıl ve ne zaman gerçekleştireceklerini belirlemek.

Girişimcilik Eğitimi için başvuru yapan adaylarda aranan şartlar;

1- İŞKUR’a kayıtlı ve işsiz olmak,

2- 18 yaşını tamamlamış olmak,

3- En az ilkokul mezunu olmak veya kurmak istediği iş ile ilgili geçerli belge veya sertifikalara sahip olmak,

4- İŞKUR’ un eğitimden önce yapmış olduğu 30 soruluk sınavda başarılı olup girişimcilik belgesi almak.

Eğitimler bittiğinde başarılı olan girişimciler,KOSGEB ve İŞKUR imzasını taşıyan girişimcilik belgelerini almaya hak kazanacaklar. Yapmayı planladıkları iş için bir proje hazırlayan girişimciler bu projeyi KOSGEB’e sunacaklar. Projesini başarılı bir şekilde sunup kabul gören girişimciler hibeden yararlanmaya hak kazanıp hibelerini alacaklar. Projesi yetersiz görülüp kabul görmeyen girişimciler ise KOSGEB’in verdiği 30.000 TL değerindeki hibeyi alıp yararlanamayacaklar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...