Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Genel Twitter'da Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter’da Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter’ınız varmı ? Yada bir twitter hesabınız olmasını istermiydiniz. Neden sizlerinde milyonlarca twitter kullanıcısı gibi bir twitter hesabınız olmasın ki ? Üstelik binlerce takipçiyle birlikte.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık insanlar sosyal ortamı internet aracılığı ile yaşabilmekteler. Üstelik ücretsiz olarak. Bunlardan en önemlileri herkesin bildiği 7den 70e kullanıp tercih etmiş olduğu Facebook ve Twitter dır. Facebook ve Twitter artık o kadar çok tercih ediliyorki hayatımızın birer parçası olmuş durumdalar. Tercih edilmesinin sebepleri arasında kolayca mesajlaşabilme, paylaşımlarda bulunma gibi sebepler bulunmakta. Sosyal medya bir bakıma normal hayat gibidir. İnsanların sizin hakkında ne konuştuklarını ne düşündüklerini bilmenizi istersiniz. Yada insanlarla sürekli iletişim içinde olmak ve yaptığınız şeyleri bilmek isteyebilirsiniz. Aslında sosyal medya bize bu kolaylıkları verdiği için oldukça tercih edilmektedir.Gittiğimiz biryerde örneğin bir yemek masasında arkadaşımızla çekindiğimiz fotoyla anı ölümsüzleştirebiliriz. Bu fotoğrafın diğer arkadaşlarımız ve yakın çevresi tarafından görülmesini isteyebiliriz. Twitter da kolaylıkla bir tweet ile bunu başarabiliriz.
Peki twitter takipçi arttırma da daha fazla kullanıcının sizi takip etmesini istermiydiniz. Böylece sosyal ortamda daha fazla tanınmış olursunuz ve bir sözünüzle herkesi harekete geçirebilirsiniz. Herşeyin bir ünlüsü olmakla birlikte sosyal medyanında ünlüleri vardır. Bunlar tvden yada yakından tanıdığımız insanlar olabilir. Örneğin çok sevdiğimiz bir pop şarkıcısı yada izlediğimiz dizideki bir oyuncu twitterda bulunabilir. Genelde oyuncuların, şarkıcıların, sporcuların twitter da yoğun olarak takipçileri vardır. Ünlüler sosyal medyada ne kadar çok aktif olurlarsa bununla birlikte doğru orantılı olarak takipçi sayılarındada artma gözlenmiştir.
Peki sizde neden ünlü bir oyuncu kadar takipçi sayısına sahip olmayasınız ki ? Şimdi vereceğimiz bilgiler Twitter da takipçilerinizin artmasına neden olacak ve belki Twitter ın ünlü yazarlarından biri olabileceksiniz.

Twitterda ilk olarak ilgi çekerek takipçi (follower) sayınızı artırabilirsiniz. Nasıl mı ? İşe ilk olarak trend topiclerle ilgili tweet atarak başlayabilirsiniz. Trend topicler ile birlikte attığınız yazılarla insanların ilgisini çekmeyi başarabilir. Hatta retweet bile yaptırabilirsiniz. Eğer güzel tweetler ve insanların ilgi çekebileceği yanıtlayabileceği yazılar yazarsanız insanların ilgisini çekmeyi başarabilir ve followerlerinizi arttırabilirsiniz.

