Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Genel Online İkinci El Kitap Satışı

Online İkinci El Kitap Satışı

Kitap Satışı

online-kitap-satisiGeniş bir kütüphaneye sahipsiniz fakat yeni kitaplarınızı koyacak alanınız yoksa, paylaşmayı seviyor ve okuduğunuz kitaplığınızda duran kitaplardan başkaları da yararlansın diyor ama yok pahasına köşedeki kitapçıya satmak istemiyorsanız bu iş tam size göre!

Online alışverişin gün geçtikçe yaygınlaşan ve artan bu yüzyılda siz de payınıza düşeni alın. Siz de kullanmadığınız kitaplarınızı kendi belirlediğiniz ücret ile internet sitelerinde satabilir, hem para kazanıp hem de bir kişiye daha yardımcı olmanın verdiği huzur ile dolabilirsiniz.

Yapacağınız satışlarda harcamalarınızı, karınızın üzerine çıkmaması için hızlı karar vermeli ve iyi hesap yapmalısınız. Bir kitap için ne kadar ödemeniz gerektiğini ve onu satarken yapacağınız masrafların maliyetini de çıkartmalısınız. Örneğin, kitabınızı başkasına ait bir web site üzerinden satacaksanız unutmayın ki sizden komisyon alacaktır.  Buna ek olarak, kitabınızın listelenmesi için de web site sahibine yine bir tutar para ödemeniz gerekecektir. Yaptığınız satışların ödemesini PayPal ile alabilirsiniz fakat bu ödeme şekli ile de sizden bu hizmet karşılığında yine bir komisyon alınacaktır. Eğer dikkatli olmazsanız harcamalarınız, karınızın üzerine çıkabilir.

Kendi sitenizi kurarak da bu işi yapmanız mümkün.Bu sayede çok daha kolay işinizi büyütebilirsiniz.

İşinizin ne kadar büyüdüğüne bağlı olarak, kitaplarınızı tutacağınız bir odaya ihtiyacınız olacaktır. Kitaplarınızı iyi durumda saklamak zorundasınız, ayrıca satış yaptığınız zaman istenilen kitapları rahatlıkla bulabilmelisiniz. Bu yüzden dağınık olmamalı ve kitapları düzenli tutmak konusunda tembellik yapmamalısınız.

Kitabı sattıktan sonra onu göndermek için çok az zamanınız olacaktır, hatta 2 günde gönderim, aynı gün gönderim gibi seçenekler sunuyorsanız , zamanınız daha da kısalacaktır. Bunun yanı sıra gönderim sırasında olabildiğince tasarruf etmek isteyeceğinizden, bu konuda bir plan yapmalısınız. Gönderilerinizi aynı gün kargoya verdiğiniz taktirde normal gönderi ücretine tabii alındığından gideriniz bu anlamda düşecektir.

Müşteri servisinde mükemmelleşmeye çalışın, bu da işletmenizin büyümesine olanak verecektir.

Aracı sitelerden satış yapıyorsanız,sizden birisi kitap aldıkça, sistemde ratinginiz artacaktır. Bu da müşterilerinizin diğer potansiyel müşterilerinize, aldıkları kitabın istedikleri durumda olup olmadığını, gönderimin zamanında olup olmadığını ve onlarla iletişiminizin nasıl olduğunu bildirme imkanı sunacaktır.Kötü bir geri dönüş satışlarınızı etkileyecektir, eğer bir kaç kötü geri bildirim alırsanız bu satışlarınızı düşürür hatta durduracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...