Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Genel Öğrenciler İçin Ek Gelir Fikirleri

Öğrenciler İçin Ek Gelir Fikirleri

Öğrencilikte Ek Gelir

monBirçok öğrenci gerek daha bir rahat okul hayatı sürmek için gerek ise ailesinin sırtındaki yükü hafifletmek için yeni iş fikirleri veya çalışacak iş arıyorlar. İşte öğrencilerin derslerini aksatmadan yapabilecekleri iş fikirlerini..

Anket firmaları genelde daha az maliyetli olması için öğrencileri tercih ederler. Anket işi veren firmaların sayısı oldukça fazladır kolayca ulaşabilir ve kaydınızı bırakabilirsiniz. İş olduğu zamanlarda onlar sizi arayarak merkezlerine çağırırlar ve belli bir bölgede anket yapmanız için size işi verirler ve takip eden zamanlarda herhangi bir müracaat olmadan her anket işi olduğunda sizi çağırırlar. Bu öğrencilere yönelik en popüler iş fikridir. Eğer isterseniz hem anket firması aramadan hem de sokak sokak gezip insanlarla çok fazla muhattap olmadan da bu işi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Anket doldurarak para kazanma(Tıkla İndire-kitabı internet üzerinden nasıl anket doldurarak para kazanacağınızı adım adım tek tek A’dan Z’ye anlatan bir e-kitaptır. Bu kitapta sizler için seçilmiş tam 270 adet güvenilir ödeme yapan anket firmaları listelenmiştir. Bu kitap sizin aklınızdaki tüm soruları giderebilecek bir kaynaktır.

Part time işler genelde öğrenciler tarafından çokça tercih edilir. Bunun sebebi ise günün ve haftanın tamamını kapsamadığı için okulun akışına ve derslere engel olmayışıdır. Birçok büyük firmaya başvurmanızın haricinde size part time iş ayarlamak için hazır olan ajanslar mevcut. Bu tür işler genelde giyim ve teknoloji sektöründe yoğunluk göstermektedir. Genelde günlük 4-5 saat arası çalışırsınız ve haftanın belirli günlerinde işe gidersiniz.

Genelde bayan öğrenciler tarafından yapılan popüler bir iş fikri olan satış temsilciliğinde kozmetik, mutfak ve iç giyim sektörlerinde markaların sizlere gönderdiği katalog üzerinden çevrenize satış yapıyor, merkeze iletiyor ve payınızı alıyorsunuz. Özellikle yurt gibi toplu yerlerde kalıyorsanız bu iş fikri üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. Bazı networklere kayıt olarak ücretsiz olarak katalog temin edebilirsiniz ve satışa başlayabilirsiniz.

Özellikle bilgisayar mühendisliği, grafik gibi bölümlerde okuyorsanız freelance olarak çalışarak kendinize evde ek iş imkanı sağlayabilirsiniz. Bu tür bölümler haricinde mimarlık, moda gibi şahsi beceri isteyen bölümlerde de freelance olarak çalışmanız mümkün. Freelance olarak çalışırken işe gitmeniz gerekmez. Size verilen işleri zamanında ve eksiksiz teslim etmeniz haricinde sizden mesai saati,konum gibi ayrıntılara dikkat etmeniz istenmez.

Ayrıca; vakıf üniversiteleri dahil tüm üniversitelerin kendi bünyesinde çalışacak öğrencilere ihtiyacı vardır. Bu tür işler genelde kütüphane, oyun salonu, resepsiyon gibi çeşitli yerler için verilir. Günlük çalışma süresi ortalama 4 saattir. Eğer aktif bir çalışma hayatı istemiyorsanız, sizin için güzel bir iş fikri olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...