Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Girişimcilik Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 5 Girişimci

Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 5 Girişimci

Ünlü Girişimciler

onemli-girisimcilerHerkesin biraz ilhama ihtiyacı vardır. Yeni fikir ve yenilikler için girişimciler ilhamı nereden alırlar ? Nelerden etkilenip harekete geçerler ?

Tabii ki başarılı ve tecrübeli girişimcilerden. Bazı insanlar bir girişimci olarak adlarını duyurmuş ve efsaneleşmişlerdir. Bu insanların yaptıkları ve yapacakları her zaman merak konusudur.

Türkiye yaklaşık 2 milyon girişimciye sahip. Son yıllarda girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yönelik oldukça büyük gelişmeler kaydediliyor. Sizin de birkaç iyi fikriniz varsa ve bunları geliştirip dünyaya sunmak istiyorsanız, işte ilham alabileceğiniz ve mutlaka takip etmenizi önerdiğimiz 5 girişimci örneği ve hikayeleri..

1. Tony Hsieh : Zappo adlı firmanın CEO’su olan Hsieh bir ayakkabı satıcısından fazlası. Hsieh, gerçek dünyayla nasıl iletişim kurulacağının ve nasıl ücretsiz reklam yapılacağının tam bir uzmanı. Amerikalı internet girişimcisi bir kapitalisttir.

2. Travis Kalanick : Bilgisayar mühendisi olan bu girişimcinin hikayesi tam anlamıyla bir girişimci için örnek teşkil edecek düzeyde. Kalanick’i yakından takip edin ve bu dehanın neler başaracağını ve daha önemlisi nasıl başaracağını izleyin.

3. Guy Kawasaki : Apple’ın eski tanıtımcılarından Kawasaki’yi yakından takip ederek bir firmanın hatta ürünün nasıl başarılı bir şekilde tanıtılabileceğini gerçek anlamda görebileceksiniz. 2014 yılında Shorty İş Dünyasına En İyi Yön Veren Kişi Ödülünü almıştır.

4. Daniel Kahneman : Nobel ekonomi ödüllü Kahneman sizi sorunlar karşısında yeni ve başarılı yollar bulma konusunda ve hayatın engelleri aşarak nasıl başarıya giden yola gireceğini gösterecektir. ABD’li bir psikologtur. Rasyonel ekonomi dünyasına, psikolojinin, zihinselliğin, bahislerin, belirsizlik ve rast geleliğin girmesini sağlayan Kahneman 10 Aralık2002’de Stokholm’de Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülmüştür.

5. Gary Vaynerchuk : Bu girişimcinin kitaplarını ya da bloglarını okuyabilirsiniz, ancak onun gerçek tecrübelerine ulaşmak için hakkında araştırmalar yapmalı ve neler başardığını, nasıl başardığını görmelisiniz. Varynerchuk, bir sosyal medya marka danışmanlık ajansına sahiptir. Video blogerı, yönetmenlik, şarap, yazarlık ve konuşmacı konularında uzmandır. Aynı zamanda iyi bir degüstatördür.

Başarılı bir girişimci her daim farklı insanları tanımalı, farklı yolları görebilmeli ve her daim araştırmacı olmalıdır. Kendini geliştirmek her zaman önemlidir. Boş vakitlerinizi kendinizi geliştirerek geçirip geleceğinize katkıda bulunmayı ihmal etmeyin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...