Küçük İş Fikirleri 2015

 Küçük İş Fikirleri 2015

İş Fikirleri

Küçük işler görünmeyen fırsatları ayağınıza getirir ve başarıya dönüştürür. Siz de bu küçük işlerden birini seçerek kendi başarı öykünüzü kendiniz yaratabilirsiniz. Küçük işler kriz dönemlerinde ortaya çıkar. Göz kamaştırıcı başarılar ancak kriz dönemlerinde yakalanır. Küçük işler görünmeyen fırsatları başarıya dönüştürür.

kucuk-is-fikirleriEn çok ilgi gösterilen küçük işlerin başında özgün gıda projeleri geliyor. Yakın bir gelecekte gıda alanına yapılan her yatırım neredeyse risksiz hale gelecek. Bunun doğru bir yaklaşım olduğuna biz de inanıyoruz.  Halk arasında yaygın bir kanı olan “Gıda işi zarar etmez” ifadesi aslında dayanağı olmayan bir önyargı değil, deneyime dayanan doğru bir tespit. Gerçekten de gıda işi temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlamakla kalmıyor, gelecek için en popüler işi de temsil ediyor.

Gezici Fırınlar : İster şehir içinde ister şehir dışında yapabileceğiniz bu iş belki de tam size göre. Onlarca çeşit ekmek imalatıyla ünlenmiş yeni bir zincir kurmak elinizde. Üstelik en büyük kolaylığı da son yıllarda moda olmaya başlayan ‘Trabzon Tipi Doğal Ekmek’ imalatını çeşitli boyutlarda yapabilir, bu işte uzmanlaşabilirsiniz. İşin sırrı ürün yelpazesinde standart ekmeğe ve klasik hipermarket çeşitlerine yer verilmeyişidir. Ekmekleri bir taraftan pişiriyor diğer taraftan satıyorsunuz.

Ev Yapımı Bisküviler :  Krakerler, kaplamalı ve dolgulu ürünler ile bizim ‘kurabiye’ adını taktığımız çeşitler Amerikada’da ”cookies” olarak adlandırılır. Amerika’da bu pazar birkaç marka etrafında şekillenmiş. ‘Oligopol’ denebilecek bir piyasa var. Lider ‘Nabisco’ yüzde 45’le en büyük payı alıyor. Ünlü Kraft Foods’la birlikte 2001’de Philip Morris şemsiyesi altına giren bir bisküvi devi Nabisco’nun hemen arkasından ‘Keebler’ geliyor. Kelloggs’un bisküvi markası olan Keebler, yüzde 25 civarında pazar payına sahip. Üçüncü sırada mükemmel çeşitleri ve yüzde 12’lik pazar payıyla ‘Pepperidge Farm’ var. İşin ilginç yanı, dördüncü sırada yüzde 10’luk pazar payıyla ‘private label’ ve fason markaların yer almaktadır. Siz de eviniz de ya da tutacağınız küçük bir dükkanda kurabiyeler yapabilir ve bunları özel günler için satabilirsiniz. Bu satış işlemi için sosyal medyadan da yararlanmayı unutmayın.

Yoğurt Dondurması : Yoğurttan dondurma yapma fikri ilginç bir buluş. Yoğurt dondurması estetik, sağlık ve lezzet açısından mükemmel bir ürün. Biyoteknolojik olanaklar günümüzde başka türden maya ve bazı katkıların ilavesiyle değişik lezzet ve dokuda yoğurt yapımına izin veriyor. Bu ilginç pazarın Batı ülkelerinde haklı bir şöhreti var. Giderek daha fazla tüketiliyor ve lezzet içeriği oldukça değişik. Tüm yaş gruplarına hitap eden bu ürün, nitelikli bir dondurma serisi haline dönüşebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.