İnstagram’dan Para Kazanma

İnstagram ile Para Kazanma

instagram-butikSosyal medya sadece eğlence dünyasında değil artık iş hayatında da çok önemli yerlerde kullanılmaya başladı. Sosyal medyanın en popüler adreslerinden biri olan İnstagram ile anında resim ve kısa video paylaşmanız ve bunları diğer sosyal ağlarda yayınlamanız mümkündür. Girişimcilerin instagram üzerinden ürün satmaları İnstagram’ı diğer sosyal ağlardan bir adım öne çıkarmaktadır. El işçilikleri ve kıyafetler özellikle bayanlar tarafından bu platformda çok takip ediliyor. El işçilikleri veya giyim sektörü üzerine açtığınız bir instagram hesabı ile ceketten kol saatine kadar ürün satabilir ve bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu yolla para kazanma konusunda emin adımlarla ilerleyen hesap sahipleri ürünlerini kapıda ödeme sistemi ve telefon ile sipariş sistemiyle satabiliyorlar. Genellikle yurtdışından getirdikleri ürünler ile satış yapan girişimciler neredeyse %200 kar marjı elde etmektedirler.

Büyük şirketler  burada yeni ürünlerini ve ürünler hakkındaki bilgilerini bir çok müşterilere ulaştırmayı başarıyorlar. Instagram özellikle büyük şirketler içinde önemli bir tanıtım aracıdır. İşte iş dünyasındaki farklılık oluşturmanın işinize neler katabileceği konusunda örnek verecek olursak; ünlü otomobil markası Bmw Instagram hesabından düzenli olarak araçlarını tanıtıyor. Aynı zamanda son model arabaları ile ilgili kullanıcı görüşlerini de Instagram üzerinden değerlendiriyor ve dikkate alıyorlar. Ünlü fast-food zincirlerinden Mc Donald’s Instagram hesabı üzerinden belirli aralıklar ile paylaşımlarda bulunarak sosyal medyanın bu kolundan geri kalmıyor.  Mc Donalds’ın son paylaştığı sonbahar temalı fotoğrafta bayanın elindeki Mc donald’s paketi dikkatlari üzerine çekmiş durumda. Fotoğraf paylaşıldığı andan itibaren ilk 18 saat içerisinde 11 bin beğeni almıştır.

İnstagram Android ve İos kullanıcılarına kapılarına açmaktadır. Yapmanız gereken Google Play Store veya App Store‘a girip instagram’ı indirmektir. İnstagram’da bilgisayar üzerinden hesap açamazsınız. Cep telefonunuz üzerinden Instagram uygulamasını indirdikten sonra  cep telefonu üzerinden üye olabilirsiniz. Fakat cep telefonu üzerinden oluşturduğunuz hesap ile bilgisayar üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Adım adım İnstagram’a nasıl kaydolunur?

1- Uygulama yüklendikten sonra, Instagram’ı açmak için cihazınızda  simgesine dokunun.

2- Kaydol‘a dokunun.

3- Bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin ve profil bilgilerinizi (ör. e-posta, adınız) girin.

4- Bitti‘ye dokunun.