Bu Başvuruyu Yapan Tüm Parasını Geri Alıyor

Hemen hemen herkesin sahip olduğu kredi kartları ne yazık ki bazı ailelerin dağılmasına, mallarının satılmasına ve tabiri caizse kişinin maddi durumunun darma dağın olmasına neden oluyor. Bazen de kredi kartlarına zamanında yapılan ödeme kişiyi, mağdur etmek yerine fazlasıyla işe yarar hale getiriyor. Kredi kartına sahip olanların çoğu alış veriş yaparak karttaki parayı harcamak yerine nakit ihtiyacı olduğu için kredi kartı hesabından parayı nakit olarak çekiyor. Bankalar ise bu durumdan oldukça memnun. Çünkü çekilen her nakit parada nakit avans faizi kesiliyor.

basvuran-parasini-geri-aliyor

Geçtiğimiz günlerde bir kredi kartı kullanıcısının nakit avans çekimi sonucunda nakit avans faiz miktarını görür görmez ortada haksız kazanç olduğunu düşünmesi ve bunun üzerine ilgili bankaya dava açması sonucunda davayı kazanmış ve bankanın kendisine uyguladığı nakit avans faiz miktarının hepsini geri almıştır. Siz de böyle  bir duruma maruz kaldıysanız öncelikle gidip durumu ilgili banka çalışanları ile görüşün. İlk aşamada sizi bu durumdan vazgeçirmek için olayı yalanlayıp ellerinden gelen herşeyi yapacaklar. Fakat olayı tüketici hakları mahkemesine taşıdığınızda kazanan siz olacak ve doğal olarak zamanında sizden alınan tüm nakit avans faiz miktarını geri alabileceksiniz.

Başınıza gelen olumsuz durumlar karşısında pes etmek yerine her zaman hakkınızı arayın. Bu gibi durumlar karşısında maddi açıdan sizi haksız yere zayıflatan, yıpranmanıza sebep olan durumları mahkemelere taşımaktan korkmayın. Eğer kredi kartı sahibiyseniz ve başınıza böyle bir olay gelsiyse bir an önce gidip bankanızla görüşün ve hakkınızı arayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.