Öğrenciye Hangi Banka Kredi Veriyor?

ogrenciye-hangi-banka-kredi-veriyor            Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi öğrenci arkadaşlarımız pek çok durum için kredi ihtiyacı hissedebiliyor. Bu tarz durumlarda bankalar ile iletişime geçmek ve hızlı kredi çözümüne ulaşmak, sizi rahatlatacaktır. Keza buna göre bazı bankalar düşük faizli ve belli bir miktarda okumakta olan öğrencilere kredi imkanı sunabiliyor. Yani eğer faizi düşük ise ve sizin de kredi notunuz uygun ise, size kredi sonucunu ön plana çıkarabiliyor. Detaylar ve fırsatlar ile ilgili bankanız ile iletişime geçmeniz çok yerinde olacaktır. Sizde bu durumda iseniz şayet, (yani öğrenci iseniz) kredi çekmek istiyorsanız bu durumda yazımızda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda öğrenciye kredi veren bankaların listesini vereceğiz. Sizde öğrenciye kredi veren bankaları öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan bölümü okuyabilir ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz değerli arkadaşlar. Peki, öğrenciye kredi veren bankalar hangi şartları istiyor yanında? Yani hemen gidip başvuru yapıp alamaz mıyız? Eğer aranan şartları yerine getiriyorsanız bu durumda sizde öğrenci kredisi çekebilirsiniz. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir, hemen inceleyelim;

 • Çoğu banka istemese de, bazı bankaların isteğidir. İlk yapacağınız iş, kefil olarak ailenizin gösterilmesi olacaktır ve bu kural gereği gerekmektedir. Eğer kredi çekmek istiyorsanız bu durumda ailenizin size kefil olması gerekir. Eğer aileniz kefil olmazsa kredi çekemezsiniz (kredi kartlarında kefil şartı aranmıyor ama kredilerde kefil şartı aranıyor, aklınızda olsun arkadaşlar).
 • Ayrıca bir işte çalışıyorsanız bu durumda da banka sizden maaş bordronuzu isteyecektir (ki böyle bir durumda kefile ihtiyaç duymadan kredi veren bankalar mevcut). Maaş bordronuzu ve ailenizi kefil göstererek sizde kredi çekebilirsiniz (ama yine de dediğimiz gibi, çalışıyorsanız şayet aileniz olmadan da kredi çekebilirsiniz).
 • Öğrenciye verilen krediler bir bakıma eğitim kredisinin bir alt başlığı olarak gözüküyor genellikle. Yani ailenizin kefilliği ile öğrenciye yani size verilen bir eğitim kredisi olarak geçiyor ve bu da bankaların işine gelen bir durum (keza alabilirseniz öğrencilerin de işine geliyor). Bu durumda ise sadece bazı bankalar öğrencilere kredi vermektedir. İşte bizde tam bu noktada sizlere öğrenciye kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz. Sizde öğrenciye kredi veren bankaları öğrenmek, kredi çekmek için neler yapmanız gerekiyor bilmek istiyorsanız aşağıda yer alan kısmı okuyabilirsiniz.
  • İş Bankası,
  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Ziraat
  • HSBC

Bu bankalar öğrenciler için kredi konusunda kolaylık sağlayan bankalardır. Düzenli olarak iletişime geçmeniz ve etkili bir şekilde durumunuzu anlatmanız lazım. Bu sayede bankaların size karşı olan yargısı pozitif olacaktır (ya da negatif). Hem kredi konunuzda size yardımcı olurlar, hem de rahat bir iletişim ile isteklerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz bu sayede. Şimdiden kolay gelsin arkadaşlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.