Güncel olarak paylaşımlarda bulunarakta takipçilerinizi arttırabilirsiniz.Örneğin güncel bir durum sözkonusu ve ülkemizde yaşanan bir olay oldu. Siz ise bu durum hakkında tweet attınız . Twitter kullanıcıları sürekli olarak arama yaparlar ve eğer arama sonucunda sizin kullandığınız anahtar sözcükler varsa karşılarına attığınız tweetlerle çıkabilirsiniz. Böylelikle twitter da tanınabilir, takip edilebilirsiniz.
Twitter’da ünlü sanatçıları takip ederekte followerlerinizi yükseltebilirsiniz. Nasıl mı ? Twitter da sürekli olarak yazan ve durumlarını güncelleyen ünlüler bulunmaktadır. Örneğin bu ünlülerin yazdığı tweetlere yorum yaparsanız sizlere cevap verecek yada yazdığınız yorumları retweet yapacaktır. Böylelikle bu ünlüyü takip eden diğer kullanıcılar sizin profilinizide görmüş olacaktır. Twitter profilinizin reklamıda bedava olarak yapılmış olur buda takipçi sayınızın armtasına neden olabilir.
Bazı sözleri twitter aracılığıyla retweet ederekde follower sayınızda ciddi artış görebilirsiniz. Peki neyi retweet etmeliyim ? Bu sorunun cevabı oldukça basit diğer insanlara yayrarlı ve faydası dokunabilecek sözleri retweet edebilirsiniz.Arkadaşlarınızın sizi etiketlemiş olduğu yazıları yani mentionları kesinlikle cevaplamayı unutmayın. Çünkü insanlar ikili tartışma ve diyalogları sever ve bu tür şeyleri takip etmek isterler. Eğer arkadaşlarınız sizleri etiketleyip mention yaparsa bu tür konuşmaları uzatmanız sizin leyhinize.
Twitterda hashtag kullanımı çok yaygındır ve kullanılması gereken twitter özelliğidir. Peki hashtag nedir ? Hashtag yoğun olarak # işareti ile kullanılan ve konuların twitter üzerinde daha çok takip edilmesini sağlar. Hashtagler genellikle birkaç kelimedir. Twitter da belirli bir müddet geçirdikten sonra yapılmasını gereken şeylerden biri sorular sormak. Eğer sorular sorup cevaplarını alıyorsanız yapmanız gereken bu cevapları hemen retweet yapmak ve karşılıklı yazışmalarda bulunmak. Böylelikle karşılıklı birbirlerini followlamış olursunuz ve harika bir takipçi sayısı yakalamış olursunuz. Örnek olarak akşam nerede yemek yiyeyim tarzında sorular çoğu kişi tarafından twitter da aranmaktadır ve büyük bir takipçisi vardır. Örnek olarak neler yazılabilir : Akşam nereye gideyim ? , bugün hangi kıyafetimi giyeyim?, seviglime ne hediye alayım ? Bababama babalar gününde ne hediye almalıyım tarzında sorular sizin ilgi çekmenizi sağlayacaktır.
Twitter sizden düzenli olarak tweet atmanızı istiyor. Aralıksız ve dengesiz tweetler atmayın yani hergün bir kaç şey hakkında mutlaka twitter a yazın. Bu yazacağınız şeyler herşey hakkında olabilir. Farketmez fakat düzenli olarka tweet atarsanız takipçileriniz elbette artacaktır.takipçileriniz arttıkça farklı çevrleerden takipçide kazanabileceksiniz böylelikle onları tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Sizleri takip eden kişileri takip edin ve onların attığı tweetlere yorum yapın böylelikle hem kendi twitter sayfanızda hemde arkadaşınızın twitter sayfanızda profiliniz gözükecek ve sizin tanınmanıza yardımcı olacaktır.
Eğer facebook ta daha fazla kullanıcı ile tanışıyorsanız. Facebookta ki arkadşalarınızı twittera çekmeye çalışın twitter hakkında güzle yazılar yaparak twitter a gelmelerini ve sizi takip etmelerini söyleyin. Böylelikle bütün sosyal ağlarla bir bağ kurarsınız ve takipçi sayınızda hızlı bir artış yakalamış olursunuz. Twitterın facebook uygulamasıyla attığınız tweetleride anlık olarak facebookta paylaşabilir arkadaşlarınızın twittera yönelmesini sağlayabilirsiniz. Çevrenizde yaşanan olayları twitter da paylaşın. Çevrenizde bir olay olduğunda bunu diğer takipçilerinizle birlikte paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu iyi bir şey çünkü tanınmış kişilerde bu yolu oldukça sık kullanmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten mükemmel bilgiler paylaşmışsınız çok teşekkürler sürekli takipçinizim sayenizde internetten para kazanma konusunda bir adım attım teşekkürler.

  2. Soner bey yazılarınızı büyük hayranlıkla takip ediyorum elinize sağlık sosyal medya denilince artık twitter’da akla geliyor son derece haklısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...