Sosyal Güvenlik Kurumu İş İlanı

Sosyal Güvenlik Kurumu kısaca SGK, uzun bir aradan sonra kapasitesini arttırarak 380 personel alacağını duyurdu. 380 kişilik bu memur alımı için bir takım şartlar bulunmakta. Belirlenen şartları yerine getiren herkesin başvuru yapabileceği duyuruldu. Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı 24 Ekim 2015 – 6 Kasım 2015 tarihleri arasında internet üzerinden kolaylıkla yapılabilecek.

Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı olarak işe başlayacak personellerin giriş sınavı 2-11 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

sgk-personel-alimi

Çalışmayan kişiler için yeni bir iş imkanı sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, gerekli şartları aşağıdaki gibi sıralamakta.

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yer alan genel şartları taşımak,
– Ocak ayı itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
– 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 KPSS P111 ve P113’ten 75 puan ve üzerinde almış olmak,
– Görevini sürekli yapmasına engel bir sağlık durumuna sahip olmamak.

Başlıca şartlar bu şekilde sıralanmakta. Kendinizi bu şartlara uygun görüyorsanız başvuru yapmanızda fayda var.

Başvuru yapacaklar http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresine belirtilen tarihlerde yapılacak. Başvuru yapacak adaylar TC limlik numaraları ile Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı personel alımı bölümüne girerek istenen bilgileri doldurup onayladıktan sonra başvurularını tamamlamış olacak.

Memur olmayı düşünen adaylar için mükemmel bir fırsat olan bu başvuruyu kaçırmamaları önerilir. Çeşitli iş ilanlarını paylaştığımız facebook sayfamızı takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Memur alımı ilanları ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Hayırlı işler, bol kazançlar dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